اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا بعد از مقداردهی یک متغیر از نوع EEPROM نیاز به تاخیر هست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا بعد از مقداردهی یک متغیر از نوع EEPROM نیاز به تاخیر هست؟

سلام. من تو دیتاشیت AVR خوندم که 8.5 میلی ثانیه طول میکشه تا مقدار داده در EEPROM نوشته بشه. حالا آیا لازمه بعد از مقدار دهی متغیر از نوع EEPROM یه تاخیر مثلا 10 میلی ثانیه ای در برنامه قرار بدیم؟ من این تاخیر رو تو مثال های HELP BASCOM ندیدم.

پاسخ : آیا بعد از مقداردهی یک متغیر از نوع EEPROM نیاز به تاخیر هست؟

سلام
    بله ، چون BASCOM بیشتر برای شبیه سازی و نمونه هست اما توضیحات دیتاشیت بر اساس کارکرد عملی.
    اگر تاخیر رو قرار ندین یا داده هاتون رو از EEPROm به غلط می خونین یا اصلا بر روی آن نوشته نمی شود
    حتما تاخیر 10 میلی ثانیه ای رو قرار بدین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
      اگر تاخیر رو قرار ندین یا داده هاتون رو از EEPROm به غلط می خونین یا اصلا بر روی آن نوشته نمی شود
      ممنون. شما گفتید در صورت عدم قراردادن تاخیر داده ها رو از EEPROM غلط میخونیم. اما یه سوال: برای نوشتن تو EEPROM که حتما تاخیر لازمه اما مگه برای خوندن از EEPROM هم نیاز به تاخیر داریم؟

برای نوشتن همین 10 میلی ثانیه کفایت میکنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
        برای نوشتن همین 10 میلی ثانیه کفایت میکنه؟
        بله کفایت میکنه (چیزی هست که تو دیتاشیت اومده)

میخواستم بدونم چطور میشه ی متغیر از نوع single,string*x,long رو تو ایپیرام ذخیره کرد؟
        برای single که میام اون رو به ی عدد صحیح ،بدون اعشار تبدیل میکنم،ذخیره میکنم؛میخونم ،تبدیلش میکنم به همون عدد اول و...(یعنی نمیتونم مستقیم ذخیره کنم،چون خود خونه های ایپیرام هم 8 بیتی هست اما Single,long سی ودو بیتی هستن؛چ راهی هست؟!)

دیدگاه

معمولا کامپایلر خودش اینکار رو انجام میده یا حتما تو هلپ تابع گوشزد میکنه که تاخیر قرار داده بشه.
          من با کدویژن تاخیر نمیذارم. شما هم برای اطمینان فایل بیسیک رو کامپایل کن بعد لیست اسمبلی (اگه داشته باشه) رو ببین تا مطمئن شی که تاخیر قرار داده میشه (توسط کامپایلر ) یا نه.

دیدگاه

ممنون. منم تقریبا نظر شما رو دارم.
            اینو تو BASCOM نمیشه تست کرد چون کد اسمبلی تولید نمیکنه. یعنی فکر نکنم تولید کنه.

دیدگاه

فکر نکنم در بیسیک نیاز باشه.

دیدگاه

تاخیر تو بسکام لازم نیست تو کد تولیدی لحاظ می شه
                همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X