اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیزیک هالیدی و یاری شما...

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیزیک هالیدی و یاری شما...

سلام
    ..من ترم اولی هستم مشکلی که دارم اینکه فیزیک هالیدی رو که زمین تا اسمون با فیزیک دوره دبیرستان فرق میکنه*از لحاظ تدریس استاد و حل مسایل شیوه و مطالب گنگ کتاب*را هرچقدر زور میزنم یاد بگیرم ومساله حل کنم شاید حدود 10درصد مطالبشو متوجه بشم واین مشکل من وخیلی از دوستامه لطفا راهنایییم کنیدإ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾؟؟؟؟؟؟؟إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ¾إ ¾إ¾إ¾

پاسخ : فیزیک هالیدی و یاری شما...

سلام
    منم ترم قبل همین مشکل رو با هالیدی داشتم! :nerd:
    اگه مفهوم درس ها رو متوجه نمیشی بهت پیشنهاد می کنم از روی خود فیزیک هالیدی اصل(همون قدیمیه که مولف هاش هالیدی و رزنیک هستن و ترجمه گلستانیان و بهار هست) بخون.البته چاپ جدید نداره خیلی سخت می تونی پیداش کنی مگه اینکه از کسایی که چند سال پیش درس خوندن بگیری یا تو کتابخونه ها پیدا کنی.چاپ های جدیدش که همه جا پره به نام مبانی فیزیک چاپ میشه و سه تا مولف داره.اشکال این چاپ ها اینه که متنش فوق العاده کم شده و مسله های سخت رو ازش حذف کردن.
    بیک مشکل دیگه ی بچه ها با فیزیک 1 اینه که فکر میکنن تکرار همون مطالب دبیرستانه ولی وقتی نمکی تونن مسایل رو حل کنن حسابی جا می خورن. سعی کن تمام مسایل هالیدی رو حل کنی حتی اگه به نظر ساده بیان.ببخشید دیر جواب دادم من این پست رو قبلن ندیده بودم امیدوارم مفید باشه

دیدگاه

الآن کلی سوال از فیزیک2 دارم که توی ذهنم وول می زنه ولی می دونم اینجا کسی به این سوالای پیش پا افتاده جواب نمیده ،قبلن امتحان کردم. :cry:

من سایت فیزیک خوب پیدا نکردم که پدیت باشه و بتونم جواب سوالام رو از اونجا به دست بیارم.لطفن اگه می تونید کمک کنید چون حداقل فیزیک 2 به الکترونیک مربوط میشه!

دیدگاه

آقای بهتون توصیه میکنم فقط دنبال فیزیک هالیدی نباشید.کتابای خوب در مورد فیزیک زیادن.کتابای لاتین هم اگه بتونین گیر بیارین و بخونین خیلی میتونه کمکتون کنه.البته من نمیگم کتاب هالیدی بده ولی چون وقتی خودم خوندم،زیاد بهم کمک نکرد.یه جورایی ترجمه اش گنگه،البته این مشکل در مورد خیلی از کتابایی که ترجمه شدن وجود داره. :angry: یه کمی که بری جلوتر متوجه منظورم میشی.شما میتونی برای یادگیری فیزیک از سایت های اینترنتی هم استفاده کنی.فقط من تا حالا سایت فیزیک ایرانی که تو این مبحث جامع و کامل باشه ندیدم.اگه دوستان کسی سایت خوب سراغ داره آدرسشو اینجا بذاره.سایت هایی مثل ویکی پدیا و سایت دانشگاه هایی مثل MIT میتونن کمک بزرگی بهتون بکنن.در ضمن اگه بتونین از عکس ها و انیمیشن های مربوط به هر موضوعی که روش دارین مطالعه میکنین استفاده کنین چه بهتر. :wow: این انیمیشنها تو فهم درست مطالب کمک بزگی برای شما میتونن باشن.
        یه نکته ی دیگه: تو یادگیری فیزیک حل تمرین اون هم به تعداد زیاد خیلی مهمه،البته تمرین هایی که مناسب با میزان احاطه ی شما به فیزیک باشن نه فراتر از درک شما.اگه بخواین یک دفعه برین و از تمرینهای سخت شروع کنید باید کلا فاتحه ی اون درس رو بخونید. :cry2:

همون قدیمیه که مولف هاش هالیدی و رزنیک هستن و ترجمه گلستانیان و بهار هست
        من یه جلدشو دارم ولی ما که هر چی خوندیم باعث شد بعضی از چیزایی رو هم که بلد بودیم از یادمون بره. :NO:
        Never regard study as a duty,but as a enviable opportunity to learn to know the liberating influence of beauty in the realm of the spirit for your own personal joy and to the profit of the community to which your later work belongs
        Albert Einstein

دیدگاه

به نظر من که هیچ فرقی نداره هالیدی خیلی کتابه معرکه ییه هر بار که بخونی بازم یه چیزه جدید می فهمی ازش اما اگه عمیق بحونی تمریناشم حل کنی قول می دم نمرت بالای 17 بشه
          انچه که هستی هدیه خداوند به توست
          و انچه که می شوی هدیه ی تو به خداوند است
          پس در زندگی بینظیر باش

دیدگاه

سلام
            منم ترم دویی ام.تا به حال سوالات رو ندیده بودم :angry:.اگه دوست داشتی از این به بد
            بذارشون همین جا تا با هم حلشون کنیم.....تازه استاد فیزیک من عالیه :wow:
            خوشحال میشم کمکی کنم....
            نوشته اصلی توسط فارادی
            الآن کلی سوال از فیزیک2 دارم که توی ذهنم وول می زنه ولی می دونم اینجا کسی به این سوالای پیش پا افتاده جواب نمیده ،قبلن امتحان کردم. :cry:

من سایت فیزیک خوب پیدا نکردم که پدیت باشه و بتونم جواب سوالام رو از اونجا به دست بیارم.لطفن اگه می تونید کمک کنید چون حداقل فیزیک 2 به الکترونیک مربوط میشه!
            من از جهان بي تفاوتي فکرها و حرف ها و صدا ها مي آيم... و اين جهان به لانه ي ماران مانند است...
            و اين جهان پر ازصداي حرکت پاهاي مردمي است که همچنان که تو را مي بوسند در ذهن خود طناب دار تو را مي با فند
            من از اين جهان مي آيم .آري (دكتر شريعتي)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X