اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه عملکرد دوربین های حرارتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه عملکرد دوربین های حرارتی

سلام

من منظورم این عینک ها یا دوربین هایی هست که فبلمای آمریکایی طرف به چشمش میزنه و مثلا میبینه زیر یه سقف یا پشت یه دیوار چند تا آدم هستند .

البته فکر کنم هلیکوپترای امریکا که تو عراق و افغانستان هم هستن بهشون مجهزند

فکر میکنم یکجور سنسور دمایی هست که رو بدن انسان تنظیم شده و میتونه با فاصله نسبتا دور هم کار کنه و هر انسانی هر سوراخ سنبه ای قایم شده باشه پیداش کنه

و توی دوربین آدم هارو نارنجی و به صورت آتشین نشون میده! :twisted:

شایدم با امواج رادیویی و مایکرویو کار میکنه که از همه اجسام عبور میکنند اما در مقابل بدن انسان یک حساسیتی دارند و شاید عبور نکنند یا کم عبور کنن یا مقداریشون بازتاب کنه

خلاصه یه فرق قابل توجهی میکنن که انسان توشون قابل تشخیصه

اما واقعا چطور کار میکنند؟

حالا اگر دوستان اطلاعی دارند از نحوه عملکرد این دوربین ها و اینکه چقدرش راسته و چقدرش تخیلی هست لطفا راهنمایی کنند

ممنون

پاسخ : نحوه عملکرد دوربین های حرارتی

هر جسمی که گرم باشد منبع تولید امواج مادون قرمز هست.این امواج قابلیت زیادی هم در انتقال انرژی گرمایی دارند.خیلی هافکر میکنند اگر کنار یک منبع گرمایی ایستاده باشند بخاطر وجود حرارت و هوای گرم هست که احساس گرما میکنند اما حرارت و هوای گرم فقط بسمت بالا حرکت میکنند طبق این اصل مثلا اگر شما در فاصله 2 متری از آتش ایستاده باشید و یا اگر در فاصله خیلی زیادی از کوره های صنعتی داغ قرار بگیرید قائدتا نباید احساس گرما کنید چون حرارت بصورت محیطی حرکت نمیکنه ولی میبینید که حتی اگر در ارتفاع کمتری نسبت به منبع حرارتی باشید گرما رو حس میکنید و این دقیقا بخاطر تابش اشعه مادون قرمز از اون منبع هست.بدن انسان هم گرما داره و بمقدار خیلی کمی اشعه مادون قرمز تولید میکنه که توسط سنسورهای فوق حساس قابل ردگیری هست البته تا اونجا که من میدونم این امواج نمیتونند از در و دیوار رد بشن و فقط در محیط باز قابل دیدن هستند

دیدگاه

درسته ... حتی من الان سرچی که کردم متوجه شدم نه تنها بدن ما بلکه همه اجسام از خودشون امواج الکترومعناطیسی منتشع میکنن و با تنظیم حساسیت دوربین یا استفاده از موارد مختلف تو ساخت دوربین میشه دوربین رو به موارد خاصی حساس تر کرد .

من تا به حال از این دوربین ها ندیدم و نمیدونم چقدر قیمت دارند و همچنین نمیدونم خروحی که میدند به چه فرمت تصویری هست و آیا میشه روش پردازش تصویر انجام داد یا نه؟

و یا اصلا میشه کاری کرد دوربین فقط به انسان حساس باشه و انسان رو نشون بده یا نه؟!

در مورد دیوار هم یه نوعی از اینا هست که پشت دیوار رو هم اگر کسی باشه نشون میده که البته نمیدونم چطور کار میکنه!

دیدگاه

البته دیدن از پشت دیوار هم خیلی سخت نیست

چون امواج از یه فرکانسی به بالا از دیوار به راحتی عبور میکنند اما اینکه آیا امواجی که از بدن ساطع میشه هم همینطور هست یا با مکانیزم دیگه ای نشخیص داده میشه نمیدونم

ممکن هم هست خود دوربین موجی رو بفرسته که از دیوار رد شه اما در برخورد با انشان تغییری کنه که از این تغییر بشه تشخیص داد پشت دیوار یا حتی داخل یک ساختمون افرادی هستند و کحا ی ساختمونن و ....

البته به نظر میرسه یه بخشی از چیزی هم که تو فیلم ها نشون میدن برگرفته از تخیلات قوی آمریکائیه :applause: :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X