اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با دستگاه اکو همراه چنگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با دستگاه اکو همراه چنگ

سلام
    دوستان دیدین تا یک چیزی درست میکنی همه فکر میکنن علامه 10 هستی؟؟
    من یه دستگاه اکو آمپلی برای هیئتمون ساختم اونها هم فکر کردن من الان دیگه آخر مهندسم.... :mrgreen:
    دوستان یک دستگاه اکو همراه چنگ بهم دادند که سوکت ورودی میکروفنش از داخل شکسته بود من بعد از تعویض اون سوکت ها طوری اونها رو به هم وصل کردم که در حالتی که دستگاه روشن هست و بهش میکروفن وصل نیست ورودی به گراند وصل بشه تا تو خروجی نویز نداشته باشیم. اما مشکل:
    وقتی از باتری برای راه اندازی دستگاه استفاده می کنیم بدون اینکه به دستگاه میکروفن وصل باشه تو خروجی هیچ نویزی نداریم.
    اما وقتی دستگاه رو با برق راه اندازی می کنیم بدون اینکه به دستگاه میکروفن وصل باشه تو خروجی نویز داریم و اگر در این حالت فیش میکروفن رو به دستگاه وارد کنیم اون نویز قطع میشه.

من هر چی فکر کردم به جایی نرسیدم دوستان ایده و راهکاری دارند؟؟

پاسخ : مشکل با دستگاه اکو همراه چنگ

با سلام : برای ورودی که میکروفن قرار متصل بشه یه مقاومت 1 تا مثلا 4.7 کیلو به ورودی بزن ببین چی میشه

ولی اگر ورودی میکروفن وقتی که میکروفن بهش متصل نیست و ورودی زمین شده نباید نویز داشته باشه :-?

یه نیم کاسه ای درون کاسه هست
    --------------------------- --------------------------

دیدگاه

ترانس 3 سر نیست؟؟؟
      گراند ترانس 100% به پنل وصله؟؟
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
        ترانس 3 سر نیست؟؟؟
        گراند ترانس 100% به پنل وصله؟؟
        بله استاد سه سر هست .
        راستش به نظرم که وصل باشه
        1) یعنی اگر گراند به بدنه وصل نباشه این مشکل ایجاد میشه ؟؟؟
        2) اگر گراند به بدنه وصل نبود وصلش کنم؟؟؟

دیدگاه

کارخرابی ماله همون 3 سر بودنه. بله وصلش کنید. به اتصال خازنهای تغذیه هم دقت کنید.یه چکی بشن بد نیست.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
            کارخرابی ماله همون 3 سر بودنه. بله وصلش کنید. به اتصال خازنهای تغذیه هم دقت کنید.یه چکی بشن بد نیست.
            استاد اگر گراند مدار رو به بدنه وصل کنم باعث سوختن ترانزیستورهای خروجی نمیشه ؟؟؟چون ترانزیستورهای خروجیش به هیت سینک وصله ( بدون عایق ) و خود هیت سینک هم به بدنه وصل هست.

دیدگاه

منظورم بدنه پنل بود. اگر اینطور باشه چرا ترانزیستورها میسوزند ولی مگه میشه 2 تا ترانزیستور رو به یه هیتسینگ بدون عایق بست؟؟ درضمن مگه دستگاه همراه نیست؟؟ ترانزیستور قدرت داره؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                منظورم بدنه پنل بود. اگر اینطور باشه چرا ترانزیستورها میسوزند ولی مگه میشه 2 تا ترانزیستور رو به یه هیتسینگ بدون عایق بست؟؟ درضمن مگه دستگاه همراه نیست؟؟ ترانزیستور قدرت داره؟؟؟
                الان چند تا عکس قرار میدم.
                بله خروجی دو تا ترانزیستور قدرت داره که به صورت تخت هست .

دیدگاه

استاد اشک الان دوباره تست کردم گراند مدار با بدنه اتصال نداره .
                  این یک سری عکس :

استاد دو تا ترانزیستور تخت تو خروجی هست که پایه هاش روی اون برد روی هیت سینک لحیم شده .
                  من پایه وسط ترانزیستور ( که همون به بدنه ترانزیستور وصله ) رو با تست بازر تست کردم و دیدم به بدنه اتصال نداره پس حتما" یک طلق بین هیت سینک با بدنه ترانزیستور وجود داره اما من چیزی ندیدم به هر حال اگر الان گراند مدار رو به بدنه دستگاه وصل کنم مشکلی نداره؟؟

دیدگاه

سلام محمد جان
                    مشکل رو خودت با دستهای خودت درست کردی دیگه
                    ورودی میکروفون در بعضی سیستمها اگه به بدنه وصل بشه در حالتی که میکروفون بهش وصل نباشه خودش ایجاد نویز میکنه که اغلب بخاطر سیستم تغذیه ناقص و عدوم رعایت کامل اصول عایقبندی و صاف نبودن تغذیه است که عموما در سیستمهای غیر حرفه ای مثل آمپلی فایر های ساخت وطن یا مدلهای چینی و غیره بیشتر مشاهده میشن
                    تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

من هم دقیقا همین دستگاه رو تو دهه محرم باز کردم اگر اشتباه نکنم گراند به بدنه وصل هست با یه سیم که رو برد چاپر وصله .
                      طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                      امروز رو کامل زندگی کن...
                      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

بذارید کل مطلب رو تو یه تاپیک جدید بذارم تا همه دوستان استفاده کنند
                        تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

جالبه ! از DC-DC استفاده کرده برای زمانی که با باتری کار می کنه. اینطوری ولتاژ رو افزایش میده و توان خروجی آمپ بهتر از این ای سی هایی 12 ولت رایج هست. من دستگاه پرتابل زیاد تعمیر کردم. اینطوریشو ندیده بودم ! اکثرا ای سی 12 ولت هست.

دیدگاه

اره اکو هم کیفیت خیلی خوبی داشت تا جایی که یادمه خروجی چاپر هم دوبل 30 ولت بود .
                            یه دوبل 15 هم برای مدار میکسر قرار داده بود.
                            طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                            امروز رو کامل زندگی کن...
                            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gh.kh
                              اره اکو هم کیفیت خیلی خوبی داشت تا جایی که یادمه خروجی چاپر هم دوبل 30 ولت بود .
                              یه دوبل 15 هم برای مدار میکسر قرار داده بود.
                              سلام
                              کاملا" درسته
                              پس gh.kh جان گراند مدار رو به بدنه وصل کنم؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X