اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا میکروی من سوخت!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا میکروی من سوخت!

سلام
    من تو یه پروژه با pic18f452 و l293d دوتا موتور 12 ولت رو راه اندازی کردم. اولش به ورودی تغذیه مدار 5 ولت رو وصل کردم .همه چیز درست بود وموتور ها با سرعت کم شروع به چرخش کردن (از رگلاتور 7805 استفاده کرده ام).بعد اومدم به ورودی مدار 12 ولت وصل کردم چند لحظه موتور ها با سرعت چرخیدن بعد میکرو سوخت!!!!!!!!!!
    چرا سوخت آخه؟ 18 هزار تومن پول داده بودم واسش. من فعلا کارم رو تعطیل کردم تا بفهمم چرا میکروم سوخته چون میترسم بقیه آی سی هام هم بسوزه!
    اینم پروتیوس مدارمه:
    http://www.4shared.com/rar/gVr7N0IA/bad_bakhti.html

پاسخ : چرا میکروی من سوخت!

دیود هرزگرد برای موتورت گزاشتی؟

دیدگاه

منظورتون ایناست؟

دیدگاه

سلام
        در این قسمت از مدارتون

اگر خروجی l293 ،دوازده ولت باشد دیود D8 خاموش و D9 روشن خواهد شد و به این صورت گویا برق 5 ولت رگولاتور رو به 12 ولت وصل کردین.
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

منم یکبار این کارو کردم!
          12 ولتم رفت توی 5 ولت و میکروی pic16f84a ام را سوزوندش! :angry:
          [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

چرا 5 ولت وصل کردی؟ خوب بزن به 12V

دیدگاه

از همتون ممنونم که جواب دادین.این اتفاق یه تجربه تلخ واسم بود.تجربه ای به قیمت 18 هزارررر تومن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط astro
                از همتون ممنونم که جواب دادین.این اتفاق یه تجربه تلخ واسم بود.تجربه ای به قیمت 18 هزارررر تومن.
                این مشکلات برای همه کسانی که طراحی میکنند پیش میاد. من یه آمپلی برای ماشین ساختم حدود 100 درومد آخرشم بخاطر نویزی که روش بود و نتونستم بگیرمش مجبور شدم یه 70 تومنی بخرم بندازم رو ماشین ولی خیلی تجربه بدست آوردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X