اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط سریال بین 2 میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط سریال بین 2 میکرو

برای برقراری ارتباط سریال برای 2 AVR پایه های TXDو RXD و SCK را باید به طور مستقیم به هم وصل کرد؟
    کمکم کنید ممنون می شم
    محمد حسین سعادت فر

---------------------------------------------
    آنچه خود داشت زبيگانه تمنا مي كرد....

پاسخ : ارتباط سریال بین 2 میکرو

SCK دیگه چیه؟ پرتکل جدیده؟
    فقط باید از Rx و Tx استفاده کنی که بصورت cross وصل میشه.یعنی Rx اولی به Tx دومی و Tx اولی به Rx دومی و GND هر دو میکرو هم به هم وصل میشه.همین
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

SCk پایه شماره 8 میکرو یا همان PB7 است که واحد تولید پالس ساعت برای ارتباط سریال محسوب می شه اما در روش ارتباط سریال به روش آسنکرون یا غیر هم زمان نیازی به اتصال این پایه به هم نیست. اما این روش از سرعت و دقت کم تری نسبت به روش سنکرون یا همزمان برخوردار است
      اما من نمی دانم در اتصال 2 پایه SCK آیا نیازی به مقاومت بالا کشنده هست یا نه :question:
      اگه جواب بدید ممنون می شم
      محمد حسین سعادت فر

---------------------------------------------
      آنچه خود داشت زبيگانه تمنا مي كرد....

دیدگاه

تا اونجایی که من می دونم نیازی به پایه SCK نیست. وقتی خیلی راحت با همون 2 پایه میشه نوشت چرا باید دنبال دردسر گشت؟
        فقط کافیه نرخ ارسال دو هردوتا میکرو یکسان تعریف بشه. اگه دوست داری خودت یه کلاک تولید کنی و با توجه به اون کلاک کار کنی ، از Serialout و Serialin استفاده کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saadatfar
          SCk پایه شماره 8 میکرو یا همان PB7 است که واحد تولید پالس ساعت برای ارتباط سریال محسوب می شه اما در روش ارتباط سریال به روش آسنکرون یا غیر هم زمان نیازی به اتصال این پایه به هم نیست. اما این روش از سرعت و دقت کم تری نسبت به روش سنکرون یا همزمان برخوردار است
          اما من نمی دانم در اتصال 2 پایه SCK آیا نیازی به مقاومت بالا کشنده هست یا نه :question:
          اگه جواب بدید ممنون می شم
          منظوره من این بود که احتیاجی به اون نیست.SCK بیشتر برای SPI استفاده میشه.توضیح حامد جان کاملا درست هست
          خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام
            پایه کلاک ارتباط سنکرون سریال XCK هست نه SCK
            SCK مربوط به SPI هست
            موفق باشید
            در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
            مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

یعنی برای هم زمان سازی دو تا avr فقط یکی بودن نرخ ارسال کافیه؟من می خوام دو تا avr رو به صورت دوطرفه و سریل به هم وصل کنم.برای هم زمان کردنش چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nafis_321
                یعنی برای هم زمان سازی دو تا avr فقط یکی بودن نرخ ارسال کافیه؟من می خوام دو تا avr رو به صورت دوطرفه و سریل به هم وصل کنم.برای هم زمان کردنش چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                سلام
                بله دوست عزیز باید نرخ ارسال باید یکی باشد مثلا می تونی بزاری 9600.
                شما همین نکته رو رعایت کنی دیگه حله.
                موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X