اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال دیتا روی خط 5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال دیتا روی خط 5 ولت

سلام
    آیا میشه از طریق میکرو یک سری فرکانس مختلف رو روی یک سیم +5 ولت dc فرستاد و در یک فاصله چندمتری اون فرکانسهارودریافت کرد و دمدوله کرد و دریافت کرد وتفکیک کرد؟؟؟؟؟؟

پاسخ : ارسال دیتا روی خط 5 ولت

سلام میشه ... خیلی هم خوب میشه .. خودتون بهتر از من میدونین که باید اول و آخر خط انتقال رو دی سی رو از سیگنال با خازن جدا کنیم ...
    اگه از یه مدولاتور ASK ساده استفاده کنیم در یک طرف و در طرف دیگه دمودوله کنیمش به نتیجه میرسیم ..
    البته فک میکنم تطبیق امپدانس و اینا و فیلتر خروجی در فرستنده و فیلتر ورودی در گیرنده رو هم باید اضافه کرد..
    از آی سی xr2206 میشه به عنوان مدولاتور FSK استفاده کرد اگه اشتباه نکنم .. از دو تا تن دیتکتور هم به عنوان گیرنده .. البته آی سی XR برای دمدوله کردن هم هست که پارت نامبرش یادم نیست ... ولی بیت ریتش خیلی پایینه ...
    به نظر من بیا خودت بساز ...
    اگه هم بشه خودت ask بسازی میتونی روی طیف های مختلف چند تا فرستنده و گیرنده بسازی ... (که البته فیلتر و این داستانا هم هست

دیدگاه

ممنون
      البته من میخام از همون خط هم یک سری دستگاه رو تغذیه کنم هم اینکه مثلا اگر فرکانس x1 فرستادم دستگاه مربوط ه خودش فعال شه اگرفرکانسX2فرستادم دستگاه مروط به خودش به همین ترتیب الی Xn دستگاه رو هم کنترا کنم هم تغذیه

دیدگاه

خب دیگه دیتا نمیخواد بفرستی ...
        بیا یه dtmf اینکودر بزار در سمت فرستنده ولی خط رو با خازن از آی سی جدا کن
        در گیرنده هم یه dtmf دیکودر بزار و این رو هم با یه خازن از خط جدا کن ...
        حالا خود خط رو که با خازن از دی تی ام اف ها جدا کردی بیا روش ولتاژ بزار ...

به قول یه آدم باسواد کار درست
        به همین سادگی :nice:

دیدگاه

منم پایه این پروژه ام
          dtmf سمته گیرنده mt8870 یا HT9170D میشه استفاده کرد
          و MT8888 یا MT8865 یا LC7363J استفاده کرد
          فقط خروجی و ووردی رو چطور کوپل کنیم به هم
          و چطور روی خط dc پیاده کنیم
          هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
          بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
          میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نمیشه یک مدولاتور ساخت که چندین فرکانس مختلف رو بفرسته و بعد رو همون خط 5 ولت ارسال کنه و از اون طرف یک دمدولاتور اون رو دریافت کنه و به ازای هر فرکانسی یک عملی انجام بده
            ؟؟

دیدگاه

من به یه مشکل خوردم!!
              منبع تغذیه که به خط وصل میکنم سیگنالم رو کاملا نابود میکنه؟ به نظر شما باید یه HPF یا LPF با سلف سری بزارم که سیگنال های ارسالیم اصلا به منبع رو کلا حذف کنم؟ چیکار باید کرد؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط trrstrima
                من به یه مشکل خوردم!!
                منبع تغذیه که به خط وصل میکنم سیگنالم رو کاملا نابود میکنه؟ به نظر شما باید یه HPF یا LPF با سلف سری بزارم که سیگنال های ارسالیم اصلا به منبع رو کلا حذف کنم؟ چیکار باید کرد؟؟
                سلام شما چه سیگنالی فرستادی ؟؟

دیدگاه

یه سینوسی 1 کیلو هرتز ! ولی وقتی یه سلف با تغذیه سری میکردم نتیجه بهتر میشد ... راستی با باطری تست کردما

دیدگاه

من اطلاعات مخابراتیم کمه ولی فکر کنم کار شما اشتباهه
                    بهتره یه سیگنال سینوسی درست کنین و دیتا روی این سیگنال حمل بشه
                    تو گیرنده هم میشه به راحتی دیتا جدا کرد
                    برای تغذیه هم کافیه یه یکسو ساز بزاری
                    فکر کنم تو کتاب 307 بود که یه مدار گذاشته برای اینکه از LM35 با این روش بخونه
                    [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X