اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ال ای دی با فرکانس 5تا 20کیلوهرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ال ای دی با فرکانس 5تا 20کیلوهرتز

سلام به دوستان عزیز
    من فرکانس 5 کیلو هرتز تا 20کیلوهرتز دارم و میخوام توی این رنج فرکانس ال ای دی چشمک بزنه .چطور میتونم ایان فرکانس رو کم کنم یا تقسیمش کنم که خروجیش بتونه یک ال ای دی رو خاموش روشن کنه و این روشن خاموش شدن با چشم قابل رویت باشه
    ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : راه اندازی ال ای دی با فرکانس 5تا 20کیلوهرتز

سلام دوست عزیز
    تا جایی که من میدونم شما باید از آیسی هایی که به عنوان مقسم فرکانسی میشه ازشون استفاده کرد کمک بگیرید و راه حل ساده تری نداره منظور من آیسی هایی مثل هر نوع فلیپ فلاپ T که به ازای هر فلیپ فلاپ میتونی فرکانس رو تقسیم به 2 کنی یا استفاده از آیسی 4017 که میتونه فرکانس رو از 2 تا 10 برابر کاهش بده و یا اگر رنج بیشتری نیاز داری میتونی از آیسی 4040 استفاده کنی که میتونه فرکانس رو از 2 تا 2048 برابر کاهش بده
    موفق باشی

دیدگاه

پاسخ : راه اندازی ال ای دی با فرکانس 5تا 20کیلوهرتز

شما می تونید از ای سی های مقسم فرکانس استفاده کنید ولی چون فرکانستون زیاده و این مقسم ها کوچیک هستن باید از چند تاش استفاده کنی.
      پیشنهاد واضح من اینه که از یک میکرو استفاده کن و فرکانس را بده به پایه شمارنده. اینجوری هم مقدار شمارنده بزرگتر هست. هم تو تصمیم گیری نسبت به روشن و خاموش کردن led دستت بازتره. فقط باید چند خط کد بنویسی. همش همین. در ضمن هم قیمتش کمتر میشه هم پیچیدگی مدار.
      در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
      2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
      3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X