اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در راه اندازی UARTدر AVRبا بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در راه اندازی UARTدر AVRبا بسکام

[glow=red,2,300]با سلام از اساتید محترمی که در زمینه UART تجاربی دارن خواهشمندم در صورت امکان یه سورس ساده برای ارتباط UARTقرار بدن من تو اکثر تایپیکها سرچ کردم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد لطفا راهنمایی کنیین[/glow]
    MEHRENIA1366@GMAIL.COM
    مغز انسان خيلي پيچيده است و بخاطر همين هميشه دنبال راه حلهاي پيچيده ميگرده با کمي تامل ميشه راه حلهاي ساده تري رو پيدا کرد.هميشه پيچدگي وحجم بالا نشانه داشتن علم زياد نيست.

پاسخ : کمک در راه اندازی UARTدر AVRبا بسکام

سلام
    سورسش خیلی سادست. البته بستگی به کاربردش داره

جهت تعیین نرخ تبادل
    Baud=1200

ارسال دیتا به RS232
    print var

ارسال دیتا به میکروی دیگر
    printbin var

دریافت دیتا از RS232
    input var

دریافت دیتا از میکروی دیگر
    inputbin var

تشخیص دیتا در بافر ورودی
    var=ischarwaiting

در ضمن هر کدوم از این دستورات رو در Help نرم افزار پیدا کنید، مثال هم داره
    موفق باشید
    زندگي را تو بساز ،
    نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
    زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
    زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

استاد بی نهایت ممنون اگه موردی بود بازم مزاحم میشم
      MEHRENIA1366@GMAIL.COM
      مغز انسان خيلي پيچيده است و بخاطر همين هميشه دنبال راه حلهاي پيچيده ميگرده با کمي تامل ميشه راه حلهاي ساده تري رو پيدا کرد.هميشه پيچدگي وحجم بالا نشانه داشتن علم زياد نيست.

دیدگاه

دوستان این تاپیک مربوط به چند سال پیش دیدم سوالم مرتبط هست دیگه تاپیک جدید نزدم بعدها اگر کسی دنبال این موضوع بود مطالب جمع باشن
        الان برای پیکربندی استفاده از uart برقراری ارتباط با یه وسیله جانبی آیا نیاز به پیکربندی خاصی هست؟ من سرچ کردم به اینا رسیدم

پیکر بندی بافر Uart سخت افزاری برای ارسال دیتاConfig Serialout = Buffered , Size = x

اینجا ایکس از کجا معلوم میشه ؟ بنده این کد رو وقتی استفاده میکنم دیگه تو شبیه ساز بسکام فسمت ترمینال دیگه خروجی رو نمیبینم
        دیتا ارسال کردم وقتی این قسمت کانفیگ رو پاک میکنم دیتا رو ترمینال میاد printbinبا دستور
        uart آیا باید برای استفاده از

سخت افزاری برای میکرو باید با دستور خاصی بهش بگیم که داریم از این ارتباط اسفاده میکنیم
        ا نه؟
        معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X