اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن ترانزیستور

با سلام با BD136 ولتاژ 24 ولت 1 آمپر رو قطع و وصل میکردم به این صورت که :

مقاومت 2.2 کیلو به بیس وصل میکردم و به مقاومت با uln صفر میدادم در ضمن برای جلوگیری از نشتی یه مقاومت 47 کیلو به بیس میزدم و یه سر مقاومت هم به 24 ولت وصل بود

حالا میخوام 12 ولت 1 آمپر رو باهاش قطع و وصل کنم باید مقاومت ها رو به چه صورتی تغییر بدم؟

با تشکر.

پاسخ : روشن کردن ترانزیستور

نیازی به تغییر نیست ولی اگر متوجه شدی افت ولتاژ داری و جریان کافی نمیده فقط مقاومت 2.2 رو کاهش بده و مثلا 1 کیلو بنداز .

دیدگاه

فکر نمیکنم که مقاومت یک کیلو هم کافی باشه

دیدگاه

اتفاقا یک جمله هم در این ضمینه نوشته بودم که گفتم اگه گذشته از لفظ (1 امپر )ایشون ،جریان کافی واس مصرف کننده شون داشتن پس الان هم اوضاع فرقی نمیکنه واس همین پاکش کردم
        از طرفی ترانزیستور ایشون مثبت هست پس حتما از کلکتور ترانزیستور در نقش کلید ولتاژ خروجی رو گرفته پس جریان زیادی واس روشن کردنش نیاز نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bestfriend
          با سلام با BD136 ولتاژ 24 ولت 1 آمپر رو قطع و وصل میکردم به این صورت که :

مقاومت 2.2 کیلو به بیس وصل میکردم و به مقاومت با uln صفر میدادم در ضمن برای جلوگیری از نشتی یه مقاومت 47 کیلو به بیس میزدم و یه سر مقاومت هم به 24 ولت وصل بود

حالا میخوام 12 ولت 1 آمپر رو باهاش قطع و وصل کنم باید مقاومت ها رو به چه صورتی تغییر بدم؟

با تشکر.
          24 ولت 1 امپر که میشه 24 وات توان این ترانزیستور که کمتر از این حرفاس !

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
            24 ولت 1 امپر که میشه 24 وات توان این ترانزیستور که کمتر از این حرفاس !
            قرار نیست که 24 ولت بین کلکتور و امیتر ترانزیستور بمونه در حالت اشباع استفاده کردن نهایت یه ولت روی ترانزیستوره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arash-t
              قرار نیست که 24 ولت بین کلکتور و امیتر ترانزیستور بمونه در حالت اشباع استفاده کردن نهایت یه ولت روی ترانزیستوره
              ولی به هر حال به نظرم این ترانزیستور برای همچین مشخصاتی ضعیفه
              --------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X