اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت پروژه انتقال صوت با لیزر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت پروژه انتقال صوت با لیزر

سلام دوستان
    من این تاپیک رو گذاشتم تا اگه کسی مطلبی یا مدار عملی این پروژه رو داره برام بزاره
    این مداری که می گم بدین صورته که ابتدای مدار با میکروفن صحبت کرده و این مطالب با لیزر به مکانی دیگر منتقل شده و در بلندگو به صدا در آید.
    ممنون می شم اگه اساتید کمک بکنند.
    :agree: :agree: :smile: :smile: :agree: :agree:
    *****عيب جامعه اين است که همه مي خواند آدم مهمي باشند ولي هيچ کس نمي خواهد فرد مفيدي باشد.*****
    http://electerodl.ir/forum

پاسخ : ساخت پروژه انتقال صوت با لیزر

نیازی به AVR نیست که. من قبلا تو دانشگاه یه مدلشا ساختم که با نور مادون قرمز صدا رو منتقل میکرد.
    فرستندش یه ترانزیستور داشت گیرندشم یکی داشت و چند تا خازن و مقاومت دیگه هم تو مدار بود. مدارشم تو اینترنت برداشته بودم.

دیدگاه

سلام
      لطفا مدارشو بزارین
      ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شازده
        نیازی به AVR نیست که. من قبلا تو دانشگاه یه مدلشا ساختم که با نور مادون قرمز صدا رو منتقل میکرد.
        فرستندش یه ترانزیستور داشت گیرندشم یکی داشت و چند تا خازن و مقاومت دیگه هم تو مدار بود. مدارشم تو اینترنت برداشته بودم.
        سلام دوست عزیز ممنون که به این تاپیک پاسخ دادید
        اگه میشه لطف کنین و مدارشرو برام بزارین
        و یا آدرس سایتی که دانلود کریدن رو به من بدین.
        ممنون
        *****عيب جامعه اين است که همه مي خواند آدم مهمي باشند ولي هيچ کس نمي خواهد فرد مفيدي باشد.*****

دیدگاه

من همچین چیزی نساخم ولی شدنیه ..
          یه مدار تبدیل ولتاژبه فرکانس بساز و با فرکانس رو با لیزر بفرست او طرف ...
          بعد رکانس رو راحت میتونی با یه فتوسلی چیزی دیکد کنی .. از یه فیلتر پایین گذر بگذرونی و بعد پخشش کنی ..
          به همین آسونی ...

فرکانس صوت هم نباید بیشتر از 20K بشه فکر کنم ...

دیدگاه

این دیاگرام کار با میکروئه که مال همون دانشگاه کرنله

مدار خودمو پیدا نکردم اما...

نمونه ساخته شده دانشجویان دانشگاه کرنل https://instruct1.cit.cornell.edu/co...mc29/index.htm

اینم بد نیست
            http://sci-toys.com/scitoys/scitoys/...r_communicator

دیدگاه

ممنون از پاسختون
              ولی ای کاش فارسیشو برام میزاشتین .
              بعدش این مدار عملیه؟
              :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:

دیدگاه

اینو دوران دانشجویی استادمون به یکی از بچه ها پیشنهاد داده بود،کاربرد امنیتی رو براش متصور بودن، لیزر به شیشه می تابه و بازتابش رو گیرنده دریافت می کنه ، پردازش میشه و صوت درون اتاق از طریق ارتعاشات منتقل شده به شیشه پس از پردازش شنود میشه !
                یکی دو سال کار میبره !
                چون من گدایی بی نشان مشکل شود یاری چنان
                سلطان کجا عیش نهان با رند بازاری کند...
                [حافظ]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن 1404
                  اینو دوران دانشجویی استادمون به یکی از بچه ها پیشنهاد داده بود،کاربرد امنیتی رو براش متصور بودن، لیزر به شیشه می تابه و بازتابش رو گیرنده دریافت می کنه ، پردازش میشه و صوت درون اتاق از طریق ارتعاشات منتقل شده به شیشه پس از پردازش شنود میشه !
                  یکی دو سال کار میبره !
                  این ساده نیست . اخه مدل بالا یه چیز سادست فقط نور رو بر حسب فرکانس مون میفرستیم و وقتی Detect می کنیم همون فرکانسه
                  ولی شنود قضیش فرق داره . لیزر فرستاده میشه .. و ارتعاشات رو میخواد با سرعت خودش برگردونه که پردازش همچین سرعتی فکر نکنم ممکن باشه
                  یا شایدم اشتباه فکر می کنم
                  میشه یه توضیحی بدی ؟؟

دیدگاه

سرعت نور در هوا 300000000 متر بر ثانیه است . حالا ان سرعت مربوط به امواج نوره . بین 400 تا 700 نانو متر . اون چیزی که دوستان میگن با مادون قرمز فرستادن . اونم نوره پس میتونیم سرعتاشونو یکسان در نظر بگیریم و بگیم میشه . فقط یگ قضیه میمونه . اگر منظور دوستمون ارسال صوت با لیزر های سبز و قرمزه که برد 7 کیلومتری دارند . شاید با اونا سخت باشه چون اونا بسته های انرژی رو ارسال می کنن . یک پرتو . پرتوی دیگه رو تحریک میکنه . اون دوتا دوتای دیگه و تا اخر که میشه یک بسته حالا نمیدونم ب ا این میه یا نه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nilofar1036
                      سرعت نور در هوا 300000000 متر بر ثانیه است . حالا ان سرعت مربوط به امواج نوره . بین 400 تا 700 نانو متر . اون چیزی که دوستان میگن با مادون قرمز فرستادن . اونم نوره پس میتونیم سرعتاشونو یکسان در نظر بگیریم و بگیم میشه . فقط یگ قضیه میمونه . اگر منظور دوستمون ارسال صوت با لیزر های سبز و قرمزه که برد 7 کیلومتری دارند . شاید با اونا سخت باشه چون اونا بسته های انرژی رو ارسال می کنن . یک پرتو . پرتوی دیگه رو تحریک میکنه . اون دوتا دوتای دیگه و تا اخر که میشه یک بسته حالا نمیدونم ب ا این میه یا نه .
                      بنا به محاسبه شما
                      1/3*10^8= 3.3*10^-9
                      این قسمت برعکس شد تایپش ..
                      چه جوری میشه با این سرعت دیتا ای رو پردازش کرد ؟؟؟ تازه این یه سیکله فقط ....

خوب حالا فکر کنید دو نفری داخل اتاق دارن حرف میزنن و فنجون چایی دستشونه ..
                      ما میخوایم ارتعاش سطح چایی رو با یه لیزر از راه دور بسنجیم و بفهمیم که چی میگن . . .
                      چه جوری این کار امکان پذیره ؟؟

دیدگاه

شما بیا روی یه طیف نا مرئی که نور آفتاب هم نویز نندازه روش روی فنجونه یا روی شیشه ی اتاقه پرتو بتابون و بازتابش رو ببین ! :eek:
                        عجب مثل فیلما

شما بیا مطلب FSO یا free optical laser comunicationرو سرچ کن
                        ضمنا در حال حاضر نمیتونین روی موج سینوسی یه لیزر کار کنین :mrgreen: :mrgreen: چند صد ترا هرتزه...حتما میخواین مدولاسیون هم روی موجش انجام بدین؟؟
                        فقط با خاموش روشن کردن میتونی رو لیزر دیتا سوار کنی.. مثل فیبر نوری !
                        حالا اگه تکنولوژی ترانزیستوری یا هرچی که بتونه رو چند صد ترا هرتز کار کنه اومده من نمیدونم!

دیدگاه

GOOGLE.COM
                          SEARCH
                          FSO

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMITT
                            GOOGLE.COM
                            SEARCH
                            FSO
                            دوست عزیز ممنون
                            لطفا بیشتر راهنمایی کنین

دیدگاه

سلام عمو،
                              اگه انگلیسیت خوبه این سایت خیلی به دردت می خوره:

http://72.52.208.92/~gbpprorg/mil/laserl/index.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X