اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پین PWRKEY در ماژول SIM908 !!!؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پین PWRKEY در ماژول SIM908 !!!؟؟؟

با سلام

من قبلا با ماژول SIM900 کار کردم و مشکلی نداشتم , به تازگی در حال کارکردن با ماژول SIM908 هستم

اما من فقط وقتی میتوانم ماژول SIM908 رو روشن نگه دارم که پین PWRKEY رو به زمین متصل کنم !!!؟؟..

وقتی مدار رو روشن میکنم و پین PWRKEY به جایی متصل نیست تا چند دقیقه و گاهی تا چند ساعت همه چیز درست کار میکنه , اما همیشه بهد از مدتی ماژول به صورت خود کار روشن و خاموش میشود !!!..

با اسکپ پین PWRKEY رو نگاه کردم :surprised: با تعجب دیدم با اینکه این پین به جایی متصل نیست مدام تغییر وضعیت میده و کاهی شبیه یک موج مربعی در ثانیه چندین بار صفر و یک میشه !!!!...؟

؟ :eek:

من مدار رو خیلی تمیز بستم و تغذیم مشکل نداره .

آیا کسی میتواند من را راهنمایی کنه ؟ مشکل از کجاست ؟!

با تشکر .
    نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
    تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

پاسخ : پین PWRKEY در ماژول SIM908 !!!؟؟؟

شما توی تغذیه خازن خفن بزار .. بای پایه ی استاتوس رو با میکرو مداوم تحت نظر داشته باش که اگه ماژولت خاموش شد اتوماتیک پاور آن کنه
    بعدشم .. سعی کن با یه دونه مقاومت یه کیلو اهمی با ترانزیستور طبق دیتاشیت به زمین وصل کن ..
    یه چیز دیگه .. تحت هیچ شرایطی از پایه ریست استفاده نکن جیززززه ... عذاب و عقوبت الهی رو هم به دنبال داره :mrgreen:

ویرایش میکنم:
    908 ریست نداره , اون موقع اطلاعاتم کم بود حرفم رو بر پایه ی 900 زدم .

دیدگاه

سلام

ممنونم از پاسخ شما

اما من کلی خازن خفن رو تغذیم در نزدیک ترین جای ممکن به ماژول قرار دادم

اما مشکل از این چیز ها نیست !!!

شرح حالات مدار :
      [list type=decimal]
      [li]
      گاهی اوقات مدار تا ساعت ها درست کار میکنه و شبکه هم پیدا میشه و تمام AT کامند ها به درستی انجام میشه و مشکل بعد از چند ساعت رخ میده
      [/li]
      [li]
      مشکل حتی وقتی پین PWRKEY به جایی متصل نیست هم رخ میدهد , حتی , حتی وقتی با یک مقاومت 330 اهمی این پین رو به مثبت متصل کردم به وسیله اسکپ دیدم که این پین به صورت خود کار صفر میشه !! :surprised:
      [/li]
      [li]
      مدار فقط وقتی درست کار میکنه که من پین PWRKEY رو با یک مقاومت 100 اهمی مستقیما به زمین متصل کنم و دیکه با میکرو این پین رو کنترل نکنم
      [/li]
      [li]
      وقتی این مشکل رخ میده LED که به پین VDD-EXT متصل کردم در ثانیه چندین بار به صورت نامنظم چشمک میزنه !!!..
      [/li][/list]

من بر روی این پین از دیود ESD استفاده نکردم , آیا ممکن است مشکل از این باشه ؟
      آیا این پین آسیب دیده ؟

اگر یک پین در این ماژول ها به خاطر استفاده نکردن از ESD آسیب ببیند دقیقا چه اتفاقی میوفته ؟ :question:
      نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
      تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

این مشکل برای من پیش نیومده تا حالا
        مشکل ای اس دی برای من پیش اومده اون هم روی پورت سریالش.. ولی بقیه جا ها اصلا از قطعه ای اس دی استفاده نکردم! مدارامم دارن خوب کار میکنن!
        البته من تغذیه مدارم رو دی سی دی سی کانورتر گزاشتم!
        من تا حالا اصلا از پایه ی vdd ext استفاده نکردم!
        راستی خازنی که گزاشتی ظرفیتش چند بوده؟؟؟؟
        اگه به جواب خاصی رسیدم میام میگم ..

دیدگاه

سلام دوستان گلم
          شما با GPS ماژول sim908 کار کردید؟
          منم میخوام راش بندازم _ طبق عکس زیر که یکی از دوستای خوبم تو ECA بهم داده واسه راه اندازیه GPS باید دقیقا کدوم پایه ها رو وصل کنم؟
          http://upload7.ir/images/43587183877799839316.gif
          ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir safari
            یه چیز دیگه .. تحت هیچ شرایطی از پایه ریست استفاده نکن جیززززه ... عذاب و عقوبت الهی رو هم به دنبال داره :mrgreen:
            سلام
            مگه SIM908 پایه ریست داره؟! اگه داره کدوم پایه ست؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sobhan537
              سلام
              مگه SIM908 پایه ریست داره؟! اگه داره کدوم پایه ست؟؟
              اون موقع سواد 908 نداشتم , فکر میکردم داره , ریست نرم افزاری داره که خیلی خوبه , و اما خاموش شدن , من با 900 که به این مشکل میخورم پایه پاور رو با یه 100 کیلو اهم پول پ میکنم...
              ممنون که گفتین الان ادیتش میکنم

دیدگاه

با 908 کار نکردم ولی دقیقا همین مشکل رو با 900 داشتم
                گاهی وقتا تا 7 8 ساعت هم کار می کرد بعد یهو خاموش میشد و گاهی هم بعد از چند دقیقه خاموش میشد.
                اگر هم بعد از خاموش شدن کاری باهاش نداشتی دوباره خود به خود روشن میشد
                وقتی ولتاژ پایه pwrkey رو میگرفتی هر دفعه یه چیزو نشون میداد یه بار 2.6 بود بهد دفعه بعد حتی تا 0.4 ولت هم کم میشد.
                در نهایت فهمیدم مشکل من به خاطر استفاده از روغن لحیم در هنگام لحیم کاریه که باعث ایجاد ظرفیت خازنی میشه و این بازیها رو فراهم میکنه
                بعد اون از فلاکس استفاده میکنم و تا حالا بالای 30 40 تا دیگه sim900 زدم ولی دیگه همچین مشکلی رو نداشتم.
                راستی یه راه موقتی برای رفع مشکل استفاده از خازن 100n روی پایه PWRKEY و زمینه .
                اگه مشکلت حل شد لطف کن بیا و بگو از چه روشی برای رفع مشکل استفاده کردی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X