اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی 2 مدار فرمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی 2 مدار فرمان

با سلام
    2تا مدار برای طراحی دارم اگر میشه کمکم کنید ممنون میشم.

مداری را طراحی کنید که دارای 3 کلید ا ستارت بوده و با زدن استارت های اول و دوم و سوم به ترتیب و پشت سر هم کنتاکتور انها در مدار روشن شود.و با زدن دوباره ی شستی ( استارت ),شستی های اول و دوم و سوم به ترتیب و پشت سر هم مدار ها را قطع کند.

برای خاموش و روشن کردن لامپ های یک راهرو از چندین شستی که در نقاطمختلف راهرو نصب شده است و تمام انها با یکدیگر موازی اند استفاده شده است.با فشار به شستی لامپ ها روشن و با فشار مجدد به هر یک از شستی ها لامپ ها خاموش شود.حد اقل 4 نقطه . (کار کلید ضربهای را انجام میدهد).

پاسخ : طراحی 2 مدار فرمان

نوشته اصلی توسط reza74
    با سلام
    2تا مدار برای طراحی دارم اگر میشه کمکم کنید ممنون میشم.

مداری را طراحی کنید که دارای 3 کلید ا ستارت بوده و با زدن استارت های اول و دوم و سوم به ترتیب و پشت سر هم کنتاکتور انها در مدار روشن شود.و با زدن دوباره ی شستی ( استارت ),شستی های اول و دوم و سوم به ترتیب و پشت سر هم مدار ها را قطع کند.

برای خاموش و روشن کردن لامپ های یک راهرو از چندین شستی که در نقاطمختلف راهرو نصب شده است و تمام انها با یکدیگر موازی اند استفاده شده است.با فشار به شستی لامپ ها روشن و با فشار مجدد به هر یک از شستی ها لامپ ها خاموش شود.حد اقل 4 نقطه . (کار کلید ضربهای را انجام میدهد).
    در مدار اول استارتی که دوباره زده میشه کدوم یک از شستی های S1,S2وS3 هستش؟

مدار باید برای کنتاکتورها طراحی بشه دیگه؟

دیدگاه

شستی s1

بله مدار برای کنتاکتور باید طراحی بشه

ممنون که پیگیری میکنید :wow:

دیدگاه

یه نگاه به مدار موجود در این لینک بندازید فکر کنم کمک کنه
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=70771.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza74
          شستی s1

بله مدار برای کنتاکتور باید طراحی بشه

ممنون که پیگیری میکنید :wow:
          باید یه اشتباهی شده باشه فکر کنم شاستی ها وضیفشون عوض میشه نه اینکه با همه روشن بشن و به یمی خاموش که همون یکی خاموش هم بکنه.!!!
          یعنی
          S1-S2-S3 در ابتدا روشن میکنن کنتاکتورهارو و در دوره بعدی هرکدومم رو بزنید خاموش میکنن!

دیدگاه

من هم که کمی دقت کردم به حرف شما رسیدم . امروز از یکی از استاد ها هم پرسیدم همین را گفت

اگر کسی میتونه برام طراحی کنه خیلی ممنون میشم :biggrin:
            یکشنبه باید ببرم :cry:

دیدگاه

ملـــــــــــــــــــــــــــــــــــــت کمــــــــــــــــــــــــــــــــک :cry: :angry: :cry2:

دیدگاه

شما مدار طراحی شده رو میخواهید یا فقط روش انجام کار رو؟؟ببین دوست من آیسی های فلیپ فلاپ دارای چندین گیت داخلی هستند که هم میتونید باهم و یا تک تک ازشون استفاده کنید.یکیش رو انتخاب کنید و به ورودیها کلیدهایی که فشاری هستند و میتونند مثبت یا منفی رو به ورودی آیسی بدن نصب کن و با توجه به اینکه هربار این کلید تحریک میشه پایه خروجی همون گیت تغییر وضعیت میده میتونید اون رو بوسیله یک ترانزیستور و رله به فرمان کنتاکتور تبدیل کنی یا اینکه مستقیما خروجی رو به گیت ترایاک بدی تا ولتاژ کنتاکتور رو قطع و وصل کنه.در مورد تک تک این قسمتها هم میتونی با یه سرچ ساده کلی مطلب و دیتا پیدا کنی

دیدگاه

هر دو مدار رو با استفاده از مدار پالسی میتونید طراحی کنید چون هر دوش شبیه به هم هستند توی دومی فقط تعداد کلیدها زیاد شده و توی اولی باید اولویت به مدار اضافه بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X