اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایده های طراحی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایده های طراحی

سلام به همگی
    یه تاپیک تو گفتگوی آزاد بود، ایده هایی برای اختراع
    می خواستم اونجا پست بدم، محتویات پست و خوندم کلاً پشیمون شدم
    دیدم تو بخش جدید پست بزنم خیلی بهتره
    حتماً خیلی ها هستند که یک زمانی دنبال ایده ای برای تولید بودند، الان یا سنشون گذشته، یا کلاً وقتش رو ندارند و هزار علت دیگه که دیگه دنبال اون ایده نیستند
    هر کس که همچین ایده هایی داشته، می تونه بیاد و اینجا بگه.
    کسایی که الان می تونند، وقتش رو دارند، پیگیرش بشند و اگر جواب داد از اون ایده برای خودشون درآمد زایی بکنند

پاسخ : ایده های طراحی

اول از همه هم خودم

یه جایی که توش خیلی خیلی راحت پول خرج می کنند، بخش تزئینات ماشین موتور اینجور چیزاست
    کلا یه سری به مغازه هاش بزنید، اگر آشنا دارید باهاش صحبت کنید! همیشه یه چیزایی می خوان که ساختش واسه ما الکترونیکی ها مثل آب خوردنه اگر تمیز کار بشه ،کلی مشتری براشون پیدا میشه
    من یه مدت سفارش گرفته بودم واسه اینا، حرف چند سال پیشه ! زمان دانشگاه! پول خوبی هم موند برام
    ولی دنبال یه چیزی بودم که آخرش نتونستم تمومش کنم! نه اینقدر از میکرو سر در می آوردم و نه اینکه اینقدر اطلاعات بود تا بتونم یاد بگیرم ( خدای نکرده فکر نکنید تنبل بودم ها )
    اون موقع من یک سری نوار LED درست کرده بودم که روی چرخ موتور و دوچرخه میزاشتن
    LEDها به حالت های مختلف روشن خاموش می شدند و وقتی چرخ می چرخید شکل جالبی به خودش میگرفت. خیلی ریز باید درست بشه تا قشنگ دیده بشه. یک نوار باریک.
    اون کاری که دوست داشتم انجام بدم، ساخت یک تابلو روان با این روش بود.
    یعنی این دستگاه یک میکرو کنترلر داشته باشه که سرعت چرخ رو حساب کنه طبق اون اطلاعات رو ارسال کنه
    اینجوری میشه نوشته و عکس هم نشون داد
    الان ساعت های چرخان در هوا هم با همین سیستم کار می کنند.
    اون موقع به چند نفر گفته بوم و تا این حد دنبالش بودند که می گفتند پولش رو بدیم تا روش کار کنم ببینم جواب میگیرم یا نه. یعنی کف کردند وقتی بهشون گفتم همچین چیزی فرو داره یا نه !
    فکر می کنم اگر میشد درست کنم خیلی خیلی فروش میرفت

دیدگاه

آره من خودمم مایه بیاد دستم واسه ماشین ایده زیاد دارم -کلا ماشین خوب جواب مبده و پولش نقده
      ولی من بازم حرفی که اونور زدم رو اینجاهم میگم کسی ایدش رو لو نمیده مگه اینکه ناب و دسته1 نباشه مثلا=

من چند وقت پیش تو ساختمون که برق کشی میکردم دیدم مثلا کاشی کارا با چه عذابی کاشی های بزرگ رو جابه جا میکنن و چسب میزنن و دستشون هم چسبی میشه-فکر کردم یه چیزی باشه دسته بلند به شکلUکه در دو سرش 2تا ازاین بادکش پلاستیکی های خفن باشه که کاشی رو کیپ بچسبه-خلاصه 1سال بعدش دیدم تو تلویزیون یه همچین چیزی رو ساختن و الانم فکرکنم تو ابزار فروشی ها موجوده
      خوب شایدم تو ایران نیومده آخه من تو برنامه خارجی دیدم -
      خلاصه برید بزنید حال کنید ولی گفتم کسی ایده های خاصش رو هیچ وقت نمیگه
      اونیم که دوستمون گفت یه چیز وقت پر کنیه و ایده نیست چون نمونه های خیلی بهترش تو همین یوتوب خودمون پره-از همه مهمتر اینجور چیزا خیلی سریع جواد میشن

دیدگاه

برای درک بهتر مطلب....
        این هم چند تصویر از ایده ای که فرشاد اکرمی داشتند
        از روی کلیپ عکس تهیه کردم
        البته یک کلیپ دیگه هم داشتم که کاملا تصویر رنگی روی چرخ ایجاد کرده بود که هنوز اون کلیپ رو پیدا نکردم ولی اگه پیدا کردم تصویر اون هم میزارم.

اضافه شده در تاریخ :
        خودمم ایده هایی دارم که فکر نکنم عمرمون به ساختنش قد بده :rolleyes:
        ( آخه فردا (جمعه) آخر زمان ) :-SS :-SS :-SS
        البته... :-j

خوب ...ایده من:
        همینطور که میشه صدا رو ارسال کرد - برق رو ارسال کرد - فیلم رو ارسال کرد - عکس رو ارسال کرد و....
        پس چرا نمیشه آب رو ارسال کرد ؟ گاز رو ارسال کرد ؟ و...
        میشه ها ! نشد نداره...
        ولی کسی رو این موضوع فکر نکرده یا وقت نزاشته....

ایده دوم :
        همینطور که ما میشینیم پشت سیستم و فیلم میزاریم میبینیم...
        چرا هنگام خواب این کارو نمیتوانیم انجام دهیم ؟
        یعنی با سیستم خواب مورد دلخواهمون رو انتخواب کنیم و بخوابیم تا اون رو ببینیم.
        اینم شدنی هست ولی وقت نزاشته کسی

ایده سوم:
        همینطور اومدن چشم مصنوعی درست کردن و فرد نابینا با دوربین میتونه جایی رو تا حدودی ببینه...
        و همینطور که میشه از حافظه فلش و رم برای ذخیره اطلاعاتمون استفاده کرد...
        اگه این دوتا رو با هم مخلوط کنیم میتونیم ما هم مثل کامپبوتر فلش به بدنمون وصل بشه و کلی اطلاعات دریافت و تبادل کنیم !!!
        خداییش بشه چی میشههه...همه پروفسور و عالم میشن!

ایده چارم :
        همینطور که دور تا دور خونه رو لوله کشی میکنند واسه شوفاژ
        چرا کفش و کاپشنی به این طریق درست نکردن!؟
        مثلا آب یا روغن گرم از طریق لوله ها در کل پوشش بدن طرف در حرکت باشه و اون رو گرم نگه داره
        باتریش هم میتونه با نور خورشید شارژ بشه
        اگه کسی این لباس رو بپوشه توی کوهای آلپ میتونه تا آخر عمر زندگی کنه :biggrin:
        اینم شدنی هست

اگه این ایده ها رو ساختین ،بگین تا بقیه ایده هام رو بهتون بگم :nerd:
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

خودمم ایده هایی دارم که فکر نکنم عمرمون به ساختنش قد بده :rolleyes:
          ( آخه فردا (جمعه) آخر زمان ) :-SS :-SS :-SS
          البته... :-j
          واقعا باورم نمیشه تو قرن 21 هنوز انسانهایی هستند که حرف 4تا رمال براشون ارزش داره .............البته می دونم شما شوخی کردید

همینطور که میشه صدا رو ارسال کرد - برق رو ارسال کرد - فیلم رو ارسال کرد - عکس رو ارسال کرد و....
          پس چرا نمیشه آب رو ارسال کرد ؟ گاز رو ارسال کرد ؟ و...
          میشه ها ! نشد نداره...
          ولی کسی رو این موضوع فکر نکرده یا وقت نزاشته....
          این که ساخته شده تفنگ آب پاش پس چیه

همینطور که ما میشینیم پشت سیستم و فیلم میزاریم میبینیم...
          چرا هنگام خواب این کارو نمیتوانیم انجام دهیم ؟
          یعنی با سیستم خواب مورد دلخواهمون رو انتخواب کنیم و بخوابیم تا اون رو ببینیم.
          اینم شدنی هست ولی وقت نزاشته کسی
          شب چند بار قبل خواب فیلم مورد نظر را نگاه کنید و بخوابید خوابشو خواهید دید

همینطور اومدن چشم مصنوعی درست کردن و فرد نابینا با دوربین میتونه جایی رو تا حدودی ببینه...
          و همینطور که میشه از حافظه فلش و رم برای ذخیره اطلاعاتمون استفاده کرد...
          اگه این دوتا رو با هم مخلوط کنیم میتونیم ما هم مثل کامپبوتر فلش به بدنمون وصل بشه و کلی اطلاعات دریافت و تبادل کنیم !!!
          خداییش بشه چی میشههه...همه پروفسور و عالم میشن
          ذخیره اطلاعات آدمو پرفسور نمی کنه پردازش اطلاعات آدمو پرفسور میکنه (از بیانات گهر بار درمل400)

همینطور که دور تا دور خونه رو لوله کشی میکنند واسه شوفاژ
          چرا کفش و کاپشنی به این طریق درست نکردن!؟
          مثلا آب یا روغن گرم از طریق لوله ها در کل پوشش بدن طرف در حرکت باشه و اون رو گرم نگه داره
          باتریش هم میتونه با نور خورشید شارژ بشه
          اگه کسی این لباس رو بپوشه توی کوهای آلپ میتونه تا آخر عمر زندگی کنه :biggrin:
          اینم شدنی هست
          این که خیلی وقته ساخته شده :agree:
          اگه این ایده ها رو ساختین ،بگین تا بقیه ایده هام رو بهتون بگم :nerd:
          خوب اینها که ساخته شده بقیه اش را بگید مخصوصا در حوزه دستگاه های چمن زن
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

فکر میکنم که آقای فرشاد اکرمی از زدن این تاپیک پشیمون شد :NO:
            گفتن که ایده بدید برای بازار کار نه ایده اختراع ! اون مال تاپیکی دیگست ظاهرا

فکر میکنم کار کردن روی لامپهای کم مصرف و ارائه یه طرحی که نقایص طرحهای بالاست الان رو نداشته باشه کلی سود آوره منتها باید طراح خوبی باشی و یه مداری طرح کنی که یه عمر کار کنه

دیدگاه

در مورد ماشین با اقا فرشاد کاملا موافقم
              با این مافیا بازی های تولید کننده های داخلی شما محصولتون رو با 1000 درصد سود هم بفروشید باز هم مشتری ضرر نمیکنه ...
              مثلا یدونه فاصله سنج با التراسونیک رو 400 هزار تومن میگیرن به عنوان اپشن نصب میکنن
              یا یه کلید شیشه بالابر اتوماتیک واسه بعضی ماشینا بالای 300 تومن قیمتشه (که حتی اگه شما با میکرو بخواید پیادش کنید - یعنی ساده ترین حالت واسه شما و در عین حال گرون ترین حالت - حداکثر قیمتش رو تولید تک بیشتر از چند ده هزار تومن نمیشه)
              یا یه رله رو به عنوان کیت تقویت موتور شیشه بالابر(!) به فروش میرسونن ...
              در زمینه ماشین به حدی که فکرش رو هم نمیتونید بکنید کار وجود داره و فقط باید نیاز ها رو شناسایی کنید
              اصلا هم نیاز نیست دنبال کار های جدید و ابتکاری باشید ...
              با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arash-t

فکر میکنم کار کردن روی لامپهای کم مصرف و ارائه یه طرحی که نقایص طرحهای بالاست الان رو نداشته باشه کلی سود آوره منتها باید طراح خوبی باشی و یه مداری طرح کنی که یه عمر کار کنه
                لامپهای کم مصرف که افتاده تو سراشیبی مرگ :twisted: از طرفی جنس با کیفیت قیمت بالا و فروشش کمه ... چون دیر خراب میشه دیگه مشتری نمیاد بخره تمام اینها یعنی ضرر از طرفی اکثر ماها پول دادن برای جنس ایرانی را دور ریختن پول می دونیم حالا درست یا غلط و دلیلش چیه بماند .......شما اگر اومدید مثلا چراغ ledدر حد کیفیت برندهای خوب دنیا در آوردید و حتی روی هر لامپ 500تومن ارزون تر اکثر ماها همون برند معروف را می خریم با قیمت 500تومن گرون تر غیر از اینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حالا این وسط تا میاد طرف کیفیت محصولش را اثبات کنه و با 1000تا وارد کننده کله گونده سر شاخ بشه بر فرض هم که از میدون جان سالم به در ببره می بینه 50 سالش شده و هنوز اجاره نشینه :cry2:

با این مافیا بازی های تولید کننده های داخلی شما محصولتون رو با 1000 درصد سود هم بفروشید باز هم مشتری ضرر نمیکنه ...
                اصل قضیه اینه که شما بازار فروش داشته باشید ............حتما تست کردید که یک فروشنده چه شکلی یک جنس را به شما می فروشه اما وقتی شما خواستید به او جنس بفروشید چه شکلی رفتار می کنه و دقیقا از این طرف یک هزارم قیمتی که مفروشه از شما میخره
                ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                  لامپهای کم مصرف که افتاده تو سراشیبی مرگ :twisted: از طرفی جنس با کیفیت قیمت بالا و فروشش کمه ...
                  ....
                  حتما تست کردید که یک فروشنده چه شکلی یک جنس را به شما می فروشه اما وقتی شما خواستید به او جنس بفروشید چه شکلی رفتار می کنه و دقیقا از این طرف یک هزارم قیمتی که مفروشه از شما میخره
                  منظورم یه طرحی بود که امکان اتصال لامپ به دیمر وجود داشته باشه و البته حق با شماست اصل ارزون تموم شدنه
                  این طرح میتونه توی چراقونیها کاربرد داشته باشه البته توان راکتیو رو هم باید توش در نظر گرفت

در مورد نحوه برخورد فروشنده ها هم حق با شماست البته من فکر میکنم اکثر ایرانیها اینجورین چون من خودم یه دستگاهی رو برای مشتری آماده کرده بودم و بهش قیمت دادم ( واقعا زحمت کشیده بودم ها) مثلا 80 تومن رو 50 تومن میخواست بده بعد بهش که گفتم الان خودت بفروشی به کسی چند میدی طرف موند چی بگه؟

دیدگاه

ایرانی جماعت فقط دنبال چیز مفته
                    حالا میخاد چین بده یا ایرانی
                    پس مجبوری واسه تولید داخل از هر گوشش بزنی و یا درجه بندی کنی هرکی هرجوری خاست بخره

دیدگاه

درود بر همه دوستان
                      فرمایشات همه متین هست .در این میان مهر به میهن نباید فراموش شود .
                      اگر اتحاد در بین تولیدکنندگان باشد
                      و چشم پوشی از سود زیاد در ابتدای کار ، همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت

در بالا یکی از دوستان در مورد خرید پایین محصول و فروش بالای همان توسط فروشندگان گفته بودند دقیقا همینطور هست
                      بنده هم در گذشته تجربه داشتم
                      ولی در حال حاضر با کمک همین اینترنت و دیگر روش های نوین تبلیغات ، می توان فروش مستقیم داشت ، که به خیلی از مسائل کمک خواهد کرد
                      مانند
                      1- قیمت مناسب برای مشتری و سود معقول برای تولید کننده
                      2- توصیف درست و کامل محصول برای خریدار
                      3- خدمات پس از فروش
                      و...

خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

فکر میکنم نام تاپیک خاطرات ایده های طراحی بود باعث میشد درد دل خیلی ها رو بشه.
                        چندین سال پیش زمانی که لامپ و پاتروم جدا فروخته میشد.
                        یکی از نقایص لامپ کم مصرف اینه که وقتی عمر لامپ در حال تموم شدنه مقاومت داخلیش
                        زیاد میشه و ولتاژ بیشتر برای روشن موندن نیاز داره مدار بالاست هم که رزونانسی هست
                        تا حدی میتونه جبران کنه در انتها یا لامپ میسوزه یا مدار من این مشکل با اضافه کردن چند
                        قطعه بر طرف کردم وقتی لامپ به انتهای عمر خودش میرسید شروع میکرد به چشمک زدن
                        و نشون میداد باید تعویض بشه سرتونو درد نیارم به هر شرکت سازنده نشون دادم .
                        فقط دنبال راهی بودن تا طرح رو .........
                        تا اینکه یکیشون نمونه رو گرفت تا تست کنه بعد گفت کار نمیکنه وقتی بازش کردم دیدم
                        دل و روده شو کشیده بیرون داغونش کرده البته داخلشو رزین کرده بودم و ترفندهایی برای
                        محافظت از کپی در نظر گرفته بودم .
                        از اون موقع فکر کردن روی طرحهایی رو که خودم توان تولیدشو نداشته باشم کنار گذاشتم.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ایده های طراحی

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                          مثلا یدونه فاصله سنج با التراسونیک رو 400 هزار تومن میگیرن به عنوان اپشن نصب میکنن
                          یا یه کلید شیشه بالابر اتوماتیک واسه بعضی ماشینا بالای 300 تومن قیمتشه (که حتی اگه شما با میکرو بخواید پیادش کنید - یعنی ساده ترین حالت واسه شما و در عین حال گرون ترین حالت - حداکثر قیمتش رو تولید تک بیشتر از چند ده هزار تومن نمیشه)
                          یا یه رله رو به عنوان کیت تقویت موتور شیشه بالابر(!) به فروش میرسونن ...
                          در زمینه ماشین به حدی که فکرش رو هم نمیتونید بکنید کار وجود داره و فقط باید نیاز ها رو شناسایی کنید
                          اصلا هم نیاز نیست دنبال کار های جدید و ابتکاری باشید ...
                          با سپاس
                          قیمتی که روی لوازم ماشین می بینید بخاطر ظاهرشونه کلآ ظاهر در ماشین حرف اول رو میزنه همون کلید شیشه بالابر اتوماتیک رو
                          بخواهید تولید کنید در ساخت قابش دچار مشکل میشید چیزهایی که نیاز به قاب نداره فروشنده سودشو میبره .چون دست توش زیاده.
                          در نهایت اگر با زحمت و هزینه زیاد قالب و غیره قطعه ای رو ساختید فکر میکنید فروشنده چی میگه لیست خرید واقعیش رو رو میکنه
                          بعد میفهمید بابا فرق بین قیمت فروش با قیمت خرید چقدره الکی نیست که هر کس میره تو کار فروشنده گی قطعات ماشین وضعیتش در عرض
                          چند سال................

دیدگاه

جناب قاصد شما تجربه های خوبی دارید فکر می کنید در حال حاضر چه چیز کم هزینه ای میشه تولید کرد و روش فکر کرد ......
                            ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                              جناب قاصد شما تجربه های خوبی دارید فکر می کنید در حال حاضر چه چیز کم هزینه ای میشه تولید کرد و روش فکر کرد ......
                              سئوال شما جای تآمل داره......دید افراد فرق میکنه به نظر بنده اگر دنبال تولید جنسی باشید که هزینه کمی داشته باشه
                              این به این معنی نیست که سرمایه کمی لازم داره چون باید باتعداد بالا و سود کم عرضه بشه تا جلوی وارد شدن کپی کارها
                              رو بگیره . یا باید نیاز به تکنولوژی خاصی برای تولید اون باشه تا براحتی نشه کپیش کرد.
                              مثلآ هزینه بالای قالب رو تامین کنید و قابی منحصر بفرد و عالی بزنین و از نظر امکانات داخلی هم چیز سادهای نباشه قیمت
                              هم مناسب باشه . وسیله ای باشه که مورد استفاده عموم باشه نه گروه خاصی .
                              یا اینکه شما هم به خیل جمعیت کپی کار بپیوندید و با تولید محدود و مقطعی سعی کنید با جنس اصلی رقابت کنید.
                              هر کشوری بسته به شرایط اجتماعی و بینش فرهنگی و جغرافیایی فرصت های بلقوه ای رو در اختیار افراد میزاره که با تجربه و
                              نبوغ میشه کارایی کرد چند وقت پیش خبری رو دیدم فردی در چین هوای تمیز منطقه دیگه ای رو در قوطی می فروخت و با این
                              ترفند میلیونر شد خب فکر میکنید تو ایران کسی بابت هوای تمیز سلسله جبال زاکرس تو قوطی چقدر حاضره هزینه کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X