اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میران برق مصرفی یه موتور یونیورسال در برق دی سی و برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میران برق مصرفی یه موتور یونیورسال در برق دی سی و برق شهر

سلام دوستان
    من معمولا موتور یونورسال با برق شهر 220 ولت Ac راه میندارم حالا میخوام با سری کردن چندتا باطری و رسوندن ولتاژ دی سی به 220 ولت دی سی اونو راه بندازم حالا سوالم اینجاس میزان جریان مصرفی تویه هردو حالت برابر خواهد بود؟؟ میزان قدرت خروجی موتور تویه هر دو حالت یکی؟؟

یه سوال دیگم داشتم البته مهم نیس اما میپرسم امکان ترکوندن موتور هایی مث موتور جاروبرقی با اعمال برق خیلی زیاد مثلا 200 ولت دی سی هس؟؟ من شنیدم انفجار خیلی بدی دارن درسه؟؟

ممنون میشم توضیح بدید.

پاسخ : میران برق مصرفی یه موتور یونیورسال در برق دی سی و برق شهر

نوشته اصلی توسط akbar8
    سلام دوستان
    من معمولا موتور یونورسال با برق شهر 220 ولت Ac راه میندارم حالا میخوام با سری کردن چندتا باطری و رسوندن ولتاژ دی سی به 220 ولت دی سی اونو راه بندازم حالا سوالم اینجاس میزان جریان مصرفی تویه هردو حالت برابر خواهد بود؟؟ میزان قدرت خروجی موتور تویه هر دو حالت یکی؟؟

یه سوال دیگم داشتم البته مهم نیس اما میپرسم امکان ترکوندن موتور هایی مث موتور جاروبرقی با اعمال برق خیلی زیاد مثلا 200 ولت دی سی هس؟؟ من شنیدم انفجار خیلی بدی دارن درسه؟؟

ممنون میشم توضیح بدید.
    مشکلی بوجود نمیاد
    در این حالت توان یه کمی بیشتر میشه بدلیل اینکه در موج سینوسی مقدار صفر رو هم داریم ولی در مستقیم اون مقدار همیشه ثابته
    میزا ولتاژ پیشنهادی که قراره دی سی کنی 0.707 مقدار 220 ولته

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

ممنون اقا سعید.
      همیشه سوالات موتوری منو جواب میدید.
      یه سوال گوچولو دیگه هم داشتم میگن اگه از روی موتور دی سی سری بار رو برداریم و ولتاز مورد نیازش رو بهش بدیم امکان انفجارش هس؟ چون دیگه باری روش نیس و دورش به بی نهایت میرسه و منفجر میشه.
      میشه در مورد اینم توضیح بدیذ؟؟
      مثلا موتور استارت ماشین برداریم گیربکس روشم آزاد کنیم بدیم بعد بدیمش به باطری آیا واقعا دورش به بینهایت میرسه و مترکه؟؟

راسی یه سوال دیگه موتور جاروبرقی یونیورسال؟؟

دیدگاه

در واقع در قدرت های بالا بله اما در قدرت های پایین این اتفاق نمیافته
        در هر قدرتی موتور به دور بسیار بالا میرسه ( تا جایی که بتونه ) مثلا در استارت ماشین این اتفاق می افته ولی اونقدر زیاد نیست که از هم بپاشه واگه وصل کنی اتفاقی نمیافته (باتری ساز های ماشین این کار رو خیلی راحت می کنن ولی خبر ندارن که چیه )
        در موتورهای جارو برقی هم که سری هستن عملا داری اون کار رو میکنی و قتی که دستت رو جلوی لوله می زاری و راه هوا رو سد می کمنی عملا داری اون کار می کنی

بازم تاکید می کنم در قدرت های بالا این اتفاق می افته ( مثلا بالاتر از 30 کیلو وات )

از یکی شنیده بودم که یه موتور سری در یه نیروگاه همین اتفاق افتاده و موتور بعد از تکه شدن شافت اصلی چند کیلو متر اون طرف تر افتاده

دلیل علمی :
        در استاتور فوران ها مانع از چرخش سریع8 میشن ( مثل این می مونه که دستت رو توی استاتور کردی در حالی که فوران ها مانند "کش" یا سیم مانع وان بشن که دستت رو براحتی بچرخونی ولی اگه میدان استاتور رو قطع کنی دستت بطور آزادانه می چرخه رتور هم دقیقا همین حالت رو داره

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
          میزا ولتاژ پیشنهادی که قراره دی سی کنی 0.707 مقدار 220 ولته
          سلام
          چرا این مقدار؟
          با سپاس

دیدگاه

در واقع منبع درستی وجود نداره
            ولی اگه از مقدار سینوسی 220 ولت موثر انتگرال بگیری مقدار دی سی بدست امده همون قدر می شه
            وقدار 220 ولت تقسیم بر رادیکال 2

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X