اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر پارامتر ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر پارامتر ترانزیستور

سلام من دو سئوال در مورد تغییر پارامتر و دیاگرام بود در اچ اسپایس دارم:
    1- چطور میشه cp,cu,beta یه ترانزیستور رو تغییر داد
    2- چطور میشه دیاگرام بد رو در این نرم افزار کشید
    از دوستان اگه کسی می تونه راهنمایی کنه ممنون میشم

پاسخ : تغییر پارامتر ترانزیستور

برای بررسی اثرات تغییرات پارامترهای bjt از ویرایشگر مدل pspice می شود استفاده کرد.
    برای باز کردن پنجره ویرایشگر مدل اول در دیاگرا شماتیک ترانزیستور مورد نظر رو انتخاب می کنیمو بعد از قسمت منو edit>pspice model رو انتخاب می کنیم و بعد با کلیک راست انتخاب edit pspic model پنجره ویرایشرا باز می کنیم.دقت کنید به هنگام انتخاب تمامی ترانزیستور bjt رو انتخاب کنبد .از قسمت راست پنجره ویرایشگر مدل به صورت ویرایشگر متنی می شود استفاده کرد و نام پارامترهارو به همراه مقادیر آن وارد کرد.حتما مقادیر تغییر یافته رو قبل شبیه سازی ذخیره کنید.
    مثلا تایپ کنید:model qbreakn npn bf=200 rc=0 rb=10
    منبع:قسمت ای از کتاب جوزف جی ترونت
    [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
    وبسایت ختم صلوات
    http://www.salavaty.com/

دیدگاه

برای رسم دیاگرام بد در تنظیمات شبیه سازی تحلیل AC لگاریتمی انجام داده پس از اجراء شبیه سازی از منوی Add Trace گزینه DB برای دامنه و گزینه P برای فاز استفاده نمائید .
      www.********.blogsky.com
      ********@yahoo.com

دیدگاه

منم هم این سوال رو دارم که چطور میتونم بتای ترانزیستورم رو توی اسپایس تغییر بدم.
        اینطور که دوست عزیز گفتم با تغییر مقدار Bf میشه اینکار رو کرد ولی وقتی مثلاً Bf رو 100 میذارم و تحلیل dc می خونم حاصل تقسیم جریان کلکتور بر بیس که باید بشه مقدار بتا 45 میشه! پس این نباید همون بتا باشه! (Bf)

ممنون میشم دوستان کمک کنند...

با تشکر

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X