اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ساده با HMTR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ساده با HMTR

سلام خدمت شما دوستان
    میدونین که ماژول وقتی دیتا رو میفرسته چراغ قرمز روشن
    و وقتی دیتا رو میگیره چراغ سبزش روشن میشه
    حالا...
    من میخوام چراغ سبز(دریافت)مداوم وصل باشه...!
    وقتی که دیتا رو میفرستم چراغ قرمز مداوم روشنه و این خوبه
    ولی در این طرف چراغ سبز یه بار هر 2 ثانیه چشمک میزنه
    یه بار 5 ثانیه...!
    یعنی منی که میخوام دیتا به طور آنی ارسال شه از طرف گیرنده ایراد دارم...!
    و هر چند ثانیه دیتا رو ارسال میکنم...!

به نظرتون میشه پایه RX ماژول رو پول پ کنم.!؟

پاسخ : مشکل ساده با HMTR

دوستان هر چه قدر گشتم چیزی پیدا نکردم
    خواهشا بگین چه طور میشه

دیدگاه

واقعا اینقدر سخته :surprised:

دیدگاه

نه سخت نیست دوسته خوبم.
        صبر داشته باش یکی جوابتو میده.

شما چیزیو که دریافت میکنی رو LCD یا هرچیزه دیگه ای میبینی؟یا فقط به چشمک زدن اون LEDها اکتفا کردی؟
        ?Why not

دیدگاه

سلام

تا جایی که من می دونم این ماژول نمی تونه برای ارسال دیتای پیوسته استفاده بشه . چون نیمه دو طرفه هست و دائم بین Send و receive سوئیچ میشه . در ضمن با توجه به اینکه شما احتمالا برای اینکه دیتا رو دائم بفرستید در برنامه تاخیر یا Delay نذاشتید نرخ ارسال دیتاتون بالا رفته (با تایم فرکانس کاری میکرو پارامتر رو میفرسته مثلا در 1 مگاهرتز هر 1 میکروثانیه یک عبارت رو می فرسته) و طبق گفته دیتاشیت در نرخ بادریت بالاتر 9600 داده انتقال یافته نباید از 32 بایت بیشتر باشه :

تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
          دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
          مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
          حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

این از برنامه فرستنده:
            $regfile = "M16def.dat"
            $crystal = 11059200
            $baud = 9600

Dim A As Byte , B As Byte
            A = 4
            B = 6
            Config Pina.0 = Input
            Config Porta.4 = Output

Do
            If Pina.0 = 1 Then : Printbin A : Waitms 100 : End If
            If Pina.0 = 0 Then : Printbin B : Waitms 100 : End If

Loop

اینم از گیرنده:

$regfile = "M16def.dat"
            $crystal = 11059200
            $baud = 9600

Dim A As Byte
            On Urxc Serial_int
            Enable Urxc

Enable Interrupts

Config Porta.1 = Output

Do

If A = 4 Then Set Porta.1
            If A = 6 Then Reset Porta.1
            Loop

Serial_int:

A = Waitkey()
            Return
            ======================
            به نظر من تو دیتا شیت اینو نگفته منظور از Half Duplex فک کنم این باشه که یک طرفه میتونه تومد سند و طرف دیگه تو مد دریافت باشه
            تو این وسط بحثی از پیوسته یا گسسته ارتباط نشده
            یعنی واقعا نمیشه کاری کرد که ماژول تو مد دریافت باشه یعنی یه چیزی تو مایه های پول پ یعنی پیوسته دریافت
            چون تو مد سند دائما میتونیم این کارو بکنیم ولی تو مد دریافت نه :angry:

دیدگاه

:nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsancompany
                به نظر من تو دیتا شیت اینو نگفته منظور از Half Duplex فک کنم این باشه که یک طرفه میتونه تومد سند و طرف دیگه تو مد دریافت باشه
                oo:
                اون متن رو من از توی دیتاشیت گذاشتم (عکس زیرش از دیتاشیت بود !). تا جایی که من می دونم منظور از Half Duplex اینه که نمی تونه همزمان هم بفرسته و هم بگیره . طبق گفته دیتاشیت هر 5 میلی ثانیه بین این دو سوییچ می کنه :

تو این وسط بحثی از پیوسته یا گسسته ارتباط نشده
                این رو من از روی تجربه خودم گفتم . چون توی تست هایی که روی این ماژول کردم مینیمم باید 700 میلی ثانیه برای ارسال دیتا وقت گذاشت و بعد دیتای بعدی رو فرستاد روش . پس نمیشه پیوسته باشه .

یعنی واقعا نمیشه کاری کرد که ماژول تو مد دریافت باشه یعنی یه چیزی تو مایه های پول پ یعنی پیوسته دریافت
                چون تو مد سند دائما میتونیم این کارو بکنیم ولی تو مد دریافت نه :angry:
                شما بگید هدف نهاییتون چی هست ؟ می خواید یک فایل حجیم رو باهاش انتقال بدید ؟ می خواید دائم توی مد دریافت باشه برای چی؟

دیدگاه

ممنون از شما مهندس عزیز
                  در مورد Halfduplex من منظورم خوب همون بود دیگه.
                  -----
                  با این اوصاف که شما گفتین این ماژول به درد به فرض میگم (ریموت) نمیخوره
                  چون مثلا اگه بخواییم بازوی رباتی رو باهاش کنترل کنیم اصلا جواب نمیده
                  در حالی که تو مسابقات تیمای دیده میشن که فک کنم از این ماژول استفاده میکن (البته یه بار دیدم ولی مطمن نیستم):read:
                  ---
                  کلا این ماژول رو برای مصارف مختلفی میخوام
                  برای نمونه یه کنترلر چند کاناله...
                  خوب اگه این ماژول این طور باشه باید رفت به سمت RFM 12 ... :cry2:

دیدگاه

سلام خدمت مهندسان عزیز

با توجه به تست هایی که من روی حدود 20 تا hm-tr در پروژهآ‌های مختلف انجام دادم، این ماژول همونطورکه دوستمون گفتن نمیتونه همزمان هم سند کنه هم رسیو ولیآ‌ این قضیه 700 میلیآ‌ ثانیه غلط هستش من محدودیتی مشاهده نکردم و درست بدون تاخیر کار میآ‌کنه. متوجه نشدم که شما برای چیآ‌ میآ‌خواهید پای rx رو پول پ کنید؟!
                    Merry Christmass :p
                    تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
                    موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahanb
                      ولیآ‌ این قضیه 700 میلیآ‌ ثانیه غلط هستش من محدودیتی مشاهده نکردم و درست بدون تاخیر کار میآ‌کنه. متوجه نشدم که شما برای چیآ‌ میآ‌خواهید پای rx رو پول پ کنید؟!
                      این موضوع رو من وقتی متوجه شدم که داده هام رو با delay کمتر این مقدار می فرستادم . در این صورت داده ها رو یکی درمیون یا حتی بیشتر می فرستاد .

با این اوصاف که شما گفتین این ماژول به درد به فرض میگم (ریموت) نمیخوره
                      چون مثلا اگه بخواییم بازوی رباتی رو باهاش کنترل کنیم اصلا جواب نمیده
                      در حالی که تو مسابقات تیمای دیده میشن که فک کنم از این ماژول استفاده میکن (البته یه بار دیدم ولی مطمن نیستم):read:
                      ---
                      کلا این ماژول رو برای مصارف مختلفی میخوام
                      برای نمونه یه کنترلر چند کاناله...
                      خوب اگه این ماژول این طور باشه باید رفت به سمت RFM 12 ... :cry2:
                      ببینید این برمی گرده به مهارت برنامه نویسی . شما می خواید مثلا بازوی ربات رو به صورت آن لاین و دائم کنترل کنید . خوب برای این کار می تونید یک دستور به ماژول گیرنده بفرستید که مثلا بازو رو جمع کنه . خوب نیاز نیست این دستور رو دائم بهش بفرستید . کافیه داخل برنامه / طوری برنامه رو بنویسید که وقتی این دستور رو دریافت کرد بازو رو جمع کنه و تا وقتی دستور بعدی نیومده در همین حالت بمونه . حالا می خواید وایسته . یک کلید میزنید و یک دستور می فرستید به گیرنده . حالت قبلی بلافاصله کنسل میشه و در جا می ایسته . نیاز نیست دائم دیتا رو بفرستید . فقط موقعی که نیاز دارید توی کار تغییر انجام بدید فقط یک دستور می فرستید وگرنه داخل برنامه در همون حالت قبلی می مونه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahanb
                        سلام خدمت مهندسان عزیز

با توجه به تست هایی که من روی حدود 20 تا hm-tr در پروژهآ‌های مختلف انجام دادم، این ماژول همونطورکه دوستمون گفتن نمیتونه همزمان هم سند کنه هم رسیو ولیآ‌ این قضیه 700 میلیآ‌ ثانیه غلط هستش من محدودیتی مشاهده نکردم و درست بدون تاخیر کار میآ‌کنه. متوجه نشدم که شما برای چیآ‌ میآ‌خواهید پای rx رو پول پ کنید؟!
                        نه نگفتم که پول پ یه چیز تو مایه های پول پ که همیشه تو مد دریافت باشه
                        میشه نمونه کدهای رو که نوشتی بزاری تست بزنم :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                          این موضوع رو من وقتی متوجه شدم که داده هام رو با delay کمتر این مقدار می فرستادم . در این صورت داده ها رو یکی درمیون یا حتی بیشتر می فرستاد .

ببینید این برمی گرده به مهارت برنامه نویسی . شما می خواید مثلا بازوی ربات رو به صورت آن لاین و دائم کنترل کنید . خوب برای این کار می تونید یک دستور به ماژول گیرنده بفرستید که مثلا بازو رو جمع کنه . خوب نیاز نیست این دستور رو دائم بهش بفرستید . کافیه داخل برنامه / طوری برنامه رو بنویسید که وقتی این دستور رو دریافت کرد بازو رو جمع کنه و تا وقتی دستور بعدی نیومده در همین حالت بمونه . حالا می خواید وایسته . یک کلید میزنید و یک دستور می فرستید به گیرنده . حالت قبلی بلافاصله کنسل میشه و در جا می ایسته . نیاز نیست دائم دیتا رو بفرستید . فقط موقعی که نیاز دارید توی کار تغییر انجام بدید فقط یک دستور می فرستید وگرنه داخل برنامه در همون حالت قبلی می مونه .
                          منظورتون کد بندی دیتا هستش؟
                          مثلا وقتی 500 دریافت کرد یه موتور چپ گرد بچرخه
                          یا اگه 600 دریافت کرد راستگرد؟!
                          خوب اگه منظورتون اینه من دیتا رو با تاخییر میگیرم آخه
                          با تاخییر چند ثانیه..! :read:

دیدگاه

منظورتون کد بندی دیتا هستش؟
                            مثلا وقتی 500 دریافت کرد یه موتور چپ گرد بچرخه
                            یا اگه 600 دریافت کرد راستگرد؟!
                            خوب اگه منظورتون اینه من دیتا رو با تاخییر میگیرم آخه
                            با تاخییر چند ثانیه..! :read:
                            چون دارید به صورت یکسره دیتا می فرستید . چون از یک کلید استفاده کردید اون کلید یا یک هست و یا صفر و مدام باعث میشه هی دیتا بفرسته . در صورتی که فقط یکبار بفرستید کافیه . اگه دائم بفرستید توی کار ماژول اختلال ایجاد میشه . به خاطر اینکه داره با سرعت فرکانس میکرو (تایمش) داده رو هی می فرسته .به نظر من برای رفع این مشکل شما باید یکی از شرط های داخل برنامتون رو روی یک پین دیگه چک کنید . یعنی در کل 2 پین رو ورودی تعیین کنید . مثلا یکی A.0 و یکی A.1 . اگه A.0 برابر یک شد A رو بفرسته و اگه A.1 برابر یک شد B رو بفرسته . با توجه به اینکه ممکنه تا دستمون رو از روی کلید برداریم ممکنه بیشتر از 100 میلی ثانیه طول بکشه مقدار تاخیر رو بذارید حدود 1 ثانیه ای یا یکم کمتر . تاخیرهای داخل شرط ها رو بردارید و یک تاخیر یک ثانیه ای داخل خود حلقه بذارید . در این صورت هر کدوم از پین ها که یک بشه حرف مربوط به خودش رو می فرسته . فقط یکبار و نه دائم. حال توی گیرنده اون کاری که گفتم رو بکنید :

نوشته اصلی توسط محمد م

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                              چون دارید به صورت یکسره دیتا می فرستید . چون از یک کلید استفاده کردید اون کلید یا یک هست و یا صفر و مدام باعث میشه هی دیتا بفرسته . در صورتی که فقط یکبار بفرستید کافیه . اگه دائم بفرستید توی کار ماژول اختلال ایجاد میشه . به خاطر اینکه داره با سرعت فرکانس میکرو (تایمش) داده رو هی می فرسته .به نظر من برای رفع این مشکل شما باید یکی از شرط های داخل برنامتون رو روی یک پین دیگه چک کنید . یعنی در کل 2 پین رو ورودی تعیین کنید . مثلا یکی A.0 و یکی A.1 . اگه A.0 برابر یک شد A رو بفرسته و اگه A.1 برابر یک شد B رو بفرسته . با توجه به اینکه ممکنه تا دستمون رو از روی کلید برداریم ممکنه بیشتر از 100 میلی ثانیه طول بکشه مقدار تاخیر رو بذارید حدود 1 ثانیه ای یا یکم کمتر . تاخیرهای داخل شرط ها رو بردارید و یک تاخیر یک ثانیه ای داخل خود حلقه بذارید . در این صورت هر کدوم از پین ها که یک بشه حرف مربوط به خودش رو می فرسته . فقط یکبار و نه دائم. حال توی گیرنده اون کاری که گفتم رو بکنید :
                              ولی من از تمامی زمان های مذکور در دیتا شیت بیشتر گذاشتم
                              گذاشتم 100 میلی ثانیه.
                              فکر کردم از تغذیه باشه ولی مدار گیرنده رو روی برد برد بستم و هر چی بلد بودم به سرش آوردم بازم دیتا با 3-4 ثانیه تاخیر ردو بدل میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X