اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو وتبادل نظر]درخواست مدار اکو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[گفتگو وتبادل نظر]درخواست مدار اکو

با سلام خدمت دوستان ، عزیزان ، سروران
    آقایون لطف کنید منت بذارید اگه نقشه مدار اکو حرفه ای دارید بذارید.
    این 2399 واقعا کیفیتش مسخرس
    مداری میخوام که :
    1 نویز نداشته باشه
    2 تاخیربالای 1 ثانیه داشته باشه
    3 ولوم Delayداشته باشه نه اینکه با سلکتور یا مثل بعضی از مدلای چنگ با یه کلید دیجیتال انتخاب میشه
    4 دیگه برای قیمتم ریش و قیچی دست خودتون
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۹:۲۵ ۱۳۹۵/۰۵/۲۸.

پاسخ : درخواست مدار اکو

داداش یواشتر .
    ما خیلی وقته دنبال یه همچین مداری هستیم.......
    اگر چیزی مد نظر داری بفرمایید ما هم کمک میکنیم.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

تا اونجایی که من میدونم ؛ دو تا آی سی اکو توی بازار هست ...

PT2399 که بهش اشاره کردی! و M50195P که یه نمه بهتره و ظاهراً آی سی حافظهآ‌ش جداست! (طراحی PCBآ‌ش هم مکافات داره!)

همون PT2399 خوبه و توی دیتاشیتش ، نقشه با ولوم Delay هم داره ؛ حالا من نمیدونم مشکل شما کجاست؟!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eedoad
        با سلام خدمت دوستان ، عزیزان ، سروران
        آقایون لطف کنید منت بذارید اگه نقشه مدار اکو حرفه ای دارید بذارید.
        این 2399 واقعا کیفیتش مسخرس
        مداری میخوام که :
        1 نویز نداشته باشه
        2 تاخیربالای 1 ثانیه داشته باشه
        3 ولوم Delayداشته باشه نه اینکه با سلکتور یا مثل بعضی از مدلای چنگ با یه کلید دیجیتال انتخاب میشه
        4 دیگه برای قیمتم ریش و قیچی دست خودتون
        با اجازه از جناب ashk
        شاید کیفیت pt 2399 خیلی خوب نباشه ولی به هیچ وجه مسخره نیست و گرنه این آی سی دیگه تولید نمیشد

1- مدار بدون نویز نداریم بهتر بود میگفتین نویز کمتر ی داشته باشه
        2- تاخیر بالای 1 میلی ثانیه یعنی چقدر
        3- همین pt2399 هم میتونین ولوم delay بهش وصل کنین
        ببینین pt2395 گیرتون میاد فکر کنم کیفیتش از pt2399 بهتره و تا 800 میلی ثانیه هم delay داره

دیدگاه

آقا محسن عزیر
          این که مدار بدون نویز نداریم مسلمه. طبیعتا منم دنبال نویز کمترم. در مورد تاخیر عرض کردم بالای 1 ثانیه یعنی 1000 میلی ثانیه مثلا تا 1500 ، 1600 ms
          مشکل من با 2399 ولوم Delay نیست مسئله اینجاست که توی تاخیر های بالا کیفیت تکرار پایین میاد یعنی وقتی Delay زیاد میشه کیفیت صدایی که تکرار میشه افت میکنه آیا میشه درستش کرد؟ ضمنا تاخیری که 2399 میده نهایتا همون 800 میلی ثانیه س که کمه. 2395 کیفیتش فرق داره؟ delayش بیشتره؟
          جناب مشرقی
          من 15195 رو هم امتحان کردم بازم کیفیتش جالب نیست. مشکل من کیفیته.
          این همه دستگاه اکو توی بازاره پس از چی استفاده میکنن؟ یعنی فقط همین دو تا آی سی اکو توی بازاره؟

دیدگاه

بهترین آی سی که من دیدم همون 2395 بود که خیلی کم یابه. در ضمن 2399 نمیتونه 800 میلی جواب بده. نهایتاً 350 میلی جواب میده. 50195 هم بالاترین کیفیت رو توی اکوها داره. البته تاخیر 2395 رو نداره ولی کیفیتش بالاتره. من فکر میکنم مشکل شما در طراحی و مچ کردن مدارات باشه. دوست من اگه به همین راحتی بود که همه یکی یه اکو آمپلی خودشون می ساختند و بازار اکو تعطیل میشد. ما با همون 2399 مدارها ساختیم. نمونه مدارشم برای بچه ها گزاشته بودم. تست هم کردند و گفتند کیفیتش نسبت به سایر مدارات بالاتره. من هنوز هم 2399 رو مصرف میکنم و یه تعدادی هم 2395 دارم که برای کارهای خاص استفاده میکنم.
            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

با تشکر از مشارکت دوستان و خصوصا آقای ASHK عزیز
              بابا نزنید توی حال آدم دیگه . سعی کنید امید بدید. :biggrin:
              این تصویری که براتون گذاشتم از روی یه اکو چنگ قدیمی باز کردم.

http://imageupper.com/s02/1/2/U1356946894356205_1.jpg
              1- شماره آیسی اصلی پاک شده که احتمالا باید همون 2395 باشه.
              2- تاخیرش خیلی خوبه فکر میکنم تا 1500 هم میده
              3- سلکتور سه حالت داره 1 اکوی طنین یا حمومی خودمون تا 300 میلی ثانیه 2 خاموش 3 اکوی تکرار تا 1500 میلی ثانیه
              4-- پایه های 22 و 23 که توی دیتاشیت 2395 برای اکوی mid و Long در نظر گرفته شده آزاده و فقط از 19 که مختص اکوی Short هست استفاده شده.

چند تا ایراد داره:
              1-- کیفیت اکو در تاخیر بالا خیلی خوب نیست ممکنه بخاطر بافر باشه ؟
              2- وقتی دستگاه روشنه اگه سلکتور رو تغییر حالت بدیم یه صدای سوت بدی برای چند لحظه از باند ها شنیده میشه
              3- وقتی که صدا توی مداره اگر delay رو تغییر بدیم سرعت رکورد کم و زیاد میشه یعنی صدای اکو سریع میشه یا کش میاد! (مفهومه؟!! خودم که نفهمیدم چی شد :biggrin

حالا اگه میشه یکی از اساتید این مدارو تحلیل کنه و یه کم توضیح بده.
              آیا میشه تغیی ری توی مدار داد که ایراداش رفع بشه؟
              آیا نقشه بهتری با 2395 هست یا دیگه همین آخر کیفیتشه؟
              تکلیف اون دوتا پایه 22 و23 چیه؟
              آیا ارزش داره این مدارو بترکونم با آیسیش یه مدار دیگه درست کنم ؟
              درضمن پیدا کردن این مدارا که شما میفرمایید قبلا گذاشتید کار سختیه خیلی از لینک های قدیمی هم دیگه کار نمیکنن.

دیدگاه

اگر نقشه سلکتوری چنگ رو داری باید بگم تقریباً یکی از بهترین ها رو داری و اون آی سی تقریباً تهش همونه. البته اون صدای صوت قابل حله ولی بقیه اش طبیعی است. تمام اکوها رکوردشون تغییر میکنه. من فکر کنم شما دنبال یه مداری مثل دایناکورد باشی. عزیزم اون با آی سی نیست. با dsp است. N تومن هم پولشه. گیرتم نمیاد. در واقع یه سیستم برنامه نویسی شده است. منم دنبالش هستم ولی هنوز موفق نشدم.
                خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام
                  استاد اشک درست میگن .
                  البته ما که تصویری از دستگاه چنگ ندیدیم فکر کنم عکس پریده .اون حالت صدا که فرمودید با چرخاندن ولوم تاخیر ایجاد میشه طبیعی هست و تو تمام مدارت اکو وجود داره .

دیدگاه

من عکس برد رو دیدم همونطور که استاد گفتن شما یکی از برد های خوب بازار رو دارین .
                    کیفیت بهتر با این مشخصاتی که شما میخوایین تو ایران :-? سخت گیر میاد یا بهتره بگم دنبالش نباش.
                    این برد رو هم دستکاری نکنی بهتره چون میترکه باید بشینی بالا سرش گریه کنی :mrgreen:
                    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                    امروز رو کامل زندگی کن...
                    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

از دوستان گرامی متشکرم که آب پاکی رو روی دستم ریختند و مانع از اتلاف وقتم شدند .
                      حالا یه سوال دیگه یه اکوی چنگ هست که Delay ش با یه کلید دیجیتال بالا و پایین میشه یه 7سگمنت هم داره که از 1 تا 6 رو نشون میده .حتما دیدید دیگه.
                      نمیشه یه جوری براش Delay بصورت ولومی گذاشت و از این حالت پله ای خارجش کرد؟
                      اگه لازمه بفرمایید عکس بذارم ازش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eedoad
                        از دوستان گرامی متشکرم که آب پاکی رو روی دستم ریختند و مانع از اتلاف وقتم شدند .
                        حالا یه سوال دیگه یه اکوی چنگ هست که Delay ش با یه کلید دیجیتال بالا و پایین میشه یه 7سگمنت هم داره که از 1 تا 6 رو نشون میده .حتما دیدید دیگه.
                        نمیشه یه جوری براش Delay بصورت ولومی گذاشت و از این حالت پله ای خارجش کرد؟
                        اگه لازمه بفرمایید عکس بذارم ازش.
                        من نمونه اش رو دیدم تو سری xr این نوع اکو که دیلایش با کلید up و down کنترل میشه از یک آیسی سری at برای این کار استفاده کرده . البته یکی از محاسن اکو چنگ که سلکتوری هست اینه که اگر هنگامی که خواننده می خونه دیلای رو تغییر بدی دیگه اون صدای خوانده کش دار نمیشه .

دیدگاه

دقیقا مزیتش همینه اما خوب دیگه نمیشه با دقت تنظیمش کرد.

دیدگاه

یعنی واقعا راهی نداره؟ یا اینکه این کار به نظرتون بیخود میاد .اقلا نظرتون هرچی هست بفرمایید. :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eedoad
                              یعنی واقعا راهی نداره؟ یا اینکه این کار به نظرتون بیخود میاد .اقلا نظرتون هرچی هست بفرمایید. :agree:
                              ببین این کار درد سر خاص خودش رو داره
                              یک تصویر از مدارت بزار .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X