اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان برق

سلام آقا من هر سایتی رفتم نتونستم جریان برق شهر پیدا کنم کسی میدونه جریان برق شهر چنده به من بگه؟

پاسخ : جریان برق

با سلام

جریان برق شهر میشه گفت بی نهایته.معمولا کسی درباره جریان برق شهر صحبت نمیکنه.چون توان کل شبکه ایران حدود 60000 مگاواته حالا شما اگه جریانش رو حساب کنین خیلی زیاد در میاد.
    جریانی که کشیده میشه بستگی به باری داره که ما به برق شهر وصل میکنیم وبر اساس امپدانسی که بار داره یه جریانی از شبکه میکشه.حالا شما فکر کن که یه سیم خالی رو بین فاز و نول وصل کنیم اون وقت هستش که به خاطر مقاومت خیلی کمی که سیم داره جریان خیلی زیادی از توی سیم عبور میکنه و فیوز خونه برق رو قطع می کنه و به همین دلیل هم هستش که میگن هیچ وقت آمپر متر رو بین فاز و نول برق شهر وصل نکنین چون که به خاطر عبور جریان خیلی زیاد برق شهر از داخل آمپر متر ، می سوزه.

دیدگاه

پاسخ : جریان برق

سلام به دوست عزیزم edris
      دوست گلم باید می پرسیدی ماگزیمم جریانی که می توان از یک فاز برق شهر کشید چند امپر هست.
      بستگی به منطقه داره منظور از منطقه ترانسی که در اونجا گذاشتن هست.هر چه قدرت ترانست بیشتر باشه حداکثر جریانی که میتوان در ولتاژ220 دریافت کرد هم بیشتر میشه.همین حرفا برای سه فاز هم صادق هست.
      حالا میتونه بسته به نوع ترانس 100 -200-300-یا هرمقداری باشه.
      اما نقطهای که هست اینه که سیمی که از تیر تا خونمون میاد و ساختمان داخلی کنتور برق ما رو مجبور کرده که نتونیم از 20 یا25 امپر بیشتر بکشیم.بیشتر باشه فیوز قطع میکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X