اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش رنج رادیو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش رنج رادیو

با سلام به همه ی دوستان ....هرکاری میکنم نمی توانم فرکانس های خارج از محدوده رادیویی را دریافت کنم. :angry:
    از دوستان خواهش می کنم اگر راهی دارند که می توان فرکانس های پایین تر از88مگاهرتز و بالا تر از108مگاهرتز را توسط یک رادیو در یافت کرد.(مثلا فرکانس تلفن های بیسیم خانگی که بین40تا50مگاهرتز هستندو..)در اختیار من بگذارد.از دوستان خواهش دارم :cry2:به من کمک کنند.

با تشکر
    هيچ چيز خراب نيست...حتي ساعت از کار افتاده ي روي ديوار نيز در روز 2بار ساعت را درست نشان ميدهد. توماس اديسون

پاسخ : افزایش رنج رادیو

فکر کنم باید اول تو فیلتر رادیو که فرکانس رو باهاش تغییر میدن تغییر ایجاد کنی (با تعویض مقاومت ها یا خازن ها) البته اگر از مدار Emphasis استفاده میشه باید فرکانس اسیلاتور اون رو هم تغییر بدی

دیدگاه

سلام.
      من از طبقه ورودی رادیوها اطلاع دقیقی ندارم ولی در هر صورت میشه به راحتی فیلتر اکتیو مثل مدار زیر با ترکیب فیلتر بالاگذر و پایین گذر فیلتر میان گذز با محدوده ی دلخواه ساخت و جایگزین طبقه ورودی کرد.

راهي خواهم ساخت ...

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان می خواستم ببینم نمیشه با قرار دادن مداری برسر راه آنتن یا تغییر سلف ها این کار رو انجام داد؟خواهش می کنم کمکم کنید. :cry2:
        هيچ چيز خراب نيست...حتي ساعت از کار افتاده ي روي ديوار نيز در روز 2بار ساعت را درست نشان ميدهد. توماس اديسون

دیدگاه

برای چه منظوری میخوای استفاده کنی ؟

دیدگاه

می خواستم فرکانس تلفن های بیسیم خانگی و یا تاکسی بیسیم را بگیرم.ولی بیشتر برای یاد گیری خودم می خوام به این وور اون ور میزنم اما نمیتوانم :angry: :angry: :angry:خواهش می کنم اگه میتونی کمم کن. :cry2:برای این کار عجله دارم. :!!حدود یک هفته بایداین کار را تمام کنم. ولی نمیتونم.
            به جون خودم قصدم بد نیست :twisted:فقط خواهش می کنم راهی جلوی پای من بگذارید. ~x(

اضافه شده در تاریخ :
            هیچ کس مشکل منو حل نمیکنه!! :cry:افسوس.....افسوس...... #:S :-S

دیدگاه

بابا گفتیم باید چکار کنی دیگه !

اول مدار رادیو رو نگاه کن ببین فیلترش چه نوعیه مشخصات فیلتر و فرکانس Pass band اش رو در بیار ، بعد بجاش مدار فیلتر اصلاح شده با یک المان متغیر (مثل مقاومت یا خازن متغیر) قرار بده که با تغییرش بتونی فرکانس ورودی رو تغییر بدی ، البته این یک کار ابتدایی هست و بستگی داره مدولاسیون سیگنالی که میخوای دریافت کنی چی باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X