اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کاربران از تاپیک اموزش پروتل DXP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالات کاربران از تاپیک اموزش پروتل DXP

سلام
    بنا بر تصمیمات گرفته شده با دوستان و جناب بیرامی قرار بر این شد که این تاپیک ایجاد بشه تا دوستانی که میخوان کار با پروتل رو یاد بگیرن سوالاتی که براشون از مطالب گفته شده اساتید در تاپیک اموزش پیش میاد رو اینجا بپرسن و اساتید هم به موازات مطالب ارائه شده به سوالات افراد پاسخ بدن
    امیدوارم این 2 تاپیک بتونه مجموعه خوبی برای کسانی که تمایل به یادگیری التیوم دیزاینر یا پروتل دارن بشه پس از تمام علاقه مندان خواهش میکنم با سوالات و پیشنهادات خوبتون تاپیک رو پربار و قابل استفاده برای همگان کنید
    قوانین کلی این تاپیک:
    1.این تاپیک مخصوص طرح سوالات و اشکالات شما در مطالب ارائه شده در تاپیک اموزش هست لطفا از زدن پست های بی مورد جدا خودداری کنید
    2.لطفا سوالات خود رو هماهنگ با مطالب اموزشی طرح کنید و از مطرح کردن سوالات بی مورد با مطلب اموزشی ارائه شده اجتناب ورزید
    3.سوالات خود را مختصر و مفید با ذکر جزییات لازم بیان کنید
    4.در صورت نیاز برای تفهیم بهتر سوال مطرح شده عکس از محیط نرم افزار قرار بدهید برای این کار میتوانید از نرم افزار های عکس گرفتن از صفحه نمایش استفاده کنید مانند برنامه snagit
    5. در صورت قرار دادن عکس برای سوال خود تا حد امکان حجم عکس را کوچک نمایید تا کاربران دارای اینترنت کم سرعت بدون مشکل بتوانند عکس ها را مشاهده کنند برای اپلود عکس از سرور های اپلود عکس استفاده نمایید تا بعد از مدتی عکس های شما پاک نشوند

در صورت نیاز قوانین بروز خواهند شد
    با ارزوی موفقیت برای همه شما

تاپیک اموزش پروتل DXP :
    [url=http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=71060.0]آموزش گام به گام Altium Designer (پروتل)

خب بر اساس مطلب گفته شده توسط جناب بیرامی کاربرانی که نرم افزار پروتل رو ندارند اول به لینکی که ایشون در تاپیک اموزش قرار دادند برن و اخرین ورژن پروتل همراه با کرک رو از اون لینک دانلود کنند
    از جایی که حجم نرم افزار بالاست ممکنه بعضی از کاربران نتونن دانلود کنن پیشنهاد من اینه که از مجموعه نرم افزاری های موجود در بازار پروتل رو نصب کنن فقط توجه داشته باشید که پروتل ورژن 10 به بالا رو نصب کنید چون اساس اموزش روی ورژن 10 به بعد هست

حالا اگر کسی مشکلی در مرحله نصب نرم افزار و کرک کردنش داره اینجا عنوان کنه تا دوستان کمک کنن
    من مشکلی در این قسمت نداشتم و پروتل ورژن 10.12 رو نصب کردم و کرک شد

اضافه شده در تاریخ :
    سلام
    جناب بیرامی یه دنیا ممنون از این که اموزش رو شروع کردید بسیار واضح و بدون ابهام بود :job:
    این ورژن جدید چه فرقی با قبلیه میکنه؟ منو هاش عوض شده؟
    خب همونطور که گفتم من ورژن 10.12 رو دارم واز مجموعه نرم افزاری دریا نصبش کردم ولی سرعت نرم افزار بسیار پایینه و پشت سر هم هنگ میکنه برای کرکش هم اینجوری کرک نکرده بودم که شما توضیح دادید فکر کنم اشکال از کرکشه :sad:
    کل حجم نرم افزار که دانلود کردید چقدر شد؟؟ من نمیتونم دانلود کنم باید بدم به یه اشناهامون دانلود کنه واسم... کتابخونه هاش حجمش چقدر شد؟

پاسخ : سوالات کاربران از تاپیک اموزش پروتل DXP

نکته مهمی که در مورد آلتیوم 10 هست برخلاف ورژن های قبلی کتابخانه ها نصب نمی شند و به صورت یک پوشه جدا باید کپی بشن. البته ورژنی که من دارم اینجوریه!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

ممنون جناب شفقی از پیشنهادتون
      جناب بیرامی پسورد فایل کرک رو چی بزنیم اخرش؟!! منظورتون از "اسم سایت" کدوم سایته؟ soft98؟
      با این کرک میشه ورژن 10.12 رو هم کرک کرد تا بعد اگه شد 10.13 رو نصب کنم؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوالات کاربران از تاپیک اموزش پروتل DXP

نوشته اصلی توسط mahdi.7
        سلام
        جناب بیرامی یه دنیا ممنون از این که اموزش رو شروع کردید بسیار واضح و بدون ابهام بود :job:
        این ورژن جدید چه فرقی با قبلیه میکنه؟ منو هاش عوض شده؟
        خب همونطور که گفتم من ورژن 10.12 رو دارم واز مجموعه نرم افزاری دریا نصبش کردم ولی سرعت نرم افزار بسیار پایینه و پشت سر هم هنگ میکنه برای کرکش هم اینجوری کرک نکرده بودم که شما توضیح دادید فکر کنم اشکال از کرکشه :sad:
        کل حجم نرم افزار که دانلود کردید چقدر شد؟؟ من نمیتونم دانلود کنم باید بدم به یه اشناهامون دانلود کنه واسم... کتابخونه هاش حجمش چقدر شد؟
        سلام
        فرق خاصی نداره ولی Setup برنامه کامل تر از 10.12 هست من الان خودم با همین 10.13 دارم کار میکنم
        حجم کل برنامه 2.4 گیگ و حجم کتاب خونه و مثالاش 2.5 گیگ هست

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
        نکته مهمی که در مورد آلتیوم 10 هست برخلاف ورژن های قبلی کتابخانه ها نصب نمی شند و به صورت یک پوشه جدا باید کپی بشن. البته ورژنی که من دارم اینجوریه!
        همه ورژن های 10 اینطوری هستند و باید پوشه کتابخونه ها اضافه بشه
        البته تعداد محدودی کتاب خونه رو در مسیر X:\Users\Public\Documents\Altium\AD نصب میکنه که تقریبا چیزی نداره

نوشته اصلی توسط mahdi.7
        ممنون جناب شفقی از پیشنهادتون
        جناب بیرامی پسورد فایل کرک رو چی بزنیم اخرش؟!! منظورتون از "اسم سایت" کدوم سایته؟ soft98؟
        با این کرک میشه ورژن 10.12 رو هم کرک کرد تا بعد اگه شد 10.13 رو نصب کنم؟
        اسم سایت خودمون eca
        بله با این کرک میشه همه ورژن های 10 رو کرک کرد
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

سلام
          این لینک ی که گذاشتید(http://soft98.ir/software/engineering/3575-Altium-Designer.html)
          برای سیستم های 64 بیتی هم نصب میشه؟
          با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
            سلام
            این لینک ی که گذاشتید(http://soft98.ir/software/engineering/3575-Altium-Designer.html)
            برای سیستم های 64 بیتی هم نصب میشه؟
            با سپاس
            سلام
            بله ورژن برنامه 32 بیتی هست اما روی ویندوز های 32 و 64 بیتی نصب میشه
            من خودم روی ویندوز 7 64bit نصب کردم و هیچ مشکلی نداره
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

خب جناب بیرامی اگر موافقید اموزش رو شروع کنید نصب این برنامه رو اکثریت مشکل ندارند

دیدگاه

با سپاس از شما جناب بیرامی
                شماتیک که برای تمرین طراحی گذاشتید یکم وضوحش بده اگر مقدور است در یک سایت ای اپلود بفرمایید تا بشه دانلودش کرد.
                [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
                وبسایت ختم صلوات
                http://www.salavaty.com/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sky_star
                  با سپاس از شما جناب بیرامی
                  شماتیک که برای تمرین طراحی گذاشتید یکم وضوحش بده اگر مقدور است در یک سایت ای اپلود بفرمایید تا بشه دانلودش کرد.
                  برعکس دقت کردم که کیفیت بالایی داشته باشه
                  اگر از FireFox استفاده میکنید با راست کلیل بر روی عکس View Image را انتخاب کنید و بعد راست کلیک و Save Image As
                  اگر از Internet Explorer استفاده میکنید با راست کلیل بر روی عکس Save As Image را انتخاب کنید تا بتونید عکسو با کیفیت اصلی مشاهده کنید
                  درایور شبکه و nRF24L01
                  کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                    برعکس دقت کردم که کیفیت بالایی داشته باشه
                    اگر از FireFox استفاده میکنید با راست کلیل بر روی عکس View Image را انتخاب کنید و بعد راست کلیک و Save Image As
                    اگر از Internet Explorer استفاده میکنید با راست کلیل بر روی عکس Save As Image را انتخاب کنید تا بتونید عکسو با کیفیت اصلی مشاهده کنید
                    بله کیفیتش خیلی خوبه.متشکرم
                    [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
                    وبسایت ختم صلوات
                    http://www.salavaty.com/

دیدگاه

لایبراری من اون طرف راست نبود برای اینکه بیارمش سمت راست باید چیکار کنم
                      لبته من اینجا پیداش کردم

البته دکمه ی pp رو هم میزنم میادش
                      نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
                      barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
                        لایبراری من اون طرف راست نبود برای اینکه بیارمش سمت راست باید چیکار کنم
                        لبته من اینجا پیداش کردم
                        البته دکمه ی pp رو هم میزنم میادش
                        با P P؟!
                        نه با اون که نمیاد
                        با V , W , S , L میاد اول V و به ترتیب W و ...
                        اون بالا کنارش نگاه کنی یا شکل سنجاق ته گرد کشیده بزنی الصاق میشه به کنار صفحه

درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                          با P P؟!
                          نه با اون که نمیاد
                          با V , W , S , L میاد اول V و به ترتیب W و ...
                          اون بالا کنارش نگاه کنی یا شکل سنجاق ته گرد کشیده بزنی الصاق میشه به کنار صفحه
                          من گرفتم و کشیدمش رفت اون گوشه بعد سنجاق ته گرد آمد اولش نداشتش و وسط صفحه بود لایبراریم :biggrin:
                          نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
                          barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

سلام
                            جناب بیرامی ممنون از اموزش هاتون
                            وااااای که این التیوم چقدر سوراخ سنبه داره!! از هر منوش هزار تا منوی دیگه میزنه بیرون
                            اون پروتئوس خدابیامرز چـــــــــــــقدر ساده بود در عرض 5 دقیقه یه شماتیک بزرگ توش میکشیدم!! خداییش لایبرری خیلی ساده و کاربرپسندی داشت اکثر قطعات رو راحت با یه سرچ ساده میوورد...

من شماتیک رو تقریبا کامل کشیدم چند تا سوال برام پیش اومد:

1.اون کتابخونه ای که توی عکس ها توضیح دادین رو خودتون طراحی کردین؟ ما که نداریم!!

2.من با روش سرچ کردن که توی اون تاپیک اموزش داده بودین اکثر قطعات رو اوردم اما LM358AM رو پیدا نکردم برای مقاومت res رو تایپ کردم برای ترانزیستور NPN رو زدم شماتیکش رو اورد و header هارو هم همون هارو اوردم ودیود 4148 و Optoisolator رو هم با همون سرچ اوردم... اینها درسته؟

3.برای چرخوندن قطعات باید چه میانبری رو زد؟؟ مثلا مجبورم برای این که مقاومت رو از افقی به عمودی در بیارم باید روش 2 بار کلیک کنم بعد orientation رو به 90 درجه تغییر بدم

4.برای سیم کشی سریع نمیشه مثل پروتئوس سر هر قطعه رو که کلیک میکنیم بره روی حالت سیم کشی؟؟ من اول P رو میزنم بعد W رو میزنم تا بره روی حالت سیم کشی

5.نمیشه نام گذاری قطعات مثل پروتئوس به طور خودکار باشه مثلا از R1 شروع کنه بره بالا اینجوری که جلوی هر قطعه ای علامت ؟ میاره بعد خودمون شماره گذاری کنیم مکافاته خیلی!!

6.اون کتابخونه هایی که توی لینک دانلود هست برای چیه؟ مکمل این هاست؟؟ این ها که فکر کنم خیلی ناقصه!! بعد که دانلود کردیم همونجوری که توی اون تایپیک توضیح دادین نصب کنیم؟

7.اون جدول پایین برگه شماتیک که ماله توضیحات و... هست رو چجوری میتونیم پر کنیم؟

8.خروجی عکس یا PDF چجوری باید بگیریم؟ برای PDF همون گزینه ی smart PDF هست؟؟

9.توی همین smart PDF خروجی bill of materials هم میده این به چه دردی میخوره؟

فعلا همینا به ذهنم میرسه شرمنده سوالا خیلی زیاد شد :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                              سلام
                              جناب بیرامی ممنون از اموزش هاتون
                              وااااای که این التیوم چقدر سوراخ سنبه داره!! از هر منوش هزار تا منوی دیگه میزنه بیرون
                              اون پروتئوس خدابیامرز چـــــــــــــقدر ساده بود در عرض 5 دقیقه یه شماتیک بزرگ توش میکشیدم!! خداییش لایبرری خیلی ساده و کاربرپسندی داشت اکثر قطعات رو راحت با یه سرچ ساده میوورد...

من شماتیک رو تقریبا کامل کشیدم چند تا سوال برام پیش اومد:

1.اون کتابخونه ای که توی عکس ها توضیح دادین رو خودتون طراحی کردین؟ ما که نداریم!!

2.من با روش سرچ کردن که توی اون تاپیک اموزش داده بودین اکثر قطعات رو اوردم اما LM358AM رو پیدا نکردم برای مقاومت res رو تایپ کردم برای ترانزیستور NPN رو زدم شماتیکش رو اورد و header هارو هم همون هارو اوردم ودیود 4148 و Optoisolator رو هم با همون سرچ اوردم... اینها درسته؟

3.برای چرخوندن قطعات باید چه میانبری رو زد؟؟ مثلا مجبورم برای این که مقاومت رو از افقی به عمودی در بیارم باید روش 2 بار کلیک کنم بعد orientation رو به 90 درجه تغییر بدم

4.برای سیم کشی سریع نمیشه مثل پروتئوس سر هر قطعه رو که کلیک میکنیم بره روی حالت سیم کشی؟؟ من اول P رو میزنم بعد W رو میزنم تا بره روی حالت سیم کشی

5.نمیشه نام گذاری قطعات مثل پروتئوس به طور خودکار باشه مثلا از R1 شروع کنه بره بالا اینجوری که جلوی هر قطعه ای علامت ؟ میاره بعد خودمون شماره گذاری کنیم مکافاته خیلی!!

6.اون کتابخونه هایی که توی لینک دانلود هست برای چیه؟ مکمل این هاست؟؟ این ها که فکر کنم خیلی ناقصه!! بعد که دانلود کردیم همونجوری که توی اون تایپیک توضیح دادین نصب کنیم؟

7.اون جدول پایین برگه شماتیک که ماله توضیحات و... هست رو چجوری میتونیم پر کنیم؟

8.خروجی عکس یا PDF چجوری باید بگیریم؟ برای PDF همون گزینه ی smart PDF هست؟؟

9.توی همین smart PDF خروجی bill of materials هم میده این به چه دردی میخوره؟

فعلا همینا به ذهنم میرسه شرمنده سوالا خیلی زیاد شد :redface:
                              1 - اون کتابخونه خودمه شما ندارید مهمم نیست
                              2 - درسته مشکلی نیست برای LM358 هم توی National Semiconductor Amplifier.IntLib میتونی پیدا کنی اگه دانلود کردی
                              3 - برای چرخوندن Space رو بزن
                              4 - نه اونطوری نمیشه روش هایی هست ولی برای این کارا باید تک تک زسم بشه
                              5 - چرا این امکانو داره آموزش میدم نگران نباش فقط بگم که توی Tools > Annotate Schematics بری این کارو انجام میده برات با 1001 امکانات دیگه که Proteus خوابشم نمیتونه ببینه
                              6 - بله مکمله ولی دیگه نباید نصب کنید همه رو ، فقط کپی توی آدرسی داشته باشید و مسیر جستوجو رو بدید که توی اونا بگرده و پیدا کنه
                              7 - با String که توی Place هست
                              8 - بله همون Smart PDF که کلی امکانات داره
                              9 - بله ، مشخص میکنه که چه قطعاتی به چه تعداد از هر کدوم استفاده شده و لیستی برای خرید تهیه میکنه

موفق باشی
                              درایور شبکه و nRF24L01
                              کاتالوگ محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X