اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LM35 OR LM75 ????

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LM35 OR LM75 ????

با سلام خدمت دوستان
    سوالی که برام پیش اومده در مورد سنسور LM35 و LM 75 هستش ..
    در مورد LM35 که باهاش همیسه کار میکنم مشکلی ندارم ... خروجی به ازای 1 درجه 10 میلی ولته که میشه باهاش تا 0.5 درجه و اندازه گیری کرد . مثلا 10.5 -- 11--11.5 و .....
    حالا برای اینکه بتونیم باهاش با دقت 0.1 درجه اندازه بگیریم چی کار باید کرد . خوب معلومه ولتاژ ورودی سنسور رو 5 برابر می کنیم .. بازه ی کاریشم به جای از 0 تا 1 ولت میشه از 0 تا 5 ولت ... و میرو با 0.1 درجه این شنشور رو اندازه میکیره و میخونه .. عالی هم کار می کنه .. البته با کالیبره شده ...
    این از تجربه این بنده ....
    حالا میریم سراغ LM75 که یه سنسوره دیجیتله و با I2C کار میکنه و یه قابلیت های باحالی هم داره ...
    سوال من از اساتید اینه که ایا این سنسور میتونه به صورت دقیق 0.1 درج و اندازه گیری کنه ؟
    کسی واقعا باهاش همچین دقتی رو بدست آورده ..... ؟؟؟

اضافه شده در تاریخ :
    دوستا یه کمکی بکنید .. این سوال واجبه ها . . .

پاسخ : LM35 OR LM75 ????

شما اگر بجای معطلی یه سرچ ساده میکردید و دیتاشیت این قطعه رو دانلود میکردید یه همچین نموداری داخلش میدیدین:

چون این سنسور دارای اینترفیس باس 12C هست و خروجیش مستقیم به دیجیتال مبدل شده کار باهاش راحتتر از LM35 هست اگر به نمودار دقت کنید تنها نقطه ضعفش نسبت به نوع 35 اینه که تغییرات خروجیش کاملا خطی نیست ولی براحتی میتونید ببینید که یکی از نقاط مشخص شده برای مثال در دمای نیم درجه هست و با داشتن تعداد پله ها و عدد نهایی در 125 درجه میشه تغییرات خروجی رو به ازای هر مقدار تغییر دما مشخص کرد

دیدگاه

سلام
      من از lm35 تو پروژم استفاده کردم ولی تو کالیبره کردن و مقدار صفر دما مشکل دارم. مدار رو میشه مثل lm335 بست و همون مقدار رو میده

دیدگاه

بهترین و مناسب ترین و دقیق ترین و بی دردسرترین سنسور دیجیتال فعلی بازار تو رنج -55 تا 150 درجه سانتی گراد DS18B20 هستش .. واقعا محشره
        مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

ببین دوست عزیز که سوال پرسیدی با افزایش یا کاهش ولتاژ چه رو LM35و چه رو LM355 هیچ تغییری در SLOPE معادله یا همون 10 میلی ولت بر درجه ایجاد نمی شه چون اگر این جوری بود دیگه سنسور دقتش ترکیده بود نه اینی که هست :icon_razz:

بعد برای اون دوست عزیز بعدی که تو دمای صفر با LM35 مشکل دارن این مشکل از حالت سوینگ خروجی سنسور بوجود می آید که این یک چیز عادی تو هر قطعه الکترونیکی هست که تو این سنسور تو دیتا شیت گفته که برای دمای منفی که منم اینو اضافه می کنم برای دمای منفی و صفر باید یک مقاومت 100 کیلو به خروجی زده بشه و اونطرف 100 کیلو به ولتازی تا حد چند ولت زیر صفر متصل بشه مثلا به -3 ولت وصل بشه در اینصورت قضیه دمای صفر حله و برای کالیبراسیون هم فقط نرم افزار محضه و نیازی نیست مداری بسته شه البته تو خود دیتا شیت مدارهایی رو هم پیشنهاد داده که می شه اونها رو هم بررسی کرد
          همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X