اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همیاری در مورد ترانس سوئیچیگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

همیاری در مورد ترانس سوئیچیگ

سلام و درود به همه اساتید و دوستای گل در حال ساخت یک اینورتر به مشکلی خوردم که کلا کارو تعطیل کرده !! متاسفانه با جستجو هم به نتیجه ای نرسیدم و کم کم دارم نا امید میشم برای پیدا کردن هسته و طریقه پیچیدن ترانس دچار مشکل شدم از دوستان هرکسی میتونه راهنمایی کنه و تجربه داره خواهش میکنم که بهم کمک کنن..

این نقطه هایی که روی ترانس هست در طریقه و جهت پیچیدن تاثیر داره؟
    هسته با توجه به توضیحات چی هست؟ استاندارد خاصی داره هسته ها در زبان روسی؟(البته میدونم که خواستم یکم نابجاست ولی امیدم به معرفت شما دوستان باعث شد اینجا مطرحش کنم)
    برای پرواز کردن ابتدا باید پریدن را آموخت

پاسخ : همیاری در مورد ترانس سوئیچیگ

سلام
    لطفا قبل از ایجاد هر پست کمی جستجو کنید
    پست مخصوص منابع سویچینگ طرز پیچش رو هم به طور کامل دوستان مطرح کردن
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47318.0
    موفق باشید
    چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

سلام و درود ، من تاپیکی که فرمودید چک کردم ولی 2 تا مشکل دارم اولیش این که فاصله هوایی(Air Gap) دقیقا کجا میشه؟ یعنی وقتی میگه 0.4 میلی متر باید چیکار کنی؟ بعدیشم این که طریقه پیچیدن از طریق نقطه هایی که توی عکس هست چطوری میشه؟ یعنی ساعتگرد یا پادساعتگرده یا باید پایه هارو عوض کرد؟؟

دیدگاه

سلام حقیقتا من نمیدونم منم اون تاپیک رو تایه جاهایی خوندم ولی ...
        همونجا سوالاتتون رو مطرح کنین حتما دوستان پاسخ میدن .آقا مسعود ودایی جون هستند اونجا.
        گپ فک کنم فاصله بین دو هسته هست که با یک چسب مخصوص این فاصله رو ایجاد میکنن.نقطه ها که شروع وپایان سیم پیچ هستند (شایدم تزویج باشه :mrgreenکه فک نمیکنم فرقی کنه که کدوم سمتی بپیچی
        به این اطلاعات اکتفا نکنین لطفا

دیدگاه

سلام و درود ، من تاپیکی که فرمودید چک کردم ولی 2 تا مشکل دارم اولیش این که فاصله هوایی(Air Gap) دقیقا کجا میشه؟ یعنی وقتی میگه 0.4 میلی متر باید چیکار کنی؟ بعدیشم این که طریقه پیچیدن از طریق نقطه هایی که توی عکس هست چطوری میشه؟ یعنی ساعتگرد یا پادساعتگرده یا باید پایه هارو عوض کرد؟؟
          حتما تاپیکو با دقت نخوندین...
          گپ به فاصله هوایی بین دو قسمت از هسته که مجموعا یه هسته کامل رو تشکیل میدن گفته میشه مثلا هسته های EE از دو تا E تشکیل شدن
          درباره نقاط برای سیم پیچی هم خودم همه سیم پیچها رو تو یک جهت میپیچم(مثلا ساعتگرد) فقط نقاط شروع رو طبق نقشه وصل میکنم یعنی نقاط شروع رو همون نقطه های مشکی تو نقشه در نظر میگیرم.که در فلایبک که مدار شما رو هم شامل میشه باید برعکس باشه یعنی تو سمت اولیه اگه نقطه شروع (همون که نقطه گذاشته) به منفی وصل میشه(توسط ترانزیستور) در ثانویه نقطه شروع (همون ک نقطه گذاشته) باید به مثبت وصل بشه.
          موفق باشی.

دیدگاه

B2 عزیز ممنون از پاسخت . حالا یه سوال سخت تر هسته های فریت دارای استاندارد های مختلف هستند؟ منظورم اروپایی، آمریکایی ، ژاپنی؟؟؟؟ اگه اینطوریه نرم افزار یا مرجع خاصی برای تبدیل استانداردها به هم وجود داره؟؟؟

دیدگاه

بفرما
              http://uploadtak.com/images/c6932_TDK_Ferrite_Cores.pdf

دیدگاه

هسته های فریت دارای استاندارد های مختلف هستند؟
                من همچین استانداردی نمیشناسم.

دیدگاه

سلام ، صادق جان ممنون از لطفت رفرنس خوبی بود :job: با یه جستجو به زبان روسی به کمک گوگل ترانسلت تونستم اندازه های استاندارد روسی رو بدست بیارم این لینک : http://www.rusgates.ru/company/soft_magnetic/w_shaped/

با مقایسه با TDK سایز E30/30/7 تقریبا باهاش برابره ولی یه مقدار فرق داره حالا به نظر شما این فرق کوچیک در مقدار ترانس تاثیر داره ؟؟ از همراهیتون ممنونم دوستای گلم

دیدگاه

خاهش میکنم
                    این قدر خطا توی پیچیدن و قطر سیم و ... زیاد هست که راحت میشه از این ها چشم پوشی کرد.
                    یه چیز دیگه بنظرم شما اول ببین بازار چی پیدا میشه بعد طراحیتون رو روی اون ها پایه گذاری کنین

دیدگاه

مشکل اینه که دست من تووی طراحی کاملا بسته هستش چون مدار کاملا آماده هستش و هیچ اطلاعاتی هم در مورد اندوکتانس و خروجی های این ترانس ندارم :(

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X