اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میانگین شدت صوت در محیط های مختلف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میانگین شدت صوت در محیط های مختلف

سلام دوستان گرامی

من به میانگین شدت صوت در محیط های مختلف مثل
    خانه / کتابخانه / خیابان/ در خانه وقتی تلویزیون روشن است / در خانه وقتی تعدادی افراد باهم صحبت میکنن / در کارخانه / در خیابان و ............
    نیاز دارم
    لطفا در صورت دانستن پاسخ با ذکر منبع در پاسخ به تاپیک جواب بدهید

باتشکر

وقتی خدا را دیدم که مشکلم را حل میکرد من به توانایی او ایمان آوردم و وقتی حل نمیکرد میفهمیدم او به توانایی من ایمان دارد

پاسخ : میانگین شدت صوت در محیط های مختلف

فکر نمی کنم جواب مستقیمی برای این سوال وجود داشته باشه.
    شما خودتون یک سیستم ضبت صوت به هر روشی بردارین برین تو محیطای مورد نیاز و به طور رندمایز ضبت رو در مکان های مختلف قرار بدین.
    سیستمای ضبت صوت رو به صورت خطی تقویت می کنن ولی اگر صوت موجود از ماکزیمم توان ضبت بیشتر باشه همون ماکزیمم اندازه گیری می شود و اگر تقویت صوت کم باشه صوت های با دامنه کم حذف می شود.
    اگر خودتون یک مدار ضبت صوت بسازین یا یک مدار ضبت رو تغییر بدین که بتونین میزان تقویت صوت رو کنترل کنین و اگر ضبت شما رنج فرکانسی بالایی داشته باشه می تونین یک رنج بالایی از فرکانس صوت رو ضبت کنین و بعد یک برنامه ای چیزی بنویسین که انتگرال صوت ضبت شده رو نسبت به زمان اندازه گیری بدست بیاره. بعد یک عدد میانگین شدت صوت بدست میاد ولی چون با واحد های اندازه گیری SI همخوانی نداره باید سیستمتونو کالیبره کنین. ولی من که نمی دونم معیار واحد شدت صوت چیه.
    خودتون می تونین برای پروژتون یک واحد تعیین کنید و بقیه دستگاهایی که می سازین رو با همین واحد اندازه گیری خودتون کالیبره کنین.(من خودم برای پروژه هایی که با نور سر و کار دارم برای خودم واحد می سازم)
    یک راه حل ساده اینه که میکروفون بعد از تقویت و یکسوسازی صوت رو بده به یک فیلتر پایین گذر با فرکانس قطع خیلی پایین و بعد از هر چند ثانیه ولتاژ نحایی توسط میکرو اندازه گیری بشه و ذخیره بشه و خازن فیلتر پایین گذر ریست بشه. بعد این میکرو کنترلر به ازای هر مثلا 5 ثانیه یک واتاژ میانگین داره. اگر این ولتاژا میان گین گیری بشن میانگین کل صوت در طول اندازه گیری بدست میاد. کیفیت میکروفون هم باید خوب باشه و می تونین در چند جهت میکروفون بزارین و عدد بدست اومده از همشونو با هم میانگین بگیرین. خیلی ساده :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X