اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علم در عمل یا نمره؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علم در عمل یا نمره؟؟؟

سلام خدمت همه دوستان گرامی
    میخواست بدونم نظرتون در مورد این موضوع چیه؟
    بنظر شما یادگیری علم بهمراه عمل بهتره یا فقط درس خوندن و نمره گرفتن؟
    اخه بعضیا میگن فقط سعی کن معدلت خوب بشه oo:
    البته من خودم همیشه علم به همراه عمل رو قبول داشتم و بخاطر همین بعضی اوقات نمره هام بشدت افت میکنه

پاسخ : علم در عمل یا نمره؟؟؟

بستگی به هدف شما در آینده داره ولی در هر صورت باید تعادلی باشه براشون و در حد انجام پروژه های دانشجویی ولو تا سطح متوسط حتما انجام بدین وگرنه کاری نیست براتون. حتی اگر دکتر بشین هم 100%تئوری باشین بیکار میمونیداااااااا.باید در یک زمینه ای متخصص باشید با تحصیلات بالاتر از لیسانس.ولی اگر میخواین با لیسانس کار کنید باید درساتون رو خوب بخونید تا بتونید در حد متوسط طراحی بکنید و پایه اینکار رو داشته باشید ولی وزنه کار عملی سنگینتر از معدل باشه.البته در هیچ شرایطی معدل پایینتر از 15 توصیه نمیشه
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

علم دانشگاهی هر اندازه هم که با عمل همراه باشه کشکه!!!
      کلا همه این حرفا بیخودیه
      اگه درست خوب باشه میگن کار بلد نیستی و اگه کار بلد باشی میگن درست که خوب نیست سابقه چی داری؟
      ولی در کل به نظرم اگه برای شغل خاصی برنامه داری درست بخونی بهتره
      بعدا فرصت یادگیری عملی هم داری
      ولی برای بیشتر کارها کافیه تو عمل وارد باشی چون بیشتر جاها ازت کار میخوان نه سواد!!!
      [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

برای اولین بار تصمیم دارم توی تاپیکی با این مدل سوال نظر بذارم!!!

اگر حتی این سوال رو یک سال پیش هم کسی از من میپرسید میگفتم علم و عمل!!! اما الان میگم میخوای بری یا بمونی؟؟؟ اگه میخوای بری که همه اش با هم به خصوص علم و نمره اما اگه قصد موندن داری هیچ کدام!!!

ببین دوست من، حرفهایی که میزنم واسه این نیست که ناامیدت کنم فقط کمی اگاهانه تر نگاه کن! من الان موقعیت بدی ندارم! اما وقتی برمیگردم به چند سال پیش میبینم من اگر زودتر وارد بازار کار شده بودم خیلی جلو بودم الان!
        همکارای من همه فوق لیسانس هستن و همشون میگن کاش اول رفته دنبال کار و بعد اروم اروم در کنارش درس....

خودت رو فدای درس نکن....زندگی کن...زندگی کن....زندگی کن.....و در کنارش درس بخون ، کار کن و .....

بهت حق میدم فکر کنی دارم شعار میدم به این خاطر که اگر این حرفها رو کسی چند سال پیش به من میزد اصلا قبول نمیکردم!!
        فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

سلام
          اینجا پسرا باید برن سربازی، مدتش هم بیخودی شد 2ساله، تو این 2سال هم هیچ چیز مفیدی به علمشون اضافه نمیشه که هیچ هرچه هم بلد بودن یادشون میره.
          اگه نخوان برن سربازی باید برن دانشگاه و به ناچار مدرک رو به جای علم انتخاب کنن.
          اگه دروغ میگم بیاین منو بکشید.
          ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
            سلام
            اینجا پسرا باید برن سربازی، مدتش هم بیخودی شد 2ساله، تو این 2سال هم هیچ چیز مفیدی به علمشون اضافه نمیشه که هیچ هرچه هم بلد بودن یادشون میره.
            اگه نخوان برن سربازی باید برن دانشگاه و به ناچار مدرک رو به جای علم انتخاب کنن.
            اگه دروغ میگم بیاین منو بکشید.
            با دانشگاه رفتن نمیرید سربازی؟ بالاخره که باید برید!
            It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

توی خیلی دانشگاه های ما فقط تئوری یاد میدن و به کار عملی بها داده نمیشه...مثل این میمونه که یه سری تصویر و فرمول توی ذهنت فرو کنن ولی توی دنیای خارج هیچ مصداق یا شهودی بهت نشون ندن، بیشتر آدم تبدیل میشه به یک خیال باف و متوهم تا یک دانشمند یا دانشجو.

به قول معروف ، عالم بی عمل یا همون زنبور بی عسل به تحویل جامعه داده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا شفقی
                با دانشگاه رفتن نمیرید سربازی؟ بالاخره که باید برید!
                بله، آخرش باید رفت ولی با مدرک بالا تر میگن راحت تر میگزره و اگه معدل هم خوب باشه بعدش میشه راحتتر یه جا استخدام شد. ولی اینکه میگن اول باید بری دنبال کار بعد کم کم مدرک، برای ما شرطش اینه که اول سربازیو رد کنیم یا بپیچیمش که به همین راحتی ها پیچ پذیر نیست.
                ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mjd
                  توی خیلی دانشگاه های ما فقط تئوری یاد میدن و به کار عملی بها داده نمیشه...مثل این میمونه که یه سری تصویر و فرمول توی ذهنت فرو کنن ولی توی دنیای خارج هیچ مصداق یا شهودی بهت نشون ندن، بیشتر آدم تبدیل میشه به یک خیال باف و متوهم تا یک دانشمند یا دانشجو.

به قول معروف ، عالم بی عمل یا همون زنبور بی عسل به تحویل جامعه داده میشه
                  کار عملی در دانشگاه یعنی همون آزمایشگاه ها و کارگاه ها که متاسفانه اکثریت مطلق دانشجو نماها فقط میخوان فرار کنن و در ترمهای آخر هم میشه همون آز و کارگاه ها + پروژه ای که بازم همه یا در میرن یا پول میدن امثال من و اون زرنگای م انقلاب و خ جمهوری بسازیم براشون.ای حیف که دیگه وقت برای کارای خودمم ندارم وگرنه میدونستم چکار کنم.شما شناخت و برداشتت از دانشگاه اشتباه در اشتباه هست و بهتره برید تحقیق کنید بقیه جاها چکار می کنن! قراره در دانشگاه تعمیرکار تربیت کنن یا مونتاژکار؟!! شما مدار فرمان و قدرت و PLC رو یاد بگیر برو کارآموزی نه کار اصلی،بعد اونجا یاد میگیرید که چجوری خودتون قطعه بخرید و قیمت بدین و چه برندهایی در بازار تو بورسه و چجوری کار کنید میصرفه و ..... .دانشگاه علم و روش تحقیق یاد میده بهتون با کمی مهارت و میتونید با خواست خودتون زیادشم بکنید.از آموزشهای فنی و حرفه ای استفاده کنید و در نهایت برید نمایشگاه های تهران و ... و دیدن کنید از شرکتهای بزرگ و کارهای به روز و از شرکتها بپرسید کارآموز رایگان میگیرن یا نه؟
                  این کاری هست که من همین الانم دارم میکنم.شده حکایت آقای بلورچیان که میگه یارو هیچی بلد نیست انتظار حقوق آنچنانی هم داره!!! اکثریت دانشجوها حتی کار با ابزار آزمایشگاهی و فرایند مونتاژ و PCB رو هم بلد نیستن،کالیبراسیون نمیدونن چیه،معیارای انتخاب چند دستگاه ساده هم بلد نیستن و .... و گله از دانشگاه می کنن!دیگه اینارو که یاد دادن.ندادن؟
                  جانم به فدای ائمه اطهار
                  می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
                    کار عملی در دانشگاه یعنی همون آزمایشگاه ها و کارگاه ها که متاسفانه اکثریت مطلق دانشجو نماها فقط میخوان فرار کنن و در ترمهای آخر هم میشه همون آز و کارگاه ها + پروژه ای که بازم همه یا در میرن یا پول میدن امثال من و اون زرنگای م انقلاب و خ جمهوری بسازیم براشون.ای حیف که دیگه وقت برای کارای خودمم ندارم وگرنه میدونستم چکار کنم.شما شناخت و برداشتت از دانشگاه اشتباه در اشتباه هست و بهتره برید تحقیق کنید بقیه جاها چکار می کنن! قراره در دانشگاه تعمیرکار تربیت کنن یا مونتاژکار؟!! شما مدار فرمان و قدرت و PLC رو یاد بگیر برو کارآموزی نه کار اصلی،بعد اونجا یاد میگیرید که چجوری خودتون قطعه بخرید و قیمت بدین و چه برندهایی در بازار تو بورسه و چجوری کار کنید میصرفه و ..... .دانشگاه علم و روش تحقیق یاد میده بهتون با کمی مهارت و میتونید با خواست خودتون زیادشم بکنید.از آموزشهای فنی و حرفه ای استفاده کنید و در نهایت برید نمایشگاه های تهران و ... و دیدن کنید از شرکتهای بزرگ و کارهای به روز و از شرکتها بپرسید کارآموز رایگان میگیرن یا نه؟
                    این کاری هست که من همین الانم دارم میکنم.شده حکایت آقای بلورچیان که میگه یارو هیچی بلد نیست انتظار حقوق آنچنانی هم داره!!! اکثریت دانشجوها حتی کار با ابزار آزمایشگاهی و فرایند مونتاژ و PCB رو هم بلد نیستن،کالیبراسیون نمیدونن چیه،معیارای انتخاب چند دستگاه ساده هم بلد نیستن و .... و گله از دانشگاه می کنن!دیگه اینارو که یاد دادن.ندادن؟
                    من عاشق دانشجو نما ها مخصوصا تابستون ها هستم !!!!
                    من کاری به بقیه ندارم ولی خودم تا تونستم درس و استاد پیچوندم و سر امتحان تقلب زدم
                    الانم کلی ادعام میشه و هرجا کم میارم میگم بابا دانشگاه به ما چیزی یاد ندادن
                    دانشگاه های ایران از نظر سطح علمی تو دنیا فکر نکنم چیزی کم داشته باشن
                    مشکل اصلی آموزش نیست ارتباط با محیط بیرون از دانشگاهه
                    هیچ دانشجوی رشته پزشکی نیست که بعد از تموم شدن درسش بگه من کار بلد نیستم و بیکار باشه.چرا؟
                    چون همون موقع که داره درس میخونه مجبوره بره تو محیط بیمارستان و .... کار هم انجام بده
                    ولی یه دانشجوی فنی تو کل دوران تحصیلش بجز خوردن و خوابیدن و کمی درس خوندن چیکار انجام میده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mam1373
                      سلام خدمت همه دوستان گرامی
                      میخواست بدونم نظرتون در مورد این موضوع چیه؟
                      بنظر شما یادگیری علم بهمراه عمل بهتره یا فقط درس خوندن و نمره گرفتن؟
                      اخه بعضیا میگن فقط سعی کن معدلت خوب بشه oo:
                      البته من خودم همیشه علم به همراه عمل رو قبول داشتم و بخاطر همین بعضی اوقات نمره هام بشدت افت میکنه
                      سلام دوست من
                      اینجور سوال ها جوریه که تقریبا همه جوابش رو میدونن و از طرفی هیچکس نمیتونه جواب سرراستی به شما بده
                      دلیلش اینه که به خیلی عوامل بستگی داره و از ابعاد مختلف میشه بهش نگاه کرد. چیزی که مسلم هستش علم به همراه عمل بهترینه همون طور که در این بیت اومده:
                      علم چندانکه بیشتر خوانی×××چون عمل در تو نیست نادانی
                      اگر شما در شرایطی هستی که بتونی دو تا رو با هم پیش ببری خوب بسیار خوبه اما اون چیزی که باعث میشه این دو از هم جدا بیافته کم کاری خود شخص، عدم وجود سیستم اموزشی و راهنمای خوب و ... هستش ، در خیلی از موارد هم که معدل و نمره اصلا به علم ارتباطی پیدا نمیکنه و بسیاری موضوعات دیگه درش دخیل هستن
                      شما تلاشت رو بکن که علمت در کنار عمل باشه اما باعث افت نمراتت هم نشه :smile:
                      حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
                      خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

من ادم تنبلی نیستم
                        ولی قبول دارید نظام اموزشی کشورمون مشکل داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mam1373
                          من ادم تنبلی نیستم
                          اگه فرض کنیم ما دانشجو تنبل نداریم پس میشه اینطور هم گفت که نظام آموزشی ایده آل هم داریم !!!
                          من از چند نفر که خارج از کشور درس خوندن پرسیدم میگفتن هیچ فرقی نداره
                          فقط اونجا کنکور نیست و اگه نمره های خوبی داشته باشی میتونی دانشگاه دلخواه بری
                          حالا تو ایران یه کنکوری هم برگزار میشه و خوبها یه جا جمع میشن
                          بدها هم میرن بقیه دانشگاه ها :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mam1373
                            من ادم تنبلی نیستم
                            من نمی گم خوبه یا بده اما نقش خود دانشجو تو بدتر شدنش 100درصد تاثیر گذار بوده و خواهد بود ............استاد میاد سر کلاس 2 ریال سواد نداره مساله های زیراکس میر عشقی را بلد نیست حل کنه به دانشجو میگیم بیایید نریم سر کلاس آخرش دانشگاه مجبور میشه عوضش کنه همه می گویند باشه موقعی که می خواهیم بریم پیش مدیر گروه می بینی هیچ کسی پشت سرت نیست همه فرار :angry:

استاد میاد 3 نمره اضافه برای تحلیل پی اس پایس می گذاره فقط برای اینکه بچه ها کپی نکنند به هر دانشجو نوبت میده بیاد تو دفترش یدونه مدار درس را تحلیل کنه .....................به گزارش استاد مربوطه در یک ترم از 250دانشجو فقط 8 نفر به دفتر مراجعه کردند که فقط 5نفر بلد بودند المانهای مدار را تو محیط نرم افزار قرار دهند 3 نفر دیگه هم برای التماس دعای نمره اومده بودند :eek:
                            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                            ولتر

دیدگاه

متاسفانه دیدی که اکثر دوستان به آیندشون دارند یه میز هستش که یه حقوق بالا بابتش بگیرند و بیمه هم باشند!
                              دیدی که مشاغل دولتی ایجاد کرده

به همین جهت هم بابا تو دانشگاه با هزار روش زور میزنه تا مدرک با معدل بالا بگیره تا راحت استخدام شه!!!!!!
                              استخدام!!
                              یعنی حتی به فکرش هم نمیرسه که باید خودشو به حدی برسونه که کار ایجاد کنه، نه اینکه برای کسی کار کنه
                              این مدرک محوری متاسفانه آثار واقعیش رو در دهه های بعد از خودش نشون خواهد داد. زمانی که قرار باشه اون سری افراد به سمت معلمی و یا استادی برسن و نسل بعدی رو تربیت کنند!
                              بنده خودم لیسانس رو نیمه کاره رها کردم وقتی دیدم هیچ بار علمی ای برام نداره
                              قصد هندونه دادن زیر بقل خودم رو ندارم اما همین الان با مدرک کاردانی چندین شرکت دائم دنبال اینن که کاراشونو بریزن رو سرم
                              خیلی از مواقع هم وقت نمیکنم چندین کار رو بگیرم و مجبورم یا ردش کنم و یا بدمش به افرادی که میشناسم
                              بابت مطالب بالا پوزش میخوام اما هدف ایجاد پیش زمینه بود

تنها دلیلی که باعث شده بنده به اینجا برسم رفتن سراغ امور فنی و عملی بوده
                              بنده هم خیلی راحت میتونستم وقتم رو بزارم و بشینم جزوه حفظ کنم و نمره بالا بگیرم.
                              اما چه فایده داشت برام؟
                              از تمام دوستان دوران تحصیلم تنها 3 نفر رو میشناسم که تو کار طراحی الکترونیک هستند و بقیه یا استخدام کارخانجات شدند و یا با زور هزار تا پارتی در یه کار دولتی هستند
                              چند نفری هم آژانس هستند!

توصیه اکید میکنم به همه دانشجویان که میخوان در آینده به مشکل بر نخورن
                              به همون میزان که در تئوری پیش میرید در عمل هم پیش برید
                              حتی در بعضی موارد سطح عملی رو بیشتر براش وقت بزارید
                              این جملات رو شاید خیلی از دوستان قبول نداشته باشند
                              اما افرادی که الان تو بازار کار هستند و یا پا به سن گذاشته ها میفهمن چی میگم

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X