ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2007/12/23
    22
    0

مشکل کار با ماژول های hmr وhmt

سلام به همه دوستان
    من برای ارتباط بین دو میکرو از ماژولهای hmr وhmt استفاده میکنم مشکل اینجاست که اطلاعات اغلب اوقات درست رد و بدل نمیشه البته با دستور serin میکرو ها اطلاعات رو بعد از دریافت یه کاراکتر خاص دریافت میکنن. ضمنا در حالت ارتباط سیمی هیچ مشکلی پیش نمیاد میخوام بدونم احتمالا مشکل از کجا میتونه باشه
    با تشکر
    2010/06/25
    413
    7

پاسخ : مشکل کار با ماژول های hmr وhmt

سلام.

فکر کنم نویز میگیرن اطلاعاتتون دیگه. باید کد گذاریشون کنید تا این اتفاق نیفته. مثلا قبل هر اطلاعاتی که میفرستید یه کد ثابتم باهاش همراه کنید که اگر اون کد اولش درست بود بعدش اطلاعات بخونه

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/12/23
    22
    0

با سلام
    ممنون از راهنماییتون. من برای داده هام کد گذاشتم همونطور که میدونید اینکار با دستور serin راحت انجام میشه با اینحال بازم داده ها اشتباه ارسال میشه. دنبال یه الگوریتم هستم که هم مطمئن باشه هم سریع
    مرسی
    2008/06/02
    مشهد
    126
    1

مشکلی که شما دارین بسیار ساده هستش ! با این ماژول نمیتونید به این صورت به راحتی کار کنید . ماژول رو عوض کنید . مشکل از طرف فرستنده هستش . این ماژول وقتی مثلا 50 میلی ثانیه بهش دیتا نرسه ( تو دیتاشیتش هست ) به حالت sleep میره . وقتی دیتا بهش برسه چند میلی ثانیه طول میکشه تا فعال بشه . برای همین همش دیتا قاطی میشه . اگه ارزش خاصی دیتا نداره ، 5 بار پشت سرهم بدون وقفه دیتا رو ارسال کنید .
    if all men are the same
    then
    why do women take so long to choose one ?
    2010/02/06
    mazandaran
    71
    1

پاسخ : مشکل کار با ماژول هاي hmr وhmt

سلام.بله دوست عزيز اين ماژول ها طبق گفته دوست عزيزمون josef2600 يه همچين مشکلي دارند ولي راه داره بنده خودم اين ماژول رو راه انداختم مشکلي نداره.کاري که شما بايد انجام بدي
    فرض ميکنيم کلمه "test"(ديتا) رو مي خواهيم بفرستيم
    1-يه متغير از نوع رشته تعريف کن و ديتايي که ميخوايي بفرستي رو توي اون قرار بده بطوري که ديتا با يک کاراکتر رمز شروع بشه مثلا"*" اينطوري--------------------------------------> "x="*test
    2-کد 55هگز رو چندبار متوالي ارسال کن تا فرستنده آماده کار بشه وبلافاصله ديتايي که قبلا آماده کرديمو بفرست(X)
    3-تو گيرنده تمام اطلاعات دريافتي رو تو يک رشته قرار بده .اطلاعات شما يه جايي تو اين رشته قرار داره که با کاراکتر * شروع ميشه.

برنامه فرستنده:
    for(i=0;i<3;i++)
    {
    printf("%x",0x55);
    delay_ms(30);
    }
    printf(x);
    delay_ms(100);

برنامه گيرنده:
    for(i=0;i<20;i++)
    {
    if(x[i]=='*&#039{
    s[0]=x[i+1];
    s[1]=x[i+2];
    s[2]=x[i+3];
    s[3]=x[i+4];
    s=test//
    اميدوارم مفيد بوده باشه
    2011/11/27
    19
    0

پاسخ : مشکل کار با ماژول هاي hmr وhmt

سلام

اين کار دوستمونم خوب بود کافيه يه ديتا الکي اول برنامه ات بفرستي تا ماژول آماده شه بعد ديتا خودت رو با يک کد بفرست اين حالا همين رو بنداز تو يه حلقه که 3-2 بار ديتا رو بفرسته که ديگه خيالت راحت باشه ديتات رفته در حقيقت البته همون يک بارم کافيه ها من خودم با يه بارم فرستادم .
    خوب حالا ديگه از فرستنده خيالت جمه

مي ري تو گيرنده يک بار ديتا رو مي گيري کدي که فرستادي رو ازش جدا مي کني بقيه داده که ديتاته مي ريزي تو يه متغير . بعد همين کار رو دوباره مي کني ميريزي تو يه متغير ديگه . بعد اين دو تا رو مقايسه مي کني . حالا هر مدل مقايسه که خودت دوست داري . اگه يکي بود که هيچي ديتا تو داري ازش استفاده مي کني . راحت تر از اچ ام آر و اچ ام تي همين ماژول هاي ساده ار اف است که من راحت باهاشون تا 50 متر رو جواب گرفتم آنتنشم از اين آنتن هاي دزدگير ماشين گذاشتم قبلاً بدون آن آنتن ها بردم کم بود اما الآن قشنگ بردم رفته بالا . بعدشم بهت بگما سطح ولتاژ صاف باشه و فيکس بعضي دوستا منبع تغذيه خوبي نداشتن جواب نمي گرفتن اما تا منبع رو عوض کردن جواب گرفتن .

اينم ذکات علم ما
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6