اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عملکرد اولتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عملکرد اولتراسونیک

سلام
    واکنش التراسونیک در هنگام برخورد با آب چیست؟
    اگر در سطح آب موانعی مانندچوب یا نفت ومشتقات آن وجود داشته باشد چه واکنشی از خود نشان می دهد؟
    پاسخ : عملکرد اولتراسونیک

امواج التراسونیک از نوع امواج میرا و مکانیکی است که سرعتش در آب خیلی بیشتر از حالت هوا (333 متر بر ثانیه ) می باشد یعنی حدود 4750 متر بر ثانیه ...
    این امواج در مایعات و گازها معمولا به حرکت خود ادامه خواهند داد. در جامدات نیز دارای عمق نفوذ کمتری هستند...
    معمولا این امواج در حین عبور از یک ماده به یک ماده دیگر دچار انعکاس یا شکست خواهند شد ( بسته به نوع ماده ها )
    مثلا در آب : باعث ایجاد کاویتاسیون می شه ( که در فرکانس های بالا ایجاد بخار آب سرد می کنه ) و وقتی که در حال عبور از آب به یه جسم سخت ( مثلا دیوار ) منعکس میشه و بر می گرده ( از این خاصیت در فاصله سنجی استفاده می شه )
    اما در مورد سئوال شما من دقیقا متوجه نشدم منظورتون چیه ... :question:
    اگر منظورتون استفاده از امواج التراسونیک جهت شناسایی یا اکتشاف یه منبع یا مانع نفتی ، که باید بگم که ارسال امواج التراسونیک خیلی کارا نیست چون هم این امواج میرا هستن و خیلی هم از محیط تاثیر می گیرند... برای حذف اثرات محیطی ، باید از نرم افزار استفاده کرد که اونهم دچار تاخیر خواهد شد.
    امیدوارم که تونسته باشم کمک کرده باشم .... :rolleyes:

دیدگاه

پاسخ : عملکرد اولتراسونیک

ممنون از پاسخ شما
      در حال مطالعه برای استفاده از التراسونیک جهت تشحیص لکه های نفتی و مشتتقات نفت شناور روی آ ب هستم
      هدف پرسش من دقیقا همینه که عرض کردم
      دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X