اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باتری خورشیدی و آرمیچر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باتری خورشیدی و آرمیچر

سلام
    من یه دونه موتور DC ماشین اسباب بازی دارم که میخوام با یه دونه باتری خورشیدی 3.5 ولت 300 میلی آمپر کارش بندازم، وقتی مستقیم به هم وصل میکنم اول باید موتورو با دست بچرخونم که راه بیفته میخوام بدونم چه راهی برای تقویت جریان وجود داره که هم خودش راه بیفته هم قدرت خوبی داشته باشه ( یکنواخت کار کردن موتور هم برام مهم نیست )

پاسخ : باتری خورشیدی و آرمیچر

نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx
    سلام
    من یه دونه موتور DC ماشین اسباب بازی دارم که میخوام با یه دونه باتری خورشیدی 3.5 ولت 300 میلی آمپر کارش بندازم، وقتی مستقیم به هم وصل میکنم اول باید موتورو با دست بچرخونم که راه بیفته میخوام بدونم چه راهی برای تقویت جریان وجود داره که هم خودش راه بیفته هم قدرت خوبی داشته باشه ( یکنواخت کار کردن موتور هم برام مهم نیست )
    فکر کنم اون موتورها 6 ولتی باشن
    بهتره یه خازن با باتری موازی کنی و موتور هم با یه مقاومت وصل کنی
    اینطوری خازن به تدریج که شارژ بشه موتور راه اندازی میکنه و مقاومت باعث میشه جریان زیادی کشیده نیشه
    [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx
      سلام
      وقتی با چرخوندن دستی شروع به حرکت میکنه یعنی جریان راه اندازیت کمه و این به دلیل پایین بودن ولتاژه احتمالا.موتورت چند ولته؟
      به نظرم باید دوتا باتری خورشیدی رو با هم سری کنی.

دیدگاه

بله اگر موتورت 3 ولتیه باید دو باتری را موازی کنی! واگر 6 ولتیه باید دو باتری را سری کنی! :nice:
        [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

سلام من 2تا رو با هم موازی کردم و جواب داد ولی باید یه کاری کنم که با یه دونه ازین باتری خورشیدیا کار کنه نه دوتاش ! نمیشه یه مدار طراحی کرد که انرژیو تو یه چیزی مثل خازن شارژ کنه بعد ازش استفاده کنه ؟ موتور 3 ولته ولی با 2 ولت هم کار میکنه مشکل باتری خورشیدی من آمپر پایینشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx
            سلام من 2تا رو با هم موازی کردم و جواب داد ولی باید یه کاری کنم که با یه دونه ازین باتری خورشیدیا کار کنه نه دوتاش ! نمیشه یه مدار طراحی کرد که انرژیو تو یه چیزی مثل خازن شارژ کنه بعد ازش استفاده کنه ؟ موتور 3 ولته ولی با 2 ولت هم کار میکنه مشکل باتری خورشیدی من آمپر پایینشه
            اگه نمیخواید از دوتا سلول استفاده کنید، بهترین کار اینه که انرژی سلول خورشیدی رو توی یه باتری ذخیره کنید و موتورتون رو توسط انرژی ذخیره شده در باتری به کار بیندازید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx
              شما کاری که من گفتم انجام دادی؟
              [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X