اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فقط کد هگز دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فقط کد هگز دارم

من میخوام یه برنامه رو کپی کنم ولی فقط کد هگزش رو دارم و الان هم دارم مینو&یسمش
    آیا میتونم از این کد های هگز که مینویسم به جای همون برنامه استفاده کنم و چه طوری میتونم بفهمم که درست نوشتم منظورم شبیه سازی هست چون خودش کامپایل شده هست
    و آیا می تونم با این کد میکرو رو پروگرم کنم
    خیلی مهمه

فقط کد هگز دارم

با سلام
    اول جواب سوال 3- اگر کدهگزدستوتون هست ونقشه سخت افزاری رو دارید می تونید توی پروتیوس عمل شبیه سازی رو انجام بدید.

تا اونجائی که من فهمیدم شما می خواهید از روی یه فایل هگز خود برنامه رو بدست بیارئید
    خوب نمی دونم نرم افزاری هست که این کاررو انجام بده و یا نه

ولی اینکه از روی پ کدها این کاررو انجام بدی کاری بس وحشتناکه :shock:

حالا نمی دونم شاید دوستان نظر دراین رابطه داشته باشند

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

سلام . خوبی دوست عزیز ؟
      متاسفانه من هم نرم افزاری رو نمیشناسم که کد هگز رو تبدیل به اسمبلی بکنه ولی احتمالش خیلی زیاده که همچین چیزی باشه .
      ولی از اون طرف یه نکته دیگه ای هم هست . برنامه به زبان اسمبلی رو اگه خودتون ننوشته باشید یا اینکه نویسنده اون رو توضیح نده براتون خیلی خیلی سخت میشه فهمید که چطوری کار میکنه ، چه برسه به اینکه بخواهید توش تغییرات بدید .
      اگه بیشتر در مورد پروژه توضیح بدید من و بقیه دوستان کمکتون میکنیم که خودتون کدش رو بنویسید .
      موفق باشید .
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

این کد هگز برای تابلو روان هست که تو جلد 5 کتاب آقای بخت آور هست
        من نوشتنش رو الان تموم کردم آیا میتونم میکرو رو با هاش پر کنم مشکلی ایجاد نمیشه

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

نوشته اصلی توسط shyhan
          این کد هگز برای تابلو روانی هست که تو جلد 5 کتاب آقای بخت آور هست
          اولاً مرسی پشتکار که نشتی 5 ، 6 صفحه صفر و یک رو تایپ کردی :shock: واقعاً ایول داره
          دوماً اگه این کد هگز درست چاپ شده باشه و اشکالی در چاپ نداشته باشه و شما هم درست و دقیقاً اون رو تایپ کرده باشی بعد از تموم شدن فایل پسوند اون فایل متنی ( نوت پد یا همون txt ) رو به فایلی با پسوند hex تبدیل کن ( مثلاً tablo.txt به tablo.hex ) بعدش این فایل hex رو بده به پروگرامر تا برات روی 8051 رایت کنه مسلماً اگر اشتباه چاپی در کتاب و اشتباه تایپی از سوی شما وجود نداشته باشه برنامه درست کار خواهد کرد
          راستی یه درخواستی ازت داشتم اگه برات ممکنه این فایل hex رو که تایپ کردی در سایت قرار بده البته میدونم خیلی برای تایپش زحمت کشیدی ولی هر چی خودت دوست داری

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

سلام دوست عزیز این برنامه میتونه کمکتون کنه اسم این برنامه اینه Prog-Studio
            میتونید توی اینترنت سرچ کنید و دانلودش کنید
            فهبني صبرت علی عذابک فکیف اصبرعلی فراقک
            گیرم که برعذاب توصبر کنم ،چگونه بر جدایی ات شکیبایی ورزم

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

با سلام
              بابا این بخت اور همشهری ما شورشو داروده
              ببین یه توصیه بهتره کتاب ایشون رو بگذاری کنار
              من واسه ایشون احترام قاعلم ولی
              یه چیزای هست که....... :?
              این برنامه رو مهندس مهران صباحی نوشته
              بهتره اگه مشکلی در مورد نوشتن برنامه تابلو روان داری از همین بچه های خودمون کمک بگیری که صد رحمت داره به خدا
              اره واقعا قابل تقدیر زحمتی که واسه در اوردن برنامه کشیدی
              ولی واقعا ارزش این همه اذیت رو داره
              اگه می تونید برنامه رو توی پروتیوس شبیه سازی بکنید اگه جواب داد مسلما می تونی پروگرمش بکنی
              فقط من یه سوال داشتم
              وقتی به اسمبلی یه برنامه می نویسیم
              مثلا یه جا برچسب واسه پرش برنامه می نویسیم
              خوب کامپلر براساس اون ادرس رو برای کانتر سی پی یو در میاره ولی
              درحالت بلعکس چطوری محل برچسب تشخیص داده میشه
              یعنی تو تبدیل هگز به اسمبل جای برچسب ؟
              چی میشه؟ :roll:

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

اینم لینک نرم افزارپروگ استدیو
                http://www.mohandesmilad.netfreehost.com/viewtopic.php?p=7402&mforum=mohandesmilad#7402

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

نوشته اصلی توسط shyhan
                  این کد هگز برای تابلو روان هست که تو جلد 5 کتاب آقای بخت آور هست
                  سلام . خوبی دوست عزیز ؟
                  به نظر من احتمال اینکه از اون فایل هگز جواب بگیرید 10 درصد هست . نمی خوام نا امیدتون کنم ولی این یه حقیقت هست . بنابراین خیلی امیدوارانه بهش نگاه نکنید . کلی پروژه در مورد تابلو روان با میکروهای مختلف توی سایت هست به همراه خود برنامه ، چرا از اونها استفاده نمیکنید ؟؟
                  یه بار یه برنامه رو خودتون بنویسید و ایراد یابی کنید بهتر از اینکه 100 پروژه رو اینطوری با موفقیت به پایان برسونید . ( نظر شخصی )
                  موفق باشید .

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

درود بر دوستان .....
                    به نظر من آقای نحوی درست میگن ........ اگه سعی کنید برنامه رو خودتون بنویسید کلی مطلب یاد میگیرید .
                    در ضمن من 2 تا پروژه تابلو ی روان توی همین سایت گذاشتم . یک نگاهی به اونا بندازی بد نیست . برنامش بسیار ساده هست ، اگه با bascom یا C آشنائی داشته باشی خیلی راحت برنامه رو تجزیه تحلیل میکنی ،میتونی از 2 تا لینک زیر اونارو download کنی .

http://www.4shared.com/file/1790225/dc522439/board.html

http://www.4shared.com/file/1790241/8d6547a6/hojat.html

پاینده باشید
                    گر جان عاشق دم زند آتش بر این عالم زند
                    وین عالم بی اصل را چون ذره ها بر هم زند

دیدگاه

ans

سلام
                      اگه فقط میخواید hex رو به asm تبدیل کنید بجای پروگ استدیو که 6 مگه از این برنامه 5 کیلویی !!! استفاده کنید :

(البته طبیعیه که بجای بعضی ثباتها یا ... اسمبلری که این hex رو تولید کرده آدرس هاشو گذاشته)
                      ) __ ()
                      (='.'=)
                      (&quot_(&quot
                      نابرده رنج گنج ميسر نميشود ...http://i13.tinypic.com/2qd35u8.gif

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

من الان کل وسایلش رو آماده کردم نگاتیو و لامینت و قطعاتو پروگرمر و غیره من اگه مدار رو حاضرکنم میتونم به جای این برنامه از یه برنامه دیگه تو همون مدار استفاده کنم چون من باید پروژه رو خیلی زود تحویل بدم یکی کمک کنه

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

سلام . خوبی دوست عزیز ؟
                          باید اطلاعات بیشتری بدید تا ببینیم چی کار میشه کرد . من هنوز نمیدونم این تابلوی روان شما چند در چنده ؟ چند تا سطر داره چند تا ستون داره . از کجا ورودی میگیره و ... .
                          یه مقدار بیشتر توضیح بدید .
                          موفق باشید .

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

سلام
                            این مدار 8*24 هست و ورودی هاش رو از 5 تا دکمه میگیره و تمام حروف داخل برنامش تعریف شده به همراه یک سری اشکال

دیدگاه

فقط کد هگز دارم

سلام خوبی دوست عزیز ؟
                              به نظر من شما اول روی پروتئوس از برنامه جواب بگیرید بعد برید سراغ سخت افزار عملی .
                              اینطوری کارتون راحت تر میشه .
                              موفق باشید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X