اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط صفحه فرانت پنل یک سیستم به سیستم دوم از طریق اینترنت و tcp/ip

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط صفحه فرانت پنل یک سیستم به سیستم دوم از طریق اینترنت و tcp/ip

سلام دوستان.
    من دارم روی مبحث ارتباط صفحه فرانت پنل از طریق نت دو سیستم مجزا مطالعه میکنم
    نمیخوام به صورت شبکه این کار صورت بگیره ، بلکه میخوام کاری کنم که از طریق پی اختصاصی سیستم و نت دو کامپیوتر که برنامه لب ویو رو دارند با هم در ارتباط باشن
    کامپیوتر مرجع ، سیستم کنترلی را در دست داشته باشه و کامپیوتر دیگه نتایج را ببینه.
    کارهای زیادی انجام دادم از جمله پیدا کردن ip address و subnet mask
    حالا دیگه نمیدونم چه تنضیمات دیگه ای لازم دارم.
    در ضمن من دارم روی مثال خود لب ویو کار میکنم.
    یعنی مثال Data Server و Data Client اما توی سیستم دیگه جواب نمیده.
    اگر کسی چیزی بلده کمک کنه لطفا
    واسش جایزه هم در نظر گرفتم
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد،زیرا آنها بر این باورند که یا راهی خواهند یافت ، یا راهی خواهند ساخت.

پاسخ : ارتباط صفحه فرانت پنل یک سیستم به سیستم دوم از طریق اینترنت و tcp/ip

ببینید دوست عزیز ارتباط شبکه در لب ویو به آسانی قابل پیاده سازی هست و تنها به IP آدرس کامپیوتر مبدا و مقصد نیاز هست. اگر ارتباط درون یک شبکه محلی باشه که روی هر کامپیوتر یک IP مشخصی باشه که خوب مشکلی نیست. ولی اگر قراره که مثلا محدوده مانیتورینگ بین دو شهر یا دو کشور باشه یا دو منطقه مجزا باید ابتدا یک IP static اجاره کنید و اون آی پی رو استفاده کنید.

دیدگاه

ما اول جایزه می گیریم بعد.
      من کلا لب ویو بلد نیستم. ولی از شبکه سر در میارم . اگر مشکلتان را دقیقتر بفرمایید، هر کمکی از دستم بر میاد در خدمتم.
      برای شبکه ها چیزی که خیلی مهم است داشتن آی پی و پورت است. آی پی هر کس را که بخواهید می توانید از cmd کامپیوتر با دستورات هک پیدا کنید. یه روش هایی هم هست که می تونید از طریق اتصال به هایو مسنجر آی پی طرف مقابل را بدست آورید و اتصال برقرار بشه.
      اگر مشکلی در پیدا کردن آی پ :question: و یا مشخص کردن سرور یا کلاینت مشکل دارید. در خدمتم. :read:
      بزرگتر که شدیم مدادهایمان هم تکامل یافتند تبدیل به خودکارهایی بی رحم شدند تا یادمان بدهند که هر اشتباهی پاک شدنی نیست! اکنون اینجایم با پاک کنی یادگار از کودکی میخواهم پاک کنم این مشق کهنه ی اشتباه را ! ولی نمیتوانم ...

دیدگاه

ممنون مهندسان گرامی.
        ارتباط با شبکه محلی بسیار ساده است. اما اینکه من بخواهم یک ip static اجاره کنم را نمیدونم.
        آقای حسین وردی اگر ممکنه در این خصوص راهنمایی بفرمایید.
        چون میخوام پروژه هایی که دارم به صورت آنلاین و به طور مثال هر 1 ساعت یکبار پدیت بشه و توسط اپراتور ها چک بشه .
        تمامی داکیومنت هایی که از شرکت national گرفتم در خصوص شبکه های llocal هست.
        برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد،زیرا آنها بر این باورند که یا راهی خواهند یافت ، یا راهی خواهند ساخت.

دیدگاه

تا آنجا که من می دونم شما باید از یک فروشنده اینترنت (سرور) درخواست یک آی پی ثابت (IP Static) به همراه یک پهنای باند بکنید، که البته ارزان هم نیست.
          احتمالا بتونید داخل لب ویو آی پی را وارد کنید یا به نرم افزار دستور صدور اطلاعات در سایت خاصی را بدهید.
          من تا جایزه نگیرم اطلاعات دیگری نمی دهم :biggrin:
          بزرگتر که شدیم مدادهایمان هم تکامل یافتند تبدیل به خودکارهایی بی رحم شدند تا یادمان بدهند که هر اشتباهی پاک شدنی نیست! اکنون اینجایم با پاک کنی یادگار از کودکی میخواهم پاک کنم این مشق کهنه ی اشتباه را ! ولی نمیتوانم ...

دیدگاه

راه اندازی در حالت local و یا Global فرقی با هم نداره و فقط تو وارد کردرد کنید آی پی و پورت باید در حالت local آی پی و پورت داخلی شبکه رو وارد کنید که برای هر کامپیوتر رو میشه به طور دستی تنظیم کرد. و در حالت سراسری باید از آی پی و پورت استاتیک یا ثابت استفاده کرد. جون آی پی هایی که شبکه اینترنت به شما میده در حالت عادی به صورت دینامیک یا متغیر هست.. بقیه قضایا مثل قبل هستش..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا حسین وردی
              ببینید دوست عزیز ارتباط شبکه در لب ویو به آسانی قابل پیاده سازی هست و تنها به IP آدرس کامپیوتر مبدا و مقصد نیاز هست. اگر ارتباط درون یک شبکه محلی باشه که روی هر کامپیوتر یک IP مشخصی باشه که خوب مشکلی نیست. ولی اگر قراره که مثلا محدوده مانیتورینگ بین دو شهر یا دو کشور باشه یا دو منطقه مجزا باید ابتدا یک IP static اجاره کنید و اون آی پی رو استفاده کنید.
              سلام آقای حسین وردی
              هر دوی مقصد و مبدا باید IP static اجاره کنن؟ یا اگه یکی شون اجاره کنه کافیه ؟
              در ضمن من قیمت IP static شرکت ماکس نت رو دیدم برا هر ماه حدود 10 هزارتومنه که به نظر من می ارزه.
              hi miami

دیدگاه

من قبلا یه همچنین کاری رو برای یه دستگاه انجام دادم که مقدار فروش رو برای یه شرکت ارسال میکرد

اما فرقی که داشت این بود که من مقدار فروش رو تو یه فایل متنی می ریختم بعد اونو تو ftp سایت طرف قرار میدادم

توابعی این کار همش تو لب ویو هست.

بعد اون شرکت با برنامه ای که نوشته بود میزان فروش رو تو سایتش نشون می داد.

دیدگاه

تا جایی که سوادم قد میده. برای local خودتون میتوننید برای vlientها تنظیمات آی پی داشته باشید اما توی اینترنت وبه شرط ارتباط یک طرفه، باید یکی Server یاشه و دیگری Client که Client داده ها رو به سرور ارسال میکنه اما از سرور چیزی به کلاینت ارسال نمیشه. در این حالت باید سرور آی پی استاتیک داشته باشه اما کلاینت لازم نیست.
                  حالا اگرقراره ارتباط دو طرفه باشه باید جفتشون آی پی استاتیک داشته باشند.
                  البته این موارد ذکر شده تنها برای تبادل دیتا است (مثلاً string یا int و ...) امابرای شرایط دیگه مثلاً ارسال فایل متنی و ... میشه از راههای دیگه هم استفاده کرد مثل Ftp یا ارسال با ایمیل سرور و ...

دیدگاه

سلام به اساتید محترم
                    منم یه مشکل این چنینی دارم
                    من مشکل آی پی ولید ندارم اما مشکل من تو آی پی دادن به پنل لب ویو هستش
                    چطوری میتونم اینکارو بکنم اگه کسی میدونه اگه میشه کامل توضیح بده
                    کار من فقط مانیتور هستش کنترل نداره
                    ممنون میشم اگه کسی جواب بده
                    سرور مورد نظر یه کارخونست توی دلیجان از راه دور باید مانیتور بتونن بکنن
                    ریموت دسکتاپو قبول نکردن
                    ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X