ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36
    2011/02/28
    قزوين
    589
    45

ساخت شارژر براي چند تا موبايل با برق ماشين

با سلام

من مي خوام يه مدار براي تبديل 12 ولت به 5 ولت درست کنم با ماکزيمم جريان 650mA.آيسي mc34063 رو انتخاب کردم.ولي يه سوالاتي تو ذهنم هست مثلاً براي lm2576 تو ديتاشيتش نوشته که ميتونيم از سلف هاي تجاري که توي بازار هست استفاده کنيم.آيا براي mc34063 هم ميشه از اين سلف ها استفاده کرد يا اينکه بايد خودم بپيچمش؟(انتخاب هسته و سايز سيم مسي و اين ها رو هم بلد نيستم.بسيار آماتورم)
    يه سوال ديگه اين که خازن خروجي رو بهتره که چند تا خازن کوچيک رو با هم موازي کنم تا به يه خازن بزرگ برسم يا اينکه لازم نيست؟

تو ورودي مدار لازم هست خازن بزارم يا نه؟(12 ولت ماشين هستش)

توي ديتاشيت يه فيلتر LC قرار داده اين فيلتر چي کار ميکنه و مقدارش رو چطوري ميشه محاسبه کرد براي خروجي هاي مختلف؟

با تشکر
    2010/10/10
    پارس
    1,685
    323

پاسخ : مدار 12به 5 با MC34063

براي پيچيدن نياز به يک سلف سنج داري .اما اگر ميخواي از سلفهاي تو بازار استفاده کني بايد متناسب با جريان و اندازه سلف مورد نياز مدارت باشه.
    براي خازن هم تو اين جريان فکر نکنم نيازي به اين کار باشه اين کار رو براي مداراتي که به ظرفيت خازني بالايي نياز دارن انجام ميدن .تا ثابت زماني رو کاهش بدن.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)
    Mahdi_Vaziri
    Guest

اولا که 650 میلی برای این قطعه خیلی زیاده. پیک جریانی ه میتونه تحمل کنه 1.5 امپره که تو تبدیل 12 به 5 دیوتی سایکل میاد زیر 40 درصد. پیک جریان میشه حدود همون 1.5 که با توجه به کیفیت قطعات گل و گلابی که تو ایران دارن ممکنه بسوزه. پیشنهاد من استفاده از lm2575 هستش. که وقتی میگه 1 امپر مث مرد رو حرفش وامیسه.
    بگذریم. اینکه میگی سلف تجاری تو بازار!!! داداش همیشه میشه از سلفای تجاری استفاده کرد. مشکل اینه که بازار ما یه خورده جوک بازاره. به هر حال شما با مراجعه به این لینک میتونی حجم سلف و حتی مشخصات سلف مورد نیازتو محاسبه کنی و خودت بپیچی. از نظر من بهترین راه حل موجود همینه.
    http://schmidt-walter.eit.h-da.de/smps_e/abw_smps_e.html
    خازن خروجی رو معمولا یه خازن الکترولیتی میزارن و یه خازن سرامیک یا عدسی موازی میکنن باهاش. این کار واسه اینه که esl خازنهای الکترولیتی بالاس و تو فرکانس بالا کم میارن. خازن عدسی برای جبران اونه.
    تو ورودی به دلیل فرکانس بالای سوییچ بهتره سلف و خازن (یه فیلتر پایین گذر) بزاری. اگه نزاری تو کار خود مدار مشکلی پیش نمیاد. ولی تو کار وسایل دیگه مث پخش خودرو مشکل ایجاد میشه و ممکنه صدای گیز گیزی بدن.
    2011/02/28
    قزوين
    589
    45

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
    اولا که 650 ميلي براي اين قطعه خيلي زياده. پيک جرياني ه ميتونه تحمل کنه 1.5 امپره که تو تبديل 12 به 5 ديوتي سايکل مياد زير 40 درصد. پيک جريان ميشه حدود همون 1.5 که با توجه به کيفيت قطعات گل و گلابي که تو ايران دارن ممکنه بسوزه. پيشنهاد من استفاده از lm2575 هستش. که وقتي ميگه 1 امپر مث مرد رو حرفش واميسه.
    درست ميگين پيک جريان بيش تر از 1.5 آمپر ميشه.چند روز پيش رفتم امجد LM2576 بگيرم که 3 آمپري هست يارو گفت 2500 منم 34063 گرفتم.عجب اشتباهي کردما 1000 تومن خريدمش.
    حالا يه چيزي اين قضيه 1 آمپر lm2575 چيه؟اگه مثلاً تا 1 آمپر هم عبور بده داغ نميشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
    تو ورودي به دليل فرکانس بالاي سوييچ بهتره سلف و خازن (يه فيلتر پايين گذر) بزاري. اگه نزاري تو کار خود مدار مشکلي پيش نمياد. ولي تو کار وسايل ديگه مث پخش خودرو مشکل ايجاد ميشه و ممکنه صداي گيز گيزي بدن.
    يه چيزي مگه فرکانس سويئچينگ بالا نيست؟پس چرا بايد توي ورودي فيلتر پايين گذر بزارم؟اگه امکانش هست يکم توضيح بدين؟
    Mahdi_Vaziri
    Guest

2575 1 امپریه. نه اینکه 1 امپر عبور بده داغ نمیشه. با یه هین سینگ کوچیک خیلی خوب کار میکنه. اطمینان خیلی بالایی داره.

بله فرکانس سوییچ بالاس. به همین دلیل اگه یه فیلتر پایین گذر تو ورودی استفاده نشه این فرکانس بالا به صورت نویز وارد برق ورودی میشه. این فیلتر پایین گذر باعث میشه فرکانس بالای مدار روی تغذیه 12 ولت ورودی اثری نزاره.
    2011/02/28
    قزوين
    589
    45

يه سوال ديگه يادم رفت بپرسم.
    فرکانس گذر پايين رو حدوداً چقدر بايد انتخاب کنم و کلاً چه چيز هايي رو بايد تو طراحي اين فيلتر در نظر گرفت؟
    با تشکر از اين که وقت ميزارين
    Mahdi_Vaziri
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط edris.noei
    يه سوال ديگه يادم رفت بپرسم.
    فرکانس گذر پايين رو حدوداً چقدر بايد انتخاب کنم و کلاً چه چيز هايي رو بايد تو طراحي اين فيلتر در نظر گرفت؟
    با تشکر از اين که وقت ميزارين
    پیچیده نکن موضوعو.
    یه emi بزار تو ورودی کل مشکلا حل میشه. البته بعد از emi یه خازن فراموش نشه.
    2011/02/28
    قزوين
    589
    45

خوب دوست عزيز من emi رو چطوري بزارم تو ورودي؟يعني تو بازار يه چيزي هست به اسم EMI که بخرمش بزارم تو ورودي؟

خازن رو بايد موازي بزارم؟خازن چه قدري؟يه کم بيش تر راهنمايي کنين.منظورتونو نفهميدم.
    2011/02/28
    قزوين
    589
    45

سلام دوستان
    ميگم من مي خوام همون 12 ولت رو به ولتاژي حدود 5 ولت تبديل کنم اما در واقع هدفم اينه براي چند تا موبايل شارژر درست کنم که هر کدومشون جريان هاي مختلفي رو نياز دارن.
    يکي ولتاژ 5.7 ولت و 500ma
    يکي ولتاژ 5 ولت و جريان 850ma
    يکي هم ولتاژ 5 ولت و جريان 700ma
    حالا به نظر شما من بايد براي هر کدوم از اينا يه رگولاتور سوئيچينگ بزارم يا نه مثلاً براي 5 ولتي ها يدونه بزارم و جريان حداکثرش رو روي 1550ma تنظيم کنم و يدونه هم براي 5.7 ولت بزارم؟
    يه سوال ديگه اينکه براي ساخت شارژر بايد حتماً توي خروجي يه ديود سري بزارم ديگه؟
    2011/10/26
    390
    15

پاسخ : ساخت شارژر براي چند تا موبايل با برق ماشين

ای سی شارژر در داخل موبایل قرار داره و کار شارژرو انجام میده و اونی که بهش شارژر میگن در واقع یک آداپتوره یعنی فقط کافیه ولتاژ بالاتر از 6 ولت باشه تا شارژ انجام بشه شاید خود 12 ولت هم جواب بده 9 ولت که جواب داد.
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36