اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سنسور فشار - اتصال به کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سنسور فشار - اتصال به کامپیوتر

سلام
    من مدتیه به دنبال مداری برای راه اندازی سنسور فشار هوا هستم .یا اصلا طراحی مداری برای اتصال اون به کامپیوتر.
    سنسور مورد نظر من مدل PSM-005KpGW هستش که توانایی اندازه گیری فشار بین منفی 5 تا مثبت 5 کیلو پاسکال رو داره. (یا هر گونه مدل مشابه این که شما میشناسید).
    سوال من اینه که برای طراحی مدار باید چه چیزهای مدنظر قرار بدم. مثلا اگر میخوام این سنسور رو به میکرو وصل کنم و سپس میکرو رو به پورت com کامپیوتر یا usb شماتیک مدار شامل چه چیزهای خواهد بود؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    در ضمن از دوستانی که به این تاپیک آشنایی دارند، دعوت به همکاری میکنم و هزینه این کارو متقبل میشم.

پیشاپیش سپاسگذارم از همراهیتون
    ایمیل ادرس من:
    aban_palan_dalan_delon@yahoo.com

پ.ن: لینک دیتاشیت این این سنسور:
    http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/203321/FUJIKURA/PSM-005KPGW.html
    درگير يک تز سنگين

پاسخ : راه اندازی سنسور فشار - اتصال به کامپیوتر

سلام...
    اون سنسور نمی شناسم ولی برای اتصال به کامپیوتر از همون Usart میکرو می تونی استفاده کنی.... اگر خواستی از پورت COM استفاده کنی فقط احتیاج به یک آی سی max232 احتیاج داری ( یا شبیهاش). این آی سی چهار تا خازن هم احتیاج داره که می تونی از دیتاشیتش نگاه کنی...
    اگر هم از usb می خوای استفاده کنی من آی سی FT232 رو پیشنهاد می کنم شبیه یک تبدیل com به usb عمل می کنه... تنها چیزی که در مورد این آی سی ممکنه اذیتت کنه اینه که SMD هستش ولی از این تبدیل های SMD به DIP هم می تونی استفاده کنی... کاره سختی نیست....
    خلاصه کافیه که سنسور رو راه اندازی کنی بعدش از این روش ها برای ارسال به کامپیوتر استفاده کنی...
    موفق باشی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vala.v
      سلام...
      اون سنسور نمی شناسم ولی برای اتصال به کامپیوتر از همون Usart میکرو می تونی استفاده کنی.... اگر خواستی از پورت COM استفاده کنی فقط احتیاج به یک آی سی max232 احتیاج داری ( یا شبیهاش). این آی سی چهار تا خازن هم احتیاج داره که می تونی از دیتاشیتش نگاه کنی...
      اگر هم از usb می خوای استفاده کنی من آی سی FT232 رو پیشنهاد می کنم شبیه یک تبدیل com به usb عمل می کنه... تنها چیزی که در مورد این آی سی ممکنه اذیتت کنه اینه که SMD هستش ولی از این تبدیل های SMD به DIP هم می تونی استفاده کنی... کاره سختی نیست....
      خلاصه کافیه که سنسور رو راه اندازی کنی بعدش از این روش ها برای ارسال به کامپیوتر استفاده کنی...
      موفق باشی...
      ممنونم از پاسختون،
      بله حق با شماست و نحوه اتصال اون به کامپیوتر برای اکثر سنسورها مشابه است... ولی مهم مداری برای راه اندازی این سنسوره، که من متاسفانه برای شروع کار ذهنم به جای قد نمیده... شما برای شروع کار مداری مشابه مد نظر ندارید، معرفی کنید؟
      درگير يک تز سنگين

دیدگاه

عرض می کنم خدمتتون مدار خاصی نداره کافیه دو تا خروجیش ره بدید به میکرو و انهارو از هم کم کنید... اگر با راه اندازه میکرو و کد نویسی و انجور چیزها مشکل دارید بگید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X