اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سنسور فشار - اتصال به کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سنسور فشار - اتصال به کامپیوتر

سلام دوستان رباتی
    من مدتیه به دنبال مداری برای راه اندازی سنسور فشار هوا هستم .یا اصلا طراحی مداری برای اتصال اون به کامپیوتر.
    سنسور مورد نظر من مدل PSM-005KpGW هستش که توانایی اندازه گیری فشار بین منفی 5 تا مثبت 5 کیلو پاسکال رو داره. (یا هر گونه مدل مشابه این که شما میشناسید).
    سوال من اینه که برای طراحی مدار باید چه چیزهای مدنظر قرار بدم. مثلا اگر میخوام این سنسور رو به میکرو وصل کنم و سپس میکرو رو به پورت com کامپیوتر یا usb شماتیک مدار شامل چه چیزهای خواهد بود؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    در ضمن از دوستانی که به این تاپیک آشنایی دارند، دعوت به همکاری میکنم و هزینه این کارو متقبل میشم.

پیشاپیش سپاسگذارم از همراهیتون
    ایمیل ادرس من:
    aban_palan_dalan_delon@yahoo.com

پ.ن: لینک دیتاشیت این این سنسور:
    http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/203321/FUJIKURA/PSM-005KPGW.html
    درگير يک تز سنگين

پاسخ : راه اندازی سنسور فشار - اتصال به کامپیوتر

اگر سنسور خودش پورت com داشته باشه مستقیما به پورت com کامپیوتر میشه وصل کرد فاصله کابلی استاندارد حداکثر 15 متر و اگر محیط نویزی نباشه و سرعت ارسال هم کم باشه تا 100 متر هم میشه جواب گرفت در این حالت کلا کار نرم افزاری هست اگر سنسور مقاومتی باشه که نیاز به خرید کارت io با ورودی انالوگ و یا استفاده از میکرو هست .کارت پر هزینه ولی بدون نیاز به مدار خاص بوده ولی طراحی با میکرو هزینه کمتر ولی مشکلتر خواهد بود

دیدگاه

مساله اصلی طراحی مدار برای راه اندازی سنسوره فعلا...

درگير يک تز سنگين

دیدگاه

سلام دوستان عزیز ، 1 سوال داشتم راجع به سنسور فشار با مدل SPD 030 A که از نوع Absolute هستش ، دیتا شیت این سنسور که از سایت جهان کیت(jahankit.ir) دانلود کردم بسیار ناقصه ،

سوالام اینا هستن:

اولا 4 تا پایه داریم که 2 تاش خروجی + و - هستن ( -output+ , output ) خب سوالم اینه چرا 2 تا خروجی؟ منفیه قضیش چیه؟

دوما اصطلاحاتی که در این دیتا شیت ها هست برام نامفهومه ، مثلا Span یعنی چی؟

سوما از کجا بدونم این سنسور خطیه

چهارما کلا برای راه اندازی این سنسور چیکار باید بکنم( من پایه های تحریک رو اگه اعمال کنم خروجی رو هم به adc متصل کنم و ولتاژ رو بخونه چه جوری این ولتاژ رو به فشار تبدیل کنم)

خیلی نیاز دارم لطفا کمکم کنید.

دیدگاه

واسه راه اندازی سنسور که میتونی با یه ای سی اطلاعاتشو بخونی و با یه ای سی دیگه اتصال به کامپیوتر برقرار کنی و خروجی سنسور رو ببینی
          این دو تا مدار جدا هست که البته میتونه روی یه مدار باشه...
          تو اینترنت سرچ کنی میتونی تا حدود زیادی بفهمی چیکار کنی
          سنسورا یه ادرس دارن که رجیستری اونا توی دیتاشیتشون هست. از طریق میکرو ادرس مشخص شده رو میخونی و خروجی میگیری...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X