اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مونواستابل با قابلیت تحریک با لبه توسط تایمرها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مونواستابل با قابلیت تحریک با لبه توسط تایمرها

سلام.
    من توی تایمرای AVR خیلی گشتم تا بتونم باهاش یه مونو استابل بسازم که با تحریک یک پین میکرو با لبه پایین رونده یا بالا رونده یک پین رو یک کرد و با گذشت زمان مورد نظر پین دوباره صفر بشه و آماده تریگر مجدد ورودی بشه.از دوستان اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم.در ضمن نمیخوام اینکارو بصورت عادی در روال برنامم انجام بدم چون توی سخت افزارم کارای دیگه ای هم هست که باید انجام بشه و اگر قرار باشه منتظر یک شدن پین باشم و وقتی پین یک شد به اندازه مورد نظر تو روال برنامم صبر کنم تا پینو دوباره صفر کنم اون موقع برنامه ریزی کارای دیگه مدارم بهم میریزه.در واقع میخوام اینکار یه جوری مثلا توسط وقفه بدون درگیر کردن CPU انجام بشه.
    پیشاپیش ممنون.

پاسخ : مونواستابل با قابلیت تحریک با لبه توسط تایمرها

اینتراپتتو تحریک بالا یا پایین کن بعد تو زیر برنامه اینتراپتت به تایمرت مقدار زمان لازم تا سرریزی تایمر رو بدهو پین خروجیت رو هم یک کن بعد وقتی تایمر سرریز شد تو وقفه سرریزی تایمر پینت رو صفر کن و تایمرتم خاموش کن نکته اینه که تو اینتراپت پین ورودی اگر تایمر روشن بود دوباره تایمر رو مقدار دهی نکن تا دقیقا مثل یک مونو استابل بشه
    همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X