ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 44
    2012/07/15
    يزد
    66
    0

كمك در مورد ساخت فلاشر براي تابلو 600 led

[size=10pt]سلام به تمام استادان وسروران گرامي[/size]

دوستان من ميخام يك تابلو ثابت با نوشته "ساندويچ سعيد" بسازم كه با led قرمز هست و ميخام بهم كمك كنيد كه چجوري led ها رو بهم متصل كنم {سري،موازي،چندتاچندتا،مقا مت چجوري بزارم} و در ضمن يك مدار فلاشر هم ميخام كه ساختش ساده باشه و نيازي به افكتهاي خيلي زياد ندارم

دوستان لطفا راهنماييم كنيد تا اين آرزوي من به حقيقت بپيونده { زيادسر رشته ندارم}

استادان عزيز شروع كنيد :applause: :wow:
    براي كسب علم هيچ وقت دير نيست،هميشه تلاش كن مطمئن باش پيروزي از آن توست
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    124

پاسخ : كمك در مورد ساخت فلاشر براي تابلو 600 led

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidkhers
    [size=10pt]سلام به تمام استادان وسروران گرامي[/size]

دوستان من ميخام يك تابلو ثابت با نوشته "ساندويچ سعيد" بسازم كه با led قرمز هست و ميخام بهم كمك كنيد كه چجوري led ها رو بهم متصل كنم {سري،موازي،چندتاچندتا،مقا مت چجوري بزارم} و در ضمن يك مدار فلاشر هم ميخام كه ساختش ساده باشه و نيازي به افكتهاي خيلي زياد ندارم

دوستان لطفا راهنماييم كنيد تا اين آرزوي من به حقيقت بپيونده { زيادسر رشته ندارم}

استادان عزيز شروع كنيد :applause: :wow:
    منبع تغذیت چییه؟!
    تاپیک های زیادی در این مورد هست یه سری بزنی پیدا میشه
    ولی اینایی که من دیدم از یه منبع تغذیه مثلا 100 ولت 50 میلی آمپر استفاده میکنن طوری که جریان از 50 میلی آمپر بیشتر نمیشه
    همه LED ها رو با هم سری میکنن بدون مقاومت و تغذیه رو وصل میکنن ، اینطوری تلفات کم میشه و مشکلی برای LED پیش نمیاد
    فقط این که نوشته شما باید ببینی چنتا LED داره و برای هر LED حدود 3.3 ولت در نظر بگیری مثلا برای 50 تا LED باید تغذیه شما 165 ولت باشه و 50 میلی آمپر
    LED قرمز حدود 2.5 ولته و میشه 125 ولت
    برای فلاشر هم از مدارات 555 استفاده کن که آموزشش هست و راحت میتونی سرعتو با یه ولوم کمو زیاد کنی

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC
    2012/07/15
    يزد
    66
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
    منبع تغذیت چییه؟!
    تاپیک های زیادی در این مورد هست یه سری بزنی پیدا میشه
    ولی اینایی که من دیدم از یه منبع تغذیه مثلا 100 ولت 50 میلی آمپر استفاده میکنن طوری که جریان از 50 میلی آمپر بیشتر نمیشه
    همه LED ها رو با هم سری میکنن بدون مقاومت و تغذیه رو وصل میکنن ، اینطوری تلفات کم میشه و مشکلی برای LED پیش نمیاد
    فقط این که نوشته شما باید ببینی چنتا LED داره و برای هر LED حدود 3.3 ولت در نظر بگیری مثلا برای 50 تا LED باید تغذیه شما 165 ولت باشه و 50 میلی آمپر
    LED قرمز حدود 2.5 ولته و میشه 125 ولت
    برای فلاشر هم از مدارات 555 استفاده کن که آموزشش هست و راحت میتونی سرعتو با یه ولوم کمو زیاد کنی
    منبع تغذيه پاور كامپيوتر هست كه 12 ولت 20 آمپر ميده،طبق محاسبات بايد 4 تا 4 تا سري كنم و بعد همشون رو با هم موازي كنم كه 500 ال اي دي 25 امپرميكشه كه ميشه به همون 20 آمپر وصل كرد،ميخام ولتاژ كاريم بيشتر از12 نشه،با ولت متر LED قرمز رو تست كردم روي 12 ولت 2.2 ولت كشيد،نميدونم محاسباتم درست بوده يا نه!

ميشه لطف كنيد مدار فلاشر رو بهم بديد و تاپيكش رو برام لينك كنيد،من تمام تاپيك هاي مربوطه رو مرور كردم ولي چيزي دستگيرم نشد
    2009/05/20
    772
    24

سلام
    اگر رنگت قرمزه 5تا سری و یه 100اهم بذار
    دوما 500تا ال ای دی اگر یکی هم ببندی 500*20میلی میشه 10امپر oo:چطوری 25رو بدست اوردی :eek:
    500/5=100تا ال دی که با جریان 20میلی هم که حساب کنی میشه2امپر تازه وقتی برنامه میدی معمولا همه لد ها روشن نیستن و جریان 2هم نمیشه بنابر این با یه 12ولت 2امپرم راحت راه میفته حالا بازم مشکلی بود من در خدمتم از hgyy12 هم استفاده کن نورش خوبه
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2010/11/14
    602
    2

به این تاپیک سر بزنی همه چی دست میاد البته یه کم حوسله میخواد ولی از صفحه هات زیادش نترس

**** k i n j ****
    2007/05/29
    ایران
    757
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط kinj
    به اين تاپيک سر بزني همه چي دست مياد البته يه کم حوسله ميخواد ولي از صفحه هات زيادش نترس

سلام
    من هم با آدرس بالا موفقم چيزهاي خوبي دوستان انجا توضيح داده اند حتما مطالعه کنيد
    :redface:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم
    2012/07/15
    يزد
    66
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط r-el
    سلام
    اگر رنگت قرمزه 5تا سری و یه 100اهم بذار
    دوما 500تا ال ای دی اگر یکی هم ببندی 500*20میلی میشه 10امپر oo:چطوری 25رو بدست اوردی :eek:
    500/5=100تا ال دی که با جریان 20میلی هم که حساب کنی میشه2امپر تازه وقتی برنامه میدی معمولا همه لد ها روشن نیستن و جریان 2هم نمیشه بنابر این با یه 12ولت 2امپرم راحت راه میفته حالا بازم مشکلی بود من در خدمتم از hgyy12 هم استفاده کن نورش خوبه
    سلام،
    اره استاد شما راست ميگيد من تو محاسبات اشتباه كردم،محاسباتم اينجوري بود{25000=50*500} كه 25000ميلي ميشه 25 آمپر،اصلا حواسم نبود كه بايد تقسيم بر سري شدن ledها بكنم، من ترانس رو روي 12 ولت با مقاومت وبا استفاده از ولت متر ،امپر led رو بدست آوردم كه 60 ميلي آمپر نشون ميداد،به نظرتون اشتباه بدست آوردم؟ لطفا راهنمايي كنيد تا يك فلاشر ساده براش بسازم كه بتونه جواب گو 500 led يا بيشتر باشه
    2012/07/15
    يزد
    66
    0

آه خسته شدم اينقدر اين تاپيك http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61260.285 رو خوندم ،آخرشم نفهميدم من ال اي دي قرمز رو چندتا چندتا و با چه مقاومتي سري كنم تا عمر و نور ال اي دي ها خوب باشه

دوستا تو رو خدا يكم به تاپيك منم توجه كنيد ،هيچ كي بهم يه مدار ساده فلاشر نداد :angry:

تغذيه من 12 ولت هست و آمپرش هنوز معلوم نيست،اگه مثلا كل تابلو من 2 آمپر بخاد و من بهش 5 آمپر وصل كنم مشكلي پيش مياد يا نه؟ در كل راهنمايي كنيد لطفا
    :cry2: :cry2:
    2011/12/22
    کرمان
    2,954
    124

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidkhers
    آه خسته شدم اينقدر اين تاپيك http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61260.285 رو خوندم ،آخرشم نفهميدم من ال اي دي قرمز رو چندتا چندتا و با چه مقاومتي سري كنم تا عمر و نور ال اي دي ها خوب باشه

دوستا تو رو خدا يكم به تاپيك منم توجه كنيد ،هيچ كي بهم يه مدار ساده فلاشر نداد :angry:

تغذيه من 12 ولت هست و آمپرش هنوز معلوم نيست،اگه مثلا كل تابلو من 2 آمپر بخاد و من بهش 5 آمپر وصل كنم مشكلي پيش مياد يا نه؟ در كل راهنمايي كنيد لطفا
    :cry2: :cry2:
    ببین دوست عزیز چون تغذیه شما ولتاژش کمه تلفات مدارت میره بالا ولی شما 4 تا LED رو با هم سری کن که میشه 8.8 ولت که از 12 کم کنی 3.2 ولت داری
    برای جربان 40 میلی آمپر اگه بدست بیاری مقاومتت میشه 80 اهم که استاندارد نیست و باید از مقاومت 75 اهم استفاده کنی که جریان 42.6 آمپری بت میده
    بهتره از مقاومت های 0.5 وات استفاده کنی هرچند مقاومت فقط باید 140 میلی وات رو تحمل کنه وای 500میلی وات باشه بهتره و مشکلی نخواهی داشت
    حالا برای 600 تا LED باید 150 شاخه از 4 تا LED و یه مقاومت داشته باشی که با این حساب 150 * 42.7 میشه 6405 میلی آمپر که حدود 6.5A جریان نیاز داری تحت 12 ولت که معادل 78 وات هست
    این از روش بستن LED ها و مقدار مقاومت و محاسبات جریان
    شما باید منبعت حتما 12 ولت باشه و جریانش بیش از 6.5 آمپر
    اگر ولتاژ بیشتر باشه ممکنه LED ها بسوزن یا عمرشون کم شه ولی اگر جریان بالاتر باشه هیچی نمیشه و بهتر هم هست
    جریان بر اساس نیاز مدارت از تغذیه کشیده میشه و مثلا اگر تغذیه شما 20 آمپر هم باشه تابلوی LED شما فقط 6.5 آمپری که میخوادو میکشه و مشکلی پیش نمیاد
    بهتره تغذیه 1 آمپر بیشتر از نیاز مدارت باشه تا فشار به تغذیه نیاد پس هر تغذیه 12 ولت بالا تر از 7 آمپر مناسبه

برای مدار فلشر هم باید از یه ترانزیستور قدرت استفاده کنی تا بتونه این جریان بالا رو سویچ کنه و مدار کنترلرش هم باید با NE555 باشه
    باید برات طراحی کنم مقدار خازن و مقاومتشو ولی فعلا شما این تابلو رو ببند ، کارای اولیه شو بکن راش بنداز تست کن اگر مشکلی نداشت چشم
    مدار کاملی برای فلاشر هم برات قرار میدم
    نگران نباش برو وسایلشو بخر و شروع کن ما هم نمیذاریم کارت زمین بمونه
    فقط آدرس بده بیایم ساندویچ بخوریم :biggrin:

کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC
    2012/07/15
    يزد
    66
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
    ببین دوست عزیز چون تغذیه شما ولتاژش کمه تلفات مدارت میره بالا ولی شما 4 تا LED رو با هم سری کن که میشه 8.8 ولت که از 12 کم کنی 3.2 ولت داری
    برای جربان 40 میلی آمپر اگه بدست بیاری مقاومتت میشه 80 اهم که استاندارد نیست و باید از مقاومت 75 اهم استفاده کنی که جریان 42.6 آمپری بت میده
    بهتره از مقاومت های 0.5 وات استفاده کنی هرچند مقاومت فقط باید 140 میلی وات رو تحمل کنه وای 500میلی وات باشه بهتره و مشکلی نخواهی داشت
    حالا برای 600 تا LED باید 150 شاخه از 4 تا LED و یه مقاومت داشته باشی که با این حساب 150 * 42.7 میشه 6405 میلی آمپر که حدود 6.5A جریان نیاز داری تحت 12 ولت که معادل 78 وات هست
    این از روش بستن LED ها و مقدار مقاومت و محاسبات جریان
    شما باید منبعت حتما 12 ولت باشه و جریانش بیش از 6.5 آمپر
    اگر ولتاژ بیشتر باشه ممکنه LED ها بسوزن یا عمرشون کم شه ولی اگر جریان بالاتر باشه هیچی نمیشه و بهتر هم هست
    جریان بر اساس نیاز مدارت از تغذیه کشیده میشه و مثلا اگر تغذیه شما 20 آمپر هم باشه تابلوی LED شما فقط 6.5 آمپری که میخوادو میکشه و مشکلی پیش نمیاد
    بهتره تغذیه 1 آمپر بیشتر از نیاز مدارت باشه تا فشار به تغذیه نیاد پس هر تغذیه 12 ولت بالا تر از 7 آمپر مناسبه

برای مدار فلشر هم باید از یه ترانزیستور قدرت استفاده کنی تا بتونه این جریان بالا رو سویچ کنه و مدار کنترلرش هم باید با NE555 باشه
    باید برات طراحی کنم مقدار خازن و مقاومتشو ولی فعلا شما این تابلو رو ببند ، کارای اولیه شو بکن راش بنداز تست کن اگر مشکلی نداشت چشم
    مدار کاملی برای فلاشر هم برات قرار میدم
    نگران نباش برو وسایلشو بخر و شروع کن ما هم نمیذاریم کارت زمین بمونه
    فقط آدرس بده بیایم ساندویچ بخوریم :biggrin:
    استاد خيلي ممنون كه راهنماييم كرديد، پس من فلا ميرم تو كار ساخت خود تابلو تا شما يه فلاشر واسم طراحي كنيد ،من يزد هستم و اگه يك وقت اومدين يزد من در خدمتم ،مغازه مال خودتونه،
    بازم تشكر
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 44