اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در زمینه کنترل PWM با ولوم یا مقاومت متغیر؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در زمینه کنترل PWM با ولوم یا مقاومت متغیر؟

دوستان سلام
    به راهنمایی یا کمک احتیاج دارم که چگونه کدهایی بنویسم که با توجه به مقدار یک مقاومت متغیر یک پهنای پالس یک موج PWM رو کنترل کنه؟
    مثلا بنویسم اگر مقاومت =0 بود؟ چیکار کنه ... و تا مقاومت مساوی چند می تونم برنامه ریزیش کنم؟
    کاملا در این پروژه که متاسفانه دقیقه 90 شده و باید تحویلش بدم گیج شدم و به کمک احتیاج دارم؟
    ممنون

پاسخ : راهنمایی در زمینه کنترل PWM با ولوم یا مقاومت متغیر؟

adc رو تو مد 10 بیتی فعال کن

تایمر 1 رو تو مد pwm 10 بیتی فعال کن

مقاومتو وصل کن به adc بعد مقدار خوانده شده توسط adc رو بریز تو مقدار رجیستر pwm بریز
    همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

ممنون این وسط فرمول خاصی در کار نیست؟ این مدشو با چه کدی تنظیم می کنیم؟
      این کد هم برای چیه؟
      OCR1A=read_adc(0);
      دست شما درد نکنه اگر من این پروژه رو انجام بدم به طوری که متوجه بشم عالی میشه.

دیدگاه

نه فرمول خاصی نداره تو کد ویزارد کامل قابل انجامه

این کدی هم که نوشتی فکر نکنم مشکلی داشته باشه اگرهم نشد بریز تو متغیر مقدار adc رو بعد بریزش اونو تو ocr1a

ببین چون جفتشون 10 بیتی هستن پس تبدیل اینا چیزی نداره چون جفتشون از 0 تا 1023 تغییرات دارن پس برای همدیگه هموزن محسوب می شن بدون نیاز به هیچ فرمولی انجام می شه
        همانطور كه مايل نيستم بنده كسي باشم، حاضر نيستم آقاي كسي باشم. كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند.((آبراهام لينكن))

قدرت شگفت انگيز نيروهاي خلاق و استعدادهاي نهفته آدمي هنگامي آشكار مي شود كه نيازي حياتي، تواناييهاي او را به فعاليت وادارد و كشش آرزويي، سراپاي وجودش را به جنب و جوش درآورد.((آبراهام لينكن))

[img width=343 height=100]http://www.elecdesigner.com/uploads/PRO-DESIGNER-GROUP.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X