اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک فوری درباره درس مدار الکتریکی

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک فوری درباره درس مدار الکتریکی

با سلام خدمت تمام دوستان.
    اقا لپ متلب بهتون بگم اینه که ما یه استادی داریم اومده مدارالکتریکی از روی جبه دار درس میده وبه قول خودش مفهومی(مثال عددی نمیزنه) البته خوبم درس میده ولی برای من گنگ هستش چون قبلا اینجوری به ما نگفتند.مشکل من تو مدارات مرتبه اول ودوم وانواع پاسخ هاست مثلا حالت صفر ورودی صفر* گذرا دایم*کامل* پاسخ هموژن و....میخواستم فرق این پاسخ هاباهم-اسم های مختلفشون-ارتباط شون باهم-قاعده خاصی که بینشون هست-ترتیب بدست اوردنشون وکلا هرچیزی که میشه در موردشون گفت رااگر کسی بلده به صورت مفهومی(یعنی بدون مثال عددی وبه صورت ریاضی وبه ترتیب وواضح) ومهندسی به من بگه یا حداقل راهنمایی کنه
    میدونم خواسته زیادیه ولی اگر کسی کمک کنه به من لطف زیادی کرده
    F-13

پاسخ : کمک فوری درباره درس مدار الکتریکی

سلام علیکم
    این فصل مدار مرتبه اول پارسه هست دانلودش کن
    http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://yeki1.persiangig.com/other/5.rar
    اول بگم که پاسخ گذرا و پاسخ ماندگار و پاسخ حالت صفر و پاسخ ورودی صفر و ثابت زمانی و این تعریفها همه مربوط به مدارهای مرتبه اوله. مدارهای مرتبه دوم پاسخ هاشون یه جور دیگه ست.
    حالا درمورد این اسامی که بالا قطار کردم یه توضیح مختصر میدم
    پاسخ گذرا به اون قسمتی از پاسخ میگند که با گذشت زمان طولانی صفر میشه. از اسمش هم معلومه یعنی گذر میکنه تموم میشه. اون لینک بالا رو که دانلود کردی صفحه 9 رو بیار. اون رابطه ای رو که پایین صفحه نوشته رو نگاه کن. اون پاسخ کامل هست. سمت چپ "+" پاسخ گذرا هست. چون اگه شما زمان رو بدی بی نهایت جواب میشه e به توان منفی بی نهایت که میشه صفر. پس معلوم شد که این جواب گذرا هست.
    اونی رو هم که بعد از "+" نوشته مقدار ماندگار یا دائم میگند یعنی مقدار ولتاژ یا جریانی که در حالت دائمی بدست میاد. یعنی یه زمان طولانی (بی نهایت) گذشته حالا میان مثلا ولتاژ دو سر خازن رو اندازه میگیرند میگند این ولتاژ ماندگار یا دائم هست. یا میان جریان گذرنده از سلف رو اندازه میگیرند میگند این جریان دائم هست.
    پس تا اینجا فهمیدی پاسخ کامل مجموع پاسخ گذرا و پاسخ ماندگاره

پاسخ حالت صفر یا مقدار اولیه صفر همونطور که از اسمش پیداست حالتش صفره یا مقدار اولیه ش صفره. وقتی قبل از بستن مدار پایه های خازن رو به هم یه لحظه وصل میکنیم به همین خاطره که بیایم مقدار اولیه شو صفر کنیم.
    تو اون رابطه صفحه 9 بیا مقدار اولیه یعنی y(0) رو برابر 0 بذار هر چی که موند میشه پاسخ مقدار اولیه صفر (پاسخ حالت صفر)
    پاسخ ورودی صفر هم یعنی پاسخ مدار وقتی که ورودی نداشته باشیم. وقتی ورودی به مدارت ندی یعنی مثلا برای مدارت منبع ولتاژ قرار ندی مقادیر مدارت بعد از یه مدتی صفر میشه. اون پاسخی که از نبود ورودی بدست میاد پاسخ ورودی صفر میگند. تو همون رابطه حالا بیا ورودی یا همون y(بینهایت) رو صفر کن اون چیزی که باقی میمونه پاسخ ورودی صفر هست.
    اگه بیای این دو پاسخ رو با هم جمع بکنی بازم میشه پاسخ کامل. پس بازم میبینی که مجموع پاسخ ورودی صفر و پاسخ حالت صفر هم میشه پاسخ کامل.
    پس :
    (پاسخ حالت صفر + پاسخ ورودی صفر) = (پاسخ گذرا + پاسخ ماندگار) = (پاسخ کامل)

اینم لپ کلام :

مدار های مرتبه دو هم هست که خودتون با مطالعه ی یک کتاب خوب به نتیجه میرسید. ساده تر هستند
    HELLO WORLD

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X