اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دید در شب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دید در شب

سلام من یک دوربین مخفی کوچک دارم و میخاهم از ان در شب استفاده کنم تعداد 10 عدد LED مادون قرمز خریدم و انها را به هم وصل کردم مدار کار میکند ولی اصلا دیدی در شب برای دوربینم ندارم چه کار باید انجام دهم .
    ایا مدار خاصی برای تقویت مادون قرمزها لازم است اگه لازم هست و امکان داره این مدار را نمایش دهید

پاسخ : دید در شب

دوست عزیز با این کار دوربین شما دید در شب که پیدا نمی کنه . شما فقط چند تا LED مادون قرمز گذاشتید و این تاثیری توی دید دوربین نخواهد داشت . باید از دوربین هایی که به این منظور (دید در شب) تولید میشه استفاده کنید .
    خــــداونـدا :
    دســــتانم خــــــالي اند و دلــــــم غـــرق در آرزوها
    يا به قدرت بي کرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را
    از آرزوهاي دســـــت نيافتــــني خالي کن . . . آمين

دیدگاه

عزیزم اینجوری که نمیشه ساخت دوربین دید در شب ساخت فک کنم بخری بهتر باشه سیع کن ایرانیشو بخری.

دیدگاه

داداش میشه من خودم یکیش رو ساختم البته چون سنسور های مادون قرمز خیلی قوی نبود فقط تو فاصله ی 10 سانتی روی زمین رو می تونستی ببینم شما باید پروژکتور مادون قرمز بسازی یه نوع سنسور مادون قرمز هست 10 میلی متری اگه گیرت بیاد فکر کنم با 20 تاش و یه لنز خوب و آینه مناسب بتونی درست کنی
        قم الکترونیک

دیدگاه

یه راه هست برای ساخت نورافکن مادون قرمز قوی و ارزان که خودم امتحانش کردم و جواب هم داده.یه لامپ رشته ای 100 یا 250 وات بردارید (هرچی توان بیشتر باشه نور مادون قرمز هم بیشتره) و داخل یک قوطی شیر خشک تعبیه کنید و به نسبت توانش حتما منافذ تهویه و فن هم براش بگذارید چون خیلی داغ میکنه.جلوی قوطی رو با دو لایه یا بیشتر از صفحه تیره رنگ داخل فلاپی دیسک ببندید طوری که نور مرئی خارج نشه.نور افکن شما حاضره.حتما باید از لامپ رشته ای استفاده کمید چون گرما منبع تولید مادون قرمزه

دیدگاه

داداش فلاپی از کجا گیربیاریم ؟
            یه چیزه دیگه ای جایگزین نمیشه کرد؟
            قم الکترونیک

دیدگاه

سلام .
              دوست عزیز دوربین های دیجیتال یک فیلتر جلوی لنزشون دارن که بیشتر پرتو های مادون قرمز رو از خودش عبور نمیده و فقط پرتو های ناحیه نور مرئی ازش رد میشن .
              این کاری بوده که من خودم کردم و در تاریکی مطلق ازش جواب گرفتم .
              شما باید دوربین رو باز کنی و اون فیلتر رو برش داری تا تمام پرتو های مادون قرمز وارد سنسور دوربین بشن .
              قیافه این فیلتر هم یه تیکه کوچیک شبیه طلق شیشه ای هست که دقیقا بعد از عدسی ها روی خود سنسور تعبیه شده .
              بعد از این کار اگه نور مادون قرمز به اندازه کافی داشته باشی واقعا مثل یک دوربین دید در شب برات کار میکنه .

دیدگاه

شاید باید دوربینت مخصوص دید در شب باشه. یعنی سنسورش حساس به طیف مادون قرمز باشه.
                در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
                2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
                3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی صاحبی
                  داداش فلاپی از کجا گیربیاریم ؟
                  یه چیزه دیگه ای جایگزین نمیشه کرد؟
                  نگاتیو فیلمهای عکاسی که بعضی ها بهش شیشه عکس هم میگفتن خوبه فقط اگر بتونی فیلم خام رو از غلاف دربیاری و تست کنی فکر کنم جواب بهتری بده ولی خودم تست نکردم ضمنا جنس فیلمهای vhs هم مثل همونه فکر کنم از همه بهتر باشه چون تیرگیش یکدسته.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X