اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کیت های امپلی فایر برای ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کیت های امپلی فایر برای ماشین

سلام و خسته نباشید دوستان
    نظرتون درمورد این کیت های امپلی فایر مهران کیت و نیو کیتو امثال اینا چیه ؟ اینا رو باند های ماشین جواب میدن ؟ من یه 25 وات و یه 120 واتشو دارم و یه ساب ووفر 1200 پایونیر ولی وقتی وصل میکنم صداش خیلی کمه اصلا نمیکوبه و زیاد میکنم بلنگو میخواد پاره شه . داستان چیه ؟ ممنون .

پاسخ : کیت های امپلی فایر برای ماشین

نوشته اصلی توسط mahditorkaman
    نظرتون درمورد این کیت های امپلی فایر مهران کیت و نیو کیتو امثال اینا چیه ؟ اینا رو باند های ماشین جواب میدن ؟ من یه 25 وات و یه 120 واتشو دارم و یه ساب ووفر 1200 پایونیر ولی وقتی وصل میکنم صداش خیلی کمه اصلا نمیکوبه و زیاد میکنم بلنگو میخواد پاره شه . داستان چیه ؟ ممنون .
    سلام
    خوش آمدید
    نیو کیت که فکر نکنم کیت ترانزیستوری داشته باشه فقط آیسی دار داره که اونم حرفشو نزن
    مهران کیت کیتهای ترانزیستوری داره اما ساختار کیت ها قدیمی هست .
    اما مسئله ای که خیلی مهمه مدار مبدلی هست که این وسط باید ولتاژ 12 ولت خودرو رو به حداقل 30 ولت تبدیل کنه. اگر مدار مبدل رو بتونید بسازید مدار آمپلی با کیفیت تو این سایت زیاد هست
    موفق باشید

دیدگاه

دستتون درد نکنه . ماله نیو کیتو امتحان کردم افتضاح دروومد رو ساب . پس باید ترانزیستوری باشه ؟ اخه دیگه واقعا تنبلیه دیگه نمیتونم از رونقشه درست کنم . میرم سراغ ترانزیستوری خداکنه جواب بده . فقط با چی صدای ساب رو جدا کنم ؟ فیلتری هست درست کنم ؟ ممنون .

دیدگاه

سلام
        منم یه امپلی میخام برای ماشین
        دو تا pioneer TS-A6973S دارم 4 سال پیش خردمش 70تومن با یه پخشsony ، صد و سی تومنی
        صداش خیلی خوب بود موهای ادم رو سیخ سیخ میکرد
        ولی حالا به پخش vdo ایران خودرو (پارس) وصلش کردم صداش افتضاحه ،وقتی بیس میزنه پخ پخ میکنه.
        یه امپلی دو کانال 4 اهم میخام براش.
        تو ساخت مدار سوِِییچینگ هم تجربه ای ندارم
        میخاستم برد tda7560بگیرم امادشو گفت 18تومن
        ولی این برد 4 کانال داره که دو تاش اضافه میمونه
        راستی برد امپلی توی این پخش های قوی گرون قیمت چیه؟ از چه ic استفاده شده؟
        ممنون میشم اگه راهنماییم کنید از چه چیزی استفاده کنم.

دیدگاه

معمولا آمپلی های قوی از IC استفاده نمیشن بیشتر ترانزیستورین
          شما 4 کاناله میخواید ولی میخواید از 2تاش استفاده کنید ؟
          با همه چی ساختم
          تا همه چی ساختم
          http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

با تشکر از توجه شما
            نه من دو کاناله میخام و همون دوتا pioneerها رو ساپورت کنه برام کافیه(البته با کیفیت عالی)
            امپلی هایی که توی پخش های قوی هستند (مثلا همون sony) با ic کار میکنن یا ترانزیستور؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behzady
              با تشکر از توجه شما
              نه من دو کاناله میخام و همون دوتا pioneerها رو ساپورت کنه برام کافیه(البته با کیفیت عالی)
              امپلی هایی که توی پخش های قوی هستند (مثلا همون sony) با ic کار میکنن یا ترانزیستور؟
              تا حالا توشوتو ندیدم راستش ولی به نظرم باید ترانزیستوری باشن
              خوب آمپلی قوی2کاناله که بتونی از جفت کانالاش نهایت توان رو بگیری باید تجربه واسه شناختشون داشته باشه
              یا میتونید از 2 تا آمپ 2 کاناله استفاده کنید و هر کدوم رو به یه پخش بدید به نظرم اینطوری فشار به آمپلی اصلا نمیاد و صداتونم بدونه خش خش میده بیرون (نظر من البته) و در هزینه هم فکر نکنک خیلی گرونتر در بیاد تقریبا آمپ خوب یک سوم 2تا آمپلی ها گرونتره
              و این مورد بیشتر واسه ساب جواب میده . معمولا ساب رو به یه آمپلی بدید که همه کانالاش پره صدارو که خیلی زیاد کنی ساب خیلی خیلی ضیف جلوه میده ولی اگه تک باشه هیچ تضعیفی نمیکنه
              البته این بیشتر واسه این جوونایی که میخوان شیشه بیارن پایین خیلی خوبه :nice:
              به هر حال نظر ما این بود دیگه
              بازم سوالی در حد اطلاعاتم بود در خدمتم
              موفق باشی
              با همه چی ساختم
              تا همه چی ساختم
              http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

اکثرآ آیسی دارن ، مگر مدلای خیلی قدیمی که یه پوش پوش مونو کفایت میکرد!

پایونییر تو خیلی از پخشاش از این آی سی استفاده میکنه. TDA7560

توانایی که ذکر شده و روی پخشا مینویسن تحت شرایط خاصی ایجاد میشه که با اعوجاج و ایجاد هارمونیک های عجیب و غریب همراهه . اما در کل ، همین توانی که بصورت مفید میشه ازین پخشا گرفت ، با ولتاژ باتری 13.2 تا 14.4 ، با بریج کردن هر کانال بدست میاد که برای پخش ماشین که 4 تا کانال داره ، به 8 تا آمپ مونو نیازه که حداقل 16 عدد ترانزیستور میخواد که تقریبآ دور از عقله . ممکنه تو پخشای های اند مدارات ترانزیستوری وجود داشته باشه اما اونجا کار حساب شده است برای همینه که یه پخش 200 هزار تومنه و یکی دیگه 3 میلیون!
                دیتاشیت آی سی:
                http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RESOURCES/TECHNICAL_LITERATURE/DATASHEET/CD00001962.pdf

دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

شما باید اول تغذیه سوییچینگ رو جور کنید که 12 رو به دوبل 30 به بالا تبدیل کنه نمیخوام نا امیدتون کنم ولی یه جورایی غیر ممکنه بدلیل کیفیت بد قطعات و نبودن همه قطعات تو ایران و تجربه ای که میخواد
                  هیچ کدوم از این به اصطلاح کیت ها بدرد کار شما نمیخوره پولتون رو حروم نکنید!
                  بعد از فراهم کردن تغذیه باید برین سراغ امپ که هم میتونین کلاس AB بسازین هم D...
                  ساختن AB راحت تره اما تغذیه قوی تری میخواد کلاس D هم که اکثر امپ های ماشین توی این کلاسه اما ساختنش کار هر کسی نیست و خیلی دردسر داره :NO:

دیدگاه

با تشکر از راهنماییتون
                    میشه کانال های چپ جلو و چپ عقب رو به هم وصل کرد و همچنین راست جلو و راست عقب رو
                    تا بتونیم 4 کانال tda7560 رو به دو کانال کاهش بدیم اما با دو برابر توان رو هر کانال؟
                    چطوری؟

دیدگاه

چون هر کدوم از اون 4 تا کانال ها بصورت بریج بسته شدن ، نمیشه. البته به نوع آی سی هم مربوطه اما اینجا فکر نمیکنم بشه.

برای همینه که داخل دفترچه راهنمای پخش ها نوشته " مراقب باشید که هیچ یک از 8 سیم خروجی آمپ به همدیگه و یا حتی به بدنه ماشین اتصال نداشته باشه .
                      در ضمن باموازی کردن دو خروجی ،توانتون افزایش پیدا نمیکنه ولی میشه امپدانس خروجی رو نصف کرد .
                      دعاي خير از هر چيزي بهتر است...

دیدگاه

سلام
                        1. کسی ایسی قوی تر ،با کیفیت تر از tda7560 میشناسه که با باطری ماشین کار کنه؟
                        حالا دو کانال یا چهار کانالش مهم نیست ولی دو کانال باشه بهتره.
                        حتی میشه تک کانال باشه مثل tda 1562 ودو تا ازش بخرم. ولی مثل اینکه1562با 12v کار نمیکنه.
                        حالا tda بودنش مهم نیست فقط ic قوی باشه.
                        لطفا هرکس ic قوی تر از اینا میشناسه که با 12v کار کنه بهم بگه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X