اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین تغذیه یرای LED 1 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین تغذیه یرای LED 1 وات

سلام
    میخواستم بدونم بهترین تغذیه برای LED 1وات چیه (چه ولتاژی چه جریانی)
    ممنون :redface:
    بازم خدا رو شکر ...

پاسخ : بهترین تغذیه یرای LED 1 وات

با سلام دوست عزیز :
    اگه منظورتون پاور LED یک وات هست باید بگم که ال ای دی های پاور در رنگ های مختلف ولتاژهای مختلفی دارند که البته به طور دقیق روی رول یا بسته بندی هر کدوم این مقادیر درج شده اما اگه مشخصات نداره در کل مشخصات اکثر ال ای دی های پاور یک وات به صورت زیر هست :

رنگ ولتاژ (V)

قرمز ------------------------------1.9-2.2
    آبی و سبز و سفید----------- 3.1-3.4

جریان همه ی رنگ ها هم به صورت استاندارد بین 300 تا 350 میلی آمپر هست که البته به نظر بنده که چند سالی هست در این زمینه کار میکنم جریان 250 میلی آمپر هم از نظر شار نوری (lumen) با 350 تفاوت خیلی مشخصی نمیکنه که اما در توان مصرفی 250 میلی خیلی مصرف برق رو پایین تر میاره .
    موفق و در پناه حق باشید

برای انسان های بزرگ بن بست وجود ندارد " یا راهی خواهم یافت //یا راهی خواهم ساخت

ehsan.irangenius@gmail.com

دیدگاه

به عنوان ساده ترین درایوری که بشه با PWM هم کنترلش کرد چی پیشنهاد میکنید؟
      ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

سلام sajad
        خیلی سر بسته سوال کردی :biggrin:
        چه ولتاژی ؟ چه جریانی ؟ چند تا ال ای دی ؟ چه رنگی ؟ با pwm میکرو میخوای کنترل کنی؟

دیدگاه

ممنون inventor جان
          نمیخوام براش پاور بزارم همینجوری میخواستم روشنش کنم :redface:
          بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

سلام اقا مصطفی
            منظور من از پاور ----- ال ای دیه پاور بود (power led) این نوع ال ای دی ها در نوع 1 وات تا 22 برابر ال ای دی های کوچک لیزری یا کلاهی و... نور دارند بخاطر همین بهشون میگن ال ای دیه پاور یعنی ال ای دی قدرت /// موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط inventor
              سلام sajad
              خیلی سر بسته سوال کردی :biggrin:
              چه ولتاژی ؟ چه جریانی ؟ چند تا ال ای دی ؟ چه رنگی ؟ با pwm میکرو میخوای کنترل کنی؟
              تغذیم یه 7805، و یه power LED 1W آبی رو بخوام با PWM درایو کنم، راحت ترین راه چیه؟ اگه با همین تغذیه 1W RGB Power LED رو بخوام تک تک رنگاشو با PWM درایو کنم چه باید کنم؟
              ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                تغذیم یه 7805، و یه power LED 1W آبی رو بخوام با PWM درایو کنم، راحت ترین راه چیه؟ اگه با همین تغذیه 1W RGB Power LED رو بخوام تک تک رنگاشو با PWM درایو کنم چه باید کنم؟
                اول که باید ببینیم مولد pwm شما چیه ولی اگه از AVR بخواید استفاده کنید میتونید با یه ATMEHA 8 و یه ترانزیستور BD139 که بیس اون با یه مقاومت 1 کیلو اهم به میکرو وصل شده این کار رو بکنید خیلی هم راحته برنامه اش رو هم اگه خواستید بگید تا براتون بزارم به زبان بیسیک خودم نوشتم با مد های مخطلف رقص نور در سه رنگ --- میزان روشنایی LED رو هم میتونید به 1025 قسمت تقسیم کنید با همین برنامه 3 رنگ آبی --قرمز -- سبز (RGB) رو میتونید کنترل و یا قطع و وصل کنید ضمنا فقط 3 پایه از میکرو اشغال میشه
                سوالی بود در خدمتم

دیدگاه

سلام چقدر سخت میگیرید
                  برای روشن کردن یه LED 1W سفید رنگ یه ولتاز 5 ولت با 7805 بسازید
                  سپس با یه مقاوت 5.6 اهم با LED سری کنید روشن میشه :eek:
                  تمام :redface:
                  به همین سادگی
                  کمتر سخن گویم
                  بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط inventor
                    سلام اقا مصطفی
                    منظور من از پاور ----- ال ای دیه پاور بود (power led) این نوع ال ای دی ها در نوع 1 وات تا 22 برابر ال ای دی های کوچک لیزری یا کلاهی و... نور دارند بخاطر همین بهشون میگن ال ای دیه پاور یعنی ال ای دی قدرت /// موفق باشید
                    ok
                    بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط inventor
                      قرمز ------------------------------1.9-2.2
                      آبی و سبز و سفید----------- 3.1-3.4

جریان همه ی رنگ ها هم به صورت استاندارد بین 300 تا 350 میلی آمپر هست که البته به نظر بنده که چند سالی هست در این زمینه کار میکنم جریان 250 میلی آمپر هم از نظر شار نوری (lumen) با 350 تفاوت خیلی مشخصی نمیکنه که اما در توان مصرفی 250 میلی خیلی مصرف برق رو پایین تر میاره .
                      موفق و در پناه حق باشید
                      سلام. همونطور که دوستمون جناب اینونتور گفتن جریان همه رنگها همون حدوده 320 یا 340 میلی است و حالا شما منبعتون چی باشه و از چه روشی بخواهین به این جریانه ثابت برسین که روشهاش مختلفه و تلفاته هر روش هم فرق میکنه. راستی رنگه آفتابی هم جزء گروه دومه که حدود 3.3 ولت با همون جریان نیاز داره میباشد.نکته بعدی اینکه جناب اینونتور فرمودن:"البته به نظر بنده که چند سالی هست در این زمینه کار میکنم جریان 250 میلی آمپر هم از نظر شار نوری (lumen) با 350 تفاوت خیلی مشخصی نمیکنه "
                      مطمئنی؟ دلیل؟ مدرک؟
                      ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                        سلام. همونطور که دوستمون جناب اینونتور گفتن جریان همه رنگها همون حدوده 320 یا 340 میلی است و حالا شما منبعتون چی باشه و از چه روشی بخواهین به این جریانه ثابت برسین که روشهاش مختلفه و تلفاته هر روش هم فرق میکنه. راستی رنگه آفتابی هم جزء گروه دومه که حدود 3.3 ولت با همون جریان نیاز داره میباشد.نکته بعدی اینکه جناب اینونتور فرمودن:"البته به نظر بنده که چند سالی هست در این زمینه کار میکنم جریان 250 میلی آمپر هم از نظر شار نوری (lumen) با 350 تفاوت خیلی مشخصی نمیکنه "
                        مطمئنی؟ دلیل؟ مدرک؟
                        سلام مسعود جان و بقیه دوستان
                        آره ولی اگه خواستی مطمئن بشی میتونی یه لومن متر بخری و در دو حالت بندازی روش تفاوتش رو دقیق ببینی
                        راستی دیتا شیت اون ال ای دی که خریدی هم شاید منحنی مشخصه جریان یه لومن داشته باشه /// موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط inventor
                          سلام مسعود جان و بقیه دوستان
                          آره ولی اگه خواستی مطمئن بشی میتونی یه لومن متر بخری و در دو حالت بندازی روش تفاوتش رو دقیق ببینی
                          راستی دیتا شیت اون ال ای دی که خریدی هم شاید منحنی مشخصه جریان یه لومن داشته باشه /// موفق باشید
                          سلام.استفاده از لومن سنج مقداری شرایط خاص و آزمایشگاهی میخواد. شما از روی دیتاشیت ال ای دی گفتین که 250 میلی آمپر بدیم با 340 میلی زیاد فرق نمیکنه یا با لومن سنج یا چشمه معمولی؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

حالا اگه بخوایم 10 تا با هم موازی کنیم جریان منبع باید چه قدر بشه oo:
                            بازم خدا رو شکر ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa sh
                              حالا اگه بخوایم 10 تا با هم موازی کنیم جریان منبع باید چه قدر بشه oo:
                              سلام.اگه بخواهین ده تا یک وات رو با هم موازی کنیم جریان منبع حدوده 3 تا 3.4 آمپر باید باشه. ولی عموما ده تا یک وات رو با هم موازی نمیکنن بلکه سری میکنن و منبع تغذیه ای هم که بهش وصل میکنن بهش میگن درایور ال ای دی ده در یک وات یعنی تواناییه روشن کردن ده تا ال ای دیه یک وات که سری شدن رو داره که تو بازار موجوده و خودت هم میتونی بسازی.موفق باشیو

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X