اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یکسو سازی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یکسو سازی

ببخشید

می خواستم بدونم که یکسو سازی با scr وکنترل زاویه ی آتش چه شکلی صورت میگیره
    اگه امکان داره نقشه مدار رو بدید

البته توو مدارات سه فازه

لطفا :cry2:

پاسخ : یکسو سازی

خود مدار قدرت یکسوساز سه فاز تریستوری که چیز خاصی نداره
    در مورد مدار کنترل باید بگم که شما باید از برق ورودی به هر تریستور یک فیدبک بگیری .
    در واقع باید نقاط عبور از صفر برق ورودی رو بدونی تا نسبت به اون نقاط زاویه آتش رو تنظیم کنی .
    شما میتونی با یه ترانس و یه پ امپ نقاط عبور از صفر رو مشخص کنی و خروجی پ امپ رو بدی به یه میکرو . ولی من شنیدم ترانس تاخیر داره و باعث اشتباه میشه . ولی مدارات سریعتر که بتونند نقاط عبور از صفر رو بدنهند زیادند. بعد از اینکه نقاط عبور از صفر رو دادید به میکرو دیگه بقیه کارها برنامه نویسی میکرو برای تنظیم زمان آتش است که با AVRکار راحتیه
    ضمنا بهتره بین میکرو و تریستور ایزولاسیون انجام بدی مثلا با اپتو کوپلر
    :bye
    www.eeep.ir

دیدگاه

پاسخ : یکسو سازی

شما می تونین از اسیلوسکوپ برای تنظیم دقیق زاویه تحریک استفاده کنید
      برهی تولید نوسان تحریک هم می تونین ازIC 555 استفاده کنین که خودش می تونه کار PWM رو هم انجام بده
      بعد از بستن مدار اگه خواستی زاویه ی تحریک مدار رو تغییر بدی و بدونی که تحریک تو چند درجه انجام میشه کافیه مقدار موثر موج خروجی رو
      اندازه بگیری ( حتما مدارش رو برات می فرستم )
      موفق باشی :nerd:
      هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
      بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X