ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2010/08/20
    يزد
    96
    2

شروع ساخت منبع تغذيه دوبل 35 الي 50 ولت 30 آمپر با تكنولوزي دستگاه جوش

سلام دوستان عزيز.
    من توي انجمن مدارات صوتي فعاليت دارم و عمدتا ميبينم كه بچه هاي عشق آمپلي به خاطر گرون و سنگين بودن ترانس پر قدرت مورد نياز بعضب از آمپليفايرها مثل AV400 دست از ساختن اون ميكشن ويكيش هم خودم.

تا اينكه تصميم گرفتم يه منبع تغذيه سوييچينگ مناسب و ارزون طراحي كنم تا نياز اين عزيزان برطرف بشه.
    چون من تعميركار و نمايندگي رسمي چند مدل از اين دستگاه جوشا هستم مستقيم قطعات از چين برام مياد و روي سيستم اين دستگاه تسلط كامل دارم تصميم گرفتم در طراحي اين منبع تغذيه تكنولوزي به كار برده شده در دستگاه جوش رو استفاده كنم.

براي قطعه ي سوييچ زني 23N50 رو انتخاب كردم كه توي دستگاه جوش به كار ميره و ترانس هم ترانس همون دستگاه جوش كه ميتونه در ثانويه 80 ولت توليد كنه كه با تغير ديوتي سايكل ميشه كم و زيادش كرد.

آيسي نوسان ساز هم كه 3525 هست كه كاركردش فوق العادست و از3140 هم به عنوان آشكار شاز جريان اضافي البته به كمك يه CT استفاده ميكنم.
    مدار سادشو ساختم كه 220 رو ميكنه دوبل 35 ولي هيچ فيدبك و محافظتي نداره كه انشالا با هم تمومش كنيم.

ودر آخر ميخوام از دوستان نظر خواهي كنم كه چه ماسفتي بيشتر پيدا ميشه كه من از اون استفاده كنم تا در تهيه ش دچار مشكل نشيد.

با تشكر
    ما توانا تر از آنيم که مي پنداريم
    2010/08/20
    يزد
    96
    2

خداحافظ ترانس

دوستان و اساتيد سلام
    فك كنم يكي از بزرگترين مشكلات عشاق آمپلي در ساخت آمپلي هاي پرقدرت تغذيه اون هست كه كلا بايد ولتاژ و جريان بالايي داشته باشه.
    من در زمينه سوئيچينگ تجربه دارم و ميخام يه آداپتور 220 به دوبل40 ولت 30 آمپر طراحي كنم كه كار ساده اي هست چون ترانسشو ماسفتاشو آماده دارم(مستقيما از چين براي تعميرات دستگاه جوش وارد كرديم)
    اين ترانس22:4 هستش كه ميتونه 220 ولت رو به 40 ولت تبديل كنه و ثانويه ترانس ميتونه حداقل 60 آمپر جريان دهي كنه.
    دوستان نظرتون رو در مورد اينكار بدين تا انشاالله تا چند وقت ديگه مدارو براتون بزارم و بتونيم در سيستمهاي صوتي خانگي ازش استفاده كنيم.
    2010/10/10
    پارس
    1,705
    331

پاسخ : خداحافظ ترانس

خوشحال ميشيم بتونيم از تجربياتتون استفاده کنيم.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)
    2008/08/02
    تهران
    1,292
    13

پاسخ : خداحافظ ترانس

سلام
    مشتاق مطالب جدید شما هستیم
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی
    2008/09/29
    6,000
    441

پاسخ : شروع ساخت منبع تغذيه دوبل 35 الي 50 ولت 30 آمپر با تكنولوزي دستگاه جوش

همیشه میخاستم بدونم ترانس این دستگاه جوشها چیه! :biggrin: هر چند که شمارش معلوم نیست

ببینید کار شما قابل تقدیره منم یه 12 به +35 -35 ساختم و مراحل ساختشو گزاشتم توی انجمن خوب هم کار میکنه ، ولی اینکاری که شما دارید میکنید یه خورده جالب نیست! اولاندش که آمپها به جریان بیشتر از 10-15 آمپر احتیاجی ندارن چرا باید 60 آمپر بسازیم؟ چون ترانسش آمادس؟! این ترانس ها برای کارهای صوتی مناسب نیستن چون تششعات زیادی دارن و روی پری نویز شدیدی ایجاد میکنن ! باید از تروئید ها یا همون O-ring ها استفاده بشه.

در ضمن اگر میخای اینکارو انجام بدی باید تجربه بالایی توی منابع تغذیه داشته باشی ، وگر نه باید به دست بیاری و با آزمون و خطا مشکل رو حل کنید
    2010/08/20
    يزد
    96
    2

دوستان ممنون از لطفتون.
    درسته اين همه جريان براي يك آمپ لازم نيست ولي ما ميتونيم اينكارو انجام بديم. در زمينه سوئيچينگ هم بنده تعميركار اين سيستمها هستمو در چين دوره ديدم و با بچه ها يه دستگاه جوش كوچولو 60 آمپري با يه دونه ازين ترانسا درست كرديم كه خوب جواب داد.

مدار 12 به دوبل 35 واقعا قابل تحسينه كه براي سيستم ماشين فوق العادست.
    دو روز تعطيلي گذشته هم فرصت خوبي بود تا روي اين مدار كار كنم و خروجي هم ازش گرفتم اما مدار محافظطت شده نيست هنوز و در برابر اتصال كوتاهو اضافه وجريان فوق العاده حساسه.

واما از نظر تشعشع خود دستگاه جوش كه تشعشعاتش به اندازه قابل قبولي پايينه چون ترانساشو وسط هيت سينك ماسفتا و ديودا مخفي كرده و اوايل من فك ميكردم كه اين دستگاه اصن ترانس نداره!!!
    ولي اين تشعشع رو تونستم ديروز مهار كنم كه نتيجه ي اين مهار جمع آوري 1.3 ولت برق به صورت القايي روي شيلد آلمينيومي بود كه دور مدار كشيدم و به گفته استاد عزيز آقا آروين اين مقدار نه تنها پري بلكه خود آمپلي رو هم به چالش ميكشه. اما بايد مهار بشه كه خود مهار كردن تشعشع هم بحث جدايي توي سوئيچينگه.

فركانس ما 90 كيلوهرتزه و بهترين جوابو با اين فركانس گرفتم.

و اما اين ترانسا تشكيل شده از 22 دور اوليه و هشت دور در كل ثانويه و دوتا ثانويه هم داره كه هر كدومشون ميتونن 40 آمپر جريان بدن كه 30 آمپر حالت ايده آلشونه و با 4.7 ميكرو توي 90 تا 120 كيلو هرتز باي پاس ميشن به پل اچ.
    ما خواستيم از روشون كپي كنيم ولي فوق العاده سخته و به فاصله هوايي بين سيم پيچا حساس.
    2008/09/29
    6,000
    441

چه خوبه که شما هستید و مشتاق.
    توپولوژی سویچ چیه؟

منظورت از فاصله هوایی بین سیم پیچ هاش چیه؟! oo:
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    241

بالاخره يکي پيدا شد جدي اين مشکلو حل کنه :applause:
    اميدوارم بتونين يه نتيجه گيري عالي داشته باشين و مداري داشته باشيم که بتونه نياز هامونو براي پاور امپ جواب بده ميگم منبع هاي سوييچينگ امپ بايد شيلدينگ خيلي قوي داشته باشن تا هيچ نويزي روي صدا ايجاد نشه براي اين مشکل چه راه حلي داريد؟
    2010/08/20
    يزد
    96
    2

سلام دوستان عزيز اگه دقت كرده باشيد روش جمع كردن نويز رو هم گفتم. از اچ بريج فول استفاده ميكنم با چارتا 23n50 و فيدبك رو هم از ولتاژ خروجي ميگيرم. در مورد توپولوژي فورواردو فلاي بك زياد مطالعه ندارم.

واما يك سوال.
    در تغذيه دوبل براي آمپلي فاير چقدر جاي خطا براي برابر نبودن خط مثبت و منفي داريم؟؟؟
    2010/10/10
    پارس
    1,705
    331

در مورد خطا معمولا تا 1 ولت مشکل ايجاد نميکنه (تست شخصي) اما هر چه تقارن بهتر باشه کارکرد مدار هم بهتره.
    در مورد توپولوژي خود ترانسي که قصد استفاده رو داريد واسه چه تپولوژي پيچيده شده.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11