ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2012/06/27
    108
    6

مدار تولید فرکانس ازصفر هرتز تا20هرتز

با سلام به دوستان می خواستم مداری را برایم قرار دهید که فرکانس صفر تا 20هرتز که پایین تر از محدوده شنوایی انسان هست رو با بلندگو در فضا انتشار دهد. %-(
    اگر کسی از دوستان چنین مداری داره دریق نکنه. :nice:

باتشکر @};-
    هيچ چيز خراب نيست...حتي ساعت از کار افتاده ي روي ديوار نيز در روز 2بار ساعت را درست نشان ميدهد. توماس اديسون
    2012/03/27
    چهارمحال و بختياري
    815
    11

پاسخ : مدار توليد فرکانس ازصفر هرتز تا20هرتز

از اي سي 555 يا با ميکرو ميتونيد فرکانسي بين 0 تا 20 هرتز يا تا 40000 هرتز هم مي توني درست کني!
    [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0
    2011/01/27
    كاشان
    917
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Sede
    از اي سي 555 يا با ميکرو ميتونيد فرکانسي بين 0 تا 20 هرتز يا تا 40000 هرتز هم مي توني درست کني!
    اگه هدف دوستمون ساختن امواجيه كه باعث آزار بشه ؛ بايد سينوسي باشه !!! و 555 خروجي سينوسي نميده و درآوردن خروجي سينوسي از ميكرو هم كار ساده اي نيست (برنامه پيچيده ميخواد) :-B

2012/03/27
    چهارمحال و بختياري
    815
    11

پس بايد از چي استفاده کرد :question:
    [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
    2011/01/27
    كاشان
    917
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Sede
    پس بايد از چي استفاده کرد :question:
    همون ميكرو ميشه ولي بايد برنامشو پيدا كني ؛ همينجوري الكي نيست!!! :biggrin:

با آي سي هايي هم كه به نام "فانكشن ژنراتور" معروفن هم ميشه ساخت ، مثل آيسي "XR2206" ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پي نوشت : با مدار پل وين هم ميشه ساخت منتها در فركانسهاي خيلي كم كه چشمك زدن لامپ مشخصه شكل موج سينوسي خراب ميشه و براي فركانسهاي خيلي پايين بايد حتما از فانكشن ژنراتور بهره گرفت...

اينم مدار

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/06/27
    108
    6

پاسخ : مدار تولید فرکانس ازصفر هرتز تا20هرتز

ممنون از اطلاعاتتون شما بگین باید چه موجی با چه فرکانسی بسازیم تا روی مغز انسان تاثیر بگذارد درست کردنن و تبدیل آن با من. :wow:
    هيچ چيز خراب نيست...حتي ساعت از کار افتاده ي روي ديوار نيز در روز 2بار ساعت را درست نشان ميدهد. توماس اديسون
    2011/01/27
    كاشان
    917
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط mhp_1375
    ممنون از اطلاعاتتون شما بگين بايد چه موجي با چه فرکانسي بسازيم تا روي مغز انسان تاثير بگذارد درست کردنن و تبديل آن با من. :wow:
    خواهش ميكنم ؛ امواج زير 20 هرتز و بالاي 20 كيلو از طرف مغز درك نميشن ولي پرده گوش رو به ارتعاش در ميارن و لرزش مايع درون گوش داخلي باعث ايجاد حالتهايي مثل سرگيجه ميشه كه چيز خوبي هم نيست ( توي تست دستگاه هم درگيرش ميشي) .

اگه بخواي فركانس زير 20 هرتز بسازي جدا از نوسان ساز سينوسي كه بايد استفاده كني ، سيگنال توليد شده رو هم بايد به يك تقويت كننده با توان بالا بدي و بعدش به يه بلندگوي ساب درست و حسابي ( بزرگ و گرون) بدي و هزينش خيلي در مياد!

بهتره بريد سراغ فركانسهاي بالاتر از 20 كيلو ؛ توليد اونا راحت تره و يه تقويت كننده متوسط و يك بلندگوي كوچيك آلتراسونيك ( توي بازار به همين اسم موجوده) ميخواد و خيلي كوچكتر و ارزونتر درمياد ولي خب اثرات فركانسهاي پايين بيشتر هست !!!

2012/06/27
    108
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي مشرقي
    خواهش ميكنم ؛ امواج زير 20 هرتز و بالاي 20 كيلو از طرف مغز درك نميشن ولي پرده گوش رو به ارتعاش در ميارن و لرزش مايع درون گوش داخلي باعث ايجاد حالتهايي مثل سرگيجه ميشه كه چيز خوبي هم نيست ( توي تست دستگاه هم درگيرش ميشي) .

اگه بخواي فركانس زير 20 هرتز بسازي جدا از نوسان ساز سينوسي كه بايد استفاده كني ، سيگنال توليد شده رو هم بايد به يك تقويت كننده با توان بالا بدي و بعدش به يه بلندگوي ساب درست و حسابي ( بزرگ و گرون) بدي و هزينش خيلي در مياد!

بهتره بريد سراغ فركانسهاي بالاتر از 20 كيلو ؛ توليد اونا راحت تره و يه تقويت كننده متوسط و يك بلندگوي كوچيك آلتراسونيك ( توي بازار به همين اسم موجوده) ميخواد و خيلي كوچكتر و ارزونتر درمياد ولي خب اثرات فركانسهاي پايين بيشتر هست !!!
    با تشکر از شما
    دوست عزیز این توضیحات خیلی مهم است و به درد کار ما هم می خوره ولی من دنبال مدار آن هستم.به دنیال مداری که شماتیک آن را قرار داده باشند.
    دوست عزیز هزینه ی فرکانس پایین تر از 20هرتز برای من مهم نیست من مدار بالا تر از 20کیلوهرتز رو درست کردم زیاد اثر نداره من می خواستم پایین تر رو بسازم خلاصه اگه مدارشو داشتید ممنون میشم برای من قرار بدهید خیلی وقت است که دنبال این مدار میگردم در گوگل ....در تایپیک ها ....و سایت های مختلف ولی پیدا نکردم .خلاصه اگه داشتی دریق نکن.
    2011/01/27
    كاشان
    917
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط mhp_1375
    با تشکر از شما
    دوست عزيز اين توضيحات خيلي مهم است و به درد کار ما هم مي خوره ولي من دنبال مدار آن هستم.به دنيال مداري که شماتيک آن را قرار داده باشند.
    دوست عزيز هزينه ي فرکانس پايين تر از 20هرتز براي من مهم نيست من مدار بالا تر از 20کيلوهرتز رو درست کردم زياد اثر نداره من مي خواستم پايين تر رو بسازم خلاصه اگه مدارشو داشتيد ممنون ميشم براي من قرار بدهيد خيلي وقت است که دنبال اين مدار ميگردم در گوگل ....در تايپيک ها ....و سايت هاي مختلف ولي پيدا نکردم .خلاصه اگه داشتي دريق نکن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدي مشرقي
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پي نوشت : با مدار پل وين هم ميشه ساخت منتها در فركانسهاي خيلي كم كه چشمك زدن لامپ مشخصه شكل موج سينوسي خراب ميشه و براي فركانسهاي خيلي پايين بايد حتما از فانكشن ژنراتور بهره گرفت...

اينم مدار

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خروجي رو بايد به يه تقويت كننده صوتي قوي بديد كه يه بلندگوي بزرگ و وات بالا فركانس 16 هرتز رو پخش كنه...

هر چي خروجي قوي تر باشه تاثيرش بيشتر خواهد بود ( واتي كه كافي هست رو اطلاعي ندارم) ...

2012/03/27
    چهارمحال و بختياري
    815
    11

نميشه از ميکرو با دستور pulse out استفاده کرد؟ بعد اونو به يک امپلي فاير وصل کنيم؟
    ميشه از اي سي 555 بهره گرفت؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16