ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    2012/10/11
    تهران
    134
    4

انتخاب موتور براشلس و نحوه استفاده از موتور CD-ROM برای ربات پرنده

سلام
    1-براي يک کوادي که 1000-1500 گرم وزن داره چه موتوري مناسبه اگر ممکنه نام و شرکت سازنه رو نام ببريد ؟
    با توجه به اين که موتور پايين تر از 1000 کي وي براي کواد مناسبه
    2-ميخوام بدونم ميشه از موتور 3500 کي وي براي کواد استفاده کرد مثل موتور HD-450 ؟
    3-اگر ميشه چجوري ، اون وقت کنترل دورش بايد چه تغييري داده بشه؟
    4-ايا براي موتوري که انتخاب ميکنيم مهمه که چه کنترل اسپيدي انتخاب ميکنيم يا هر مارکي ميتونه انتخاب بشه ؟
    5-حالا اگر بخوام به جاي چهار موتور 8 موتور استفاده کنم موتور TowerPro 2410 با :
    جريان کاري :10 امپر
    کي وي تغريبا :1000
    براش ميتونه مناسب باشه اگر نه چه موتوري مناسبه ؟
    6-باتري هاي ليتيوم پليمر رو ميشه در هين کار شارژ کرد ؟
    يا بايد جريان مصرف کننده قطع بشه و جريان شارژ وصل بشه
    7-اگر يک موتوري با اسپيد کنترلرش شروع به کار کنه و يک دفعه جريان باتري رو معکوس کنيم ايا موتور برعکس ميچرخه ؟
    8-اگر نه چطوري ميشه معکوس چرخوندش اونم بلا فاصله ؟
    ممنون ميشم نظرتون رو بهم بگيد حتي کوچکترين اطلاعات برام مهمه
    از همتون سپاس گذارم
    با تشکر
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    43

پاسخ : انتخاب موتور براشلس

1
    هر مارک غير چيني بخريد مناسبه و با اين وزن موتور 350 تا 400 وات مناسب هست.

2
    تا اونجايي که بنده اطلاع دارم خير
    هرچه کي وي تون پايين تر باشه بهتره مثلا 750kv به نظر من بهترين مقدار است.

4
    ببينيد سازنده موتور معمولا اسپيدي که مناسب باشه و با مشخصات موتور هماهنگ باشه رو خودش معرفي مي کنه.
    ولي لزومي نداره که حتما از اون مدل ها بخريد
    هر اسپيدي که مشخصات موتور شما با اون همخواني داشته باشه و چيني نامرغوب نباشه ، مناسب است.

6
    خير. اين کار اصلا توصيه نمي شود.و اصولا طراحي اين روش شارژ تقريبا غير معقول و آسيب رسان است.
    باطري ليتيوم پليمر باطري حساسي است و بايد هر سلول بصورت جريان و ولتاژ بالانس شده شارژ شود.

7
    خير اين کار تقريبا نشدني است
    شما باطري رو به اسپيد وصل مي کنيد و اسپيد رو به موتور
    امکان تغيير پلاريته باطري به جهت آسيب به اسپيدکنترلر وجود ندارد.
    از طرفي براي تغيير جهت چرخش موتور بايد سيم هاي موتور جابجا شوند.

همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    231

سلام
    دور موتور هاي چيني رو خط بکش (البته تقريبا به غير از EMAX و hobbywing) به خاطر راندمان پايين تر (خيلي توي زمان پرواز مهمه) و کيفيت ساخت (جنس و قدرت مگنت ها و جنس روتور و استاتور و جنس سيم ها و يکي از مهمترينش کيفيت ساخت بلبرينگ ها)
    موتور هاي EMAX و AXI کيفيت خوبي دارن مخصوصا دومي
    غالبا همونطور که جناب S_Ahmad گفتن هر شرکتي براي موتور هاي خودش اسپيد هم ميزنه ولي چون ساختار موتور ها يکسانه ميشه از اسپيد هاي ديگه هم استفاده کرد فقط بايد به ولتاژ و جريان مجاز اسپيد دقت کنيد که با مشخصات موتور هماهنگ باشه

براي معکوس کردن جهت دوران موتور بصورت دستي 2 تا از سيم هاي موتور رو جاشون رو باهم عوض کنيد (فرق نميکنه)
    اما براي معکوس کردن دوران مانند دنده عقب گرفتن ماشين هاي RC اين قابليت بايد در اسپيد وجود داشته باشه و از طريق راديو کنترل فرمان بهش صادر بشه ولي عموما اکثر اسپيد هاي هواپيما و هليکوپتر اين قابليت رو ندارند چون عملا نيازي به اين کار نيست در ضمن براي چي در کواد ميخواين جهت حرکت سريع تغيير کنه؟!!! oo:
    بقيه مطالب رو جناب S_Ahmad کاملا گفتن
    2013/02/08
    44
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    1
    هر مارک غير چيني بخريد مناسبه و با اين وزن موتور 350 تا 400 وات مناسب هست.

2
    تا اونجايي که بنده اطلاع دارم خير
    هرچه کي وي تون پايين تر باشه بهتره مثلا 750kv به نظر من بهترين مقدار است.

4
    ببينيد سازنده موتور معمولا اسپيدي که مناسب باشه و با مشخصات موتور هماهنگ باشه رو خودش معرفي مي کنه.
    ولي لزومي نداره که حتما از اون مدل ها بخريد
    هر اسپيدي که مشخصات موتور شما با اون همخواني داشته باشه و چيني نامرغوب نباشه ، مناسب است.

6
    خير. اين کار اصلا توصيه نمي شود.و اصولا طراحي اين روش شارژ تقريبا غير معقول و آسيب رسان است.
    باطري ليتيوم پليمر باطري حساسي است و بايد هر سلول بصورت جريان و ولتاژ بالانس شده شارژ شود.

7
    خير اين کار تقريبا نشدني است
    شما باطري رو به اسپيد وصل مي کنيد و اسپيد رو به موتور
    امکان تغيير پلاريته باطري به جهت آسيب به اسپيدکنترلر وجود ندارد.
    از طرفي براي تغيير جهت چرخش موتور بايد سيم هاي موتور جابجا شوند.
    فرموديد هر چه قدر KV پايين تر باشه بهتره ؟ :eek: چرا ؟ مگه هر قدر دور بالاتر باشه بيرو براي بلند شدن بيشتر نميشه ؟
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    231

این که هرچی kv موتور کمتر باشه برای کواد بهتره صحیح نیست باید توی رنج مناسب وسیله ای که می خواهیم پرواز کنیم باشه که برای کواد بین حدودا 600 تا 1200 مناسبه که باید به وزن و تعداد موتور دقت کرد
    موتور های با kv پایین عموما توی هواپیما های سایز scale استفاده میشه که وزن بالایی دارن و این موتور ها با ملخ های بزرگ گشتاور و تراست بالایی دارن
    2013/02/08
    44
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.7
    اين که هرچي kv موتور کمتر باشه براي کواد بهتره صحيح نيست بايد توي رنج مناسب وسيله اي که مي خواهيم پرواز کنيم باشه که براي کواد بين حدودا 600 تا 1200 مناسبه که بايد به وزن و تعداد موتور دقت کرد
    موتور هاي با kv پايين عموما توي هواپيما هاي سايز scale استفاده ميشه که وزن بالايي دارن و اين موتور ها با ملخ هاي بزرگ گشتاور و تراست بالايي دارن
    با مطالعه كاتالوگ موتورهاي براشلس اونجوري بنده مشاهده كردم با بالا رفتن Kv گشتاور زياد ميشه و قدرت كم و با پايين اومدن KV گشتاور كم و قدرت زياد ميشه :read:
    اگه اشتباهه بگيد
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    231

بله این مطلب صحیحه اما موتور های بزرگ چون مگنت های بزرگ تر و استاتور بزرگ تر و بعضا با تعداد pole های بیشتر دارن علاوه بر این که گشتاور بیشتری نسبت به موتور های کوچک با kv یکسان دارن قدرت بیشتری هم برای چرخوندن ملخ های بزرگ تر دارن که میتونن هواپیماهای بالا تر از 10 کیلو رو هم بلند کنن
    2013/02/08
    44
    9

من يه ملخ با موتور سي دي رام چرخوندم به نظرتون ميشه باهاش كوادكوپتر ساخت ؟ :wow:
    راستي حد اكثر دوري كه متور براشلس سيدي رام ميتونه بچرخه چنده ؟
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    231

اتفاقا منم اینکارو کردم!!
    یه ملخ کوچیک با چسب تفنگی بهش چسبوندم و راهش انداختم خودشو راحت میتونه بلند کنه اما برای استفاده توی پرنده خیلی ضعیفه بعد اومدم روتور رو دراوردم و سیم پیچی استاتور رو باز کردم و دوباره به روش دلتا سیم پیچی کردم نتیجه خیلی جالب شد! دور موتور بشدت افزایش پیدا کرد و خیلی بیشتر جریان میکشه!
    توی سایت های خارجی اومدن همین هارو دستکاری کردن و قدرتشو خیلی بردن بالا و هواپیماهای کوچیک هم باهاش درست کردن منم میخواستم همینکارو بکنم ولی نمیدونم لوله وسط موتور رو چیجوری عوض کنم و مگنت های نئودیومی از کجا پیدا کنم تا با این مگنت های ضعیف جایگزینشون کنم :cry2:
    2013/02/08
    44
    9

اطلاع داريد بدون دست كاري ماكزيمم دورش چقدره ؟
    شما ميگي ضعيفه ولي به نظر من كه اينجوري نيومد من يه ملخ بهش بستم البته بدون چسب (اندازش بود ) يه بادي توليد ميكرد كه نميتونستم نفس بكشم فقط به نظرم دورش كم بود كه اگه بشه دورشو برد بالا به نظر مياد براي استفاده از ملخ بزرگتر مشكلي نداشته باشيم . سايز ملخي كه هش بسته بودم 6.3 * 3.15 بود .

اگه ميشه در مورد روش دلتا يه توضيحاتي بديد
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24