اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

lip motion

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

lip motion

کسی تاحالا روی lip motion کار کرده؟ یا اینکه اطلاعاتی در موردش داره که به من بده/ در مورد applicationش مثلآ...

پاسخ : lip motion

من کار نکردم ولی کاربردش می تونه توی دوربین های عکاسی باشه ، مثلا برای تشخیص لبخند و عکس گرفتن اتوماتیک با لبخند.
    برای این موضوع باید به کتاب های بیومتری صورت انسان رجوع کنید.
    ساده ترینش پردازش 2D صورت هست و روش های PCA,LDA,ICA و پیچیده تر که پردازش 3D و سنسورهای حرارتی هست.

دیدگاه

مرسی از جوابتون. به نظرتون توی صنعت خودرو سازی هم کاربرد داره؟ ... نمیدونم آیا وقت گذاشتن روی یه همچین موضوعی ارزشش و داره یا نه...

دیدگاه

در خودرو سازی احتمال زیاد برای تشخیص صحبت راننده میشه استفاده کرد، در واقع تشخیص صحبت کسانی که قادر به تکلم نیستند از روی حرکات لب، برای مدار کنترل اتوماتیک ماشین.

ولی فکر کنم روش خیلی دقیقی نیست نسبت به روش های معمول پردازش صوت و صحبت انسان یا speech recognation .

دیدگاه

سلام ..

این موضوع بیشتر در مواقعی مورد کاربرد هست که سیگنال صوت به صورت مستقیم در دسترس نیست، و تنها منبع موجود فایل تصویر یا sequence ای از ویدئوها هستن .. برای مثال در دوربین های امنیتی، که از منابع مشخض به صورت تمام مدت و از راه دور تصویر برداری میکنن، برای برخی کاربردها لازم هست که نوع ارتباط ها رو از کلام هایی بیان شده تشخیص بدن .. از نظر الگوریتم، هم معمولا در ابتدا باید Segmentation انجام بشه که خیلی بهینه هست، زمانی که از Active contour ها استفاده میکنن و میتونن بعد از این مرحله، از Point matching نوع حرکت لب ها رو Track کنن و از این طریق میتونن نوع کلام هایی رو که بیان شده، با تقریب خوبی تشخیص بدن .. موفق و سلامت و شاد باشید ..

دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

مرسی آقای حسام الدین از توضیح کاملتون. من یه سوال دیگه هم داشتم...فکر میکنید کار کردن روی speech از lip motion با کمک openCv خیلی کار زمانبر و حرفه ای به نسبت کار کردن با نرم افزار مطلبه ؟ صرف c-programmer بودنتون آیا کافیه که نتونین از پس برنامه نویسی با opencv بر بیاین؟
            کلآ هرچی که راجع به opencv میدونین .. ممنون

دیدگاه

سلام ..

در این قسمت بحث هایی در مورد نرم افزار OpenCV مطرح شدند چند مدت پیش .. شاید اون مطالب بتونن کمکتون کنند .. موفق و سلامت و شاد باشید ..

نوشته اصلی توسط negin-bahadori
              مرسی آقای حسام الدین از توضیح کاملتون. من یه سوال دیگه هم داشتم...فکر میکنید کار کردن روی speech از lip motion با کمک openCv خیلی کار زمانبر و حرفه ای به نسبت کار کردن با نرم افزار مطلبه ؟ صرف c-programmer بودنتون آیا کافیه که نتونین از پس برنامه نویسی با opencv بر بیاین؟
              کلآ هرچی که راجع به opencv میدونین .. ممنون
              دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X