اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرفتن رندوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گرفتن رندوم

سلام
    ببخشید من یک سوال داشتم
    ما 1000عدد داریم که در بین انها تکراری هم موجود است میخواهم با دستور rand بصورت رندوم از بین انها اعدادی بصورت غیر تکراری گرفته شود باید از چه دستروری اسفاده کنم.
    با تشکر از صبوری و پاسخوگی شما

پاسخ : گرفتن رندوم

سلام
    میتونید اعداد قبلی رو که بدست آوردید در یک آرایه ذخیره کنید. حالا هر موقع یک عدد رندوم جدید میخواهید با اعداد موجود در آرایه چک کنید اگه برابر بود دوباره تابع rand رو اجرا کنید
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

راحت ترین راه، استفاده از دستور randperm است.
      لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
      لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
      با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
      اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
      يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هـادی
        راحت ترین راه، استفاده از دستور randperm است.
        سلام هادی جان
        ایشون اگر بخواد داده ها رو ذخیره کنه که نیاز به متغیر و آرایه داره و اگر اینکارو بکنه هم نمیشه از randperm استفاده کرد آخه تا جاییکه یادمه یک بازه عددی طبیعی میگیره مثلا 1:100 یاn. حالا میشه با تابع rng (فکر کنم) الگوریتم انتخاب اعداد تصادفی رو عوض کرد که اونم نباید این قابلیت رو داشته باشه.شایدم من خیلی فراموش کردم یا الان هنگم
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
          سلام هادی جان
          ایشون اگر بخواد داده ها رو ذخیره کنه که نیاز به متغیر و آرایه داره و اگر اینکارو بکنه هم نمیشه از randperm استفاده کرد آخه تا جاییکه یادمه یک بازه عددی طبیعی میگیره مثلا 1:100 یاn. حالا میشه با تابع rng (فکر کنم) الگوریتم انتخاب اعداد تصادفی رو عوض کرد که اونم نباید این قابلیت رو داشته باشه.شایدم من خیلی فراموش کردم یا الان هنگم
          ظاهراً من درست متوجه سوال نشدم.
          میشه با دستور unique مقادیر تکراری رو حذف کرد و بعد از randperm برای انتخاب تصادفی اندیس ها استفاده کرد.
          لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
          لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
          با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
          اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
          يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

با تشکر
            از زحماتتون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X