ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2012/07/31
    189
    0

ربات مين ياب

با سلام خدمت دوستان بزرگوار

عزيزان مي خوام ربات مين ياب بسازم ، مين ياب کنترل دستي ؛ به قسمت هاي زير تقسيمش کردم و به ترتيب زير مي خوام پيش برم ، قسمت هاي مختلفشو ممنون ميشم که با همراهي دوستان پيش ببريم . :mrgreen:

1-قسمت درايور موتورها
    4عدد موتور ؛ که نوع موتور DC که قدرتي داشته باشه براي حرکت 10-15کيلو وزن ربات؟ نوع موتور چي باشه؟؟؟؟؟؟ضمنا درايورشو با رله طراحي دارم ميکنم!!!!

2-قسمت ارتباط بيسيم که بخوام به ربات فرمان بديم ، ماژول Hm-tr نظر خودمه ، اما تو مسابقات هنگ ميکنه و اگه رو موتور ها فشار زياد باشه تو دستورش ميکرو گير ميکنه

3-مدار فلزياب؟؟؟؟؟؟

دوستان برا هر قسمت مدار ، يا پيشنهادي دارن ، لطف کنن منو ازين اطلاعاتشون بهره مند کنن ، با سپاس
    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.
    2008/08/02
    تهران
    1,292
    13

پاسخ : ربات مين ياب

سلام
    قسمت درایور که بستگی به جریان موتور هات داره
    برای موتور ها هم گشتاور لازم داری. برای محاسبه گشتاور هم طول چرخ ها لازمه البته اینها همه تئوری هستند اما با یه ضریب اطمینان مناسب قابل انتقال روی عملی هم هستند
    برای قسمت بیسیم hmtr قابل اعتماد نیستند میتونی از rfm12bp یا rfm70 استفاده کنی
    توی قسمت فلز یاب هم من تا حالا کار نکردم. اما یکی از دوستام با یه سیم پیچ ساده بین دو تا سی دی سنسور خوبی ساخته بود
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    43

در مورد درايور موتور ها اولين طرحي که به نظر مي رسه همون رله هست که البته از لحاظ فني رتبه خوبي نداره.
    شما بايد محدوده کاري تون مشخص باشه (موتور با چه ولتاژ و جرياني کار مي کند) تا بشه طرح هايي بهتر از درايور رله اي پيشنهاد کرد.

گزينه هاي بهتر پيش رو درايور هاي با ترازيستور هاي قدرت ماسفت يا IGBT يا .... هستند.
    قاعدتاً جريان مصرفي موتور شما چيزي در حدود 5 تا 10 آمپر خواهد بود. لذا در طراحي مدار درايور قدرت نيز بايد تلاش نمود و حرفه اي کار کرد.
    --------
    در اين زمينه زياد تخصص ندارم ولي يه نگاهي به ماژول هاي Xbee بزنيد شايد بدرد خورد.
    --------
    ما توي مين ياب اتوماتيک مدار فلزياب PI رو استفاده مي کنيم و کارگشاست.
    البته فلزياب هاي قوي تري هم موجود هست مثل: goldscan , Hammerhead و ...
    البته اين نکته عرض کنم که فلزياب به خودي خود خوب و بد ندارد بلکه سيم پيچ ،فلزياب خوب و بد را مي سازد.لذا در طراحي و ساخت سيم پيچ بسيار بايد حوصله کرد و وقت گذاشت.
    همواره يادمان باشد:
    1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
    2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2012/07/31
    189
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    --------
    ما توي مين ياب اتوماتيک مدار فلزياب PI رو استفاده مي کنيم و کارگشاست.
    البته فلزياب هاي قوي تري هم موجود هست مثل: goldscan , Hammerhead و ...
    البته اين نکته عرض کنم که فلزياب به خودي خود خوب و بد ندارد بلکه سيم پيچ ،فلزياب خوب و بد را مي سازد.لذا در طراحي و ساخت سيم پيچ بسيار بايد حوصله کرد و وقت گذاشت.
    دوست عزيز ، من مداراتي رو از اينترنت گرفتم ، اما خيلي آشنايي ندارم رو فلزياب ها ، نمونه مداراتي که کار کردين رو مي تونين قرار بدين؟؟؟؟؟ :smile: :read:
    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط کربلا و اباعبدالله
    دوست عزيز ، من مداراتي رو از اينترنت گرفتم ، اما خيلي آشنايي ندارم رو فلزياب ها ، نمونه مداراتي که کار کردين رو مي تونين قرار بدين؟؟؟؟؟ :smile: :read:
    توي نت و بخصوص توي همين انجمن به وفور ريخته
    با کمي جستجو پيدا مي شه

نهايتا مشکل داشتيد بگيد بفرستم.
    همواره يادمان باشد:
    3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.
    2012/07/31
    189
    0

من زياد سرچيدم ، اما به نتيجه ي مطلوب نرسيدم :sad: ؛ جناب S_Ahmad فک کنم بايستي مدارو پلود کنين :mrgreen:

دوستان ضمنا براي حرکت تانکي ربات از چه موتوري استفاده کنم ، تو سايت ربوکيو هم رفتم چيز خوبي نديدم يا من اطلاعاتم پايينه ، 4تا موتوري مي خوام که بتونه ربات با ورزي حدود 20کيلو رو حرکت بده ، مي خواستم از موتور برفپاک کن پرايد استفاده کنم ، اما آمپرش خيلي زياده و هم قدرتش بيشتر از اونيه که من مي خوام
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    43

فلزياب ها مدارات حساسي هستند مدارت فرکانسي هستند که حتي جابجا شدن يک خط مدارچاپي ميتونه مدار رو دچار اختلال کنه!

در کل براي اطمينان از دچار نشدن اين مشکل بهتر کيتش رو خريداري کنيد.

ولي باز هم
    اين اطلاعات مدار فلزياب PI از سايت زير مي توانيد دانلود کنيد.
    http://forum.roboticngo.com/showthread.php?tid=963

-----------------------
    براي موتور هم از لاندا الکترونيک موتور بخريد. يه جورايي مرجع موتور هست. تلفني مشخصات موتور مورد نظر رو اعلام کنيد راهنمايي تون مي کنند.
    همواره يادمان باشد:
    2012/07/31
    189
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    اين اطلاعات مدار فلزياب PI از سايت زير مي توانيد دانلود کنيد.
    http://forum.roboticngo.com/showthread.php?tid=963
    اما اين برد خيلي بزرگه ، يه مدار ساده مي خوام و ميزان سنجشش نمي خوام زياد باشه ، در حدود 3تا4 سانتي متري ، ضمنا آي سي cs209 رو هم خريداري کردم ، اما سوخت

خيلي عجله دارم ، با سپاس
    2010/05/29
    279
    3

سلام به همه دوستان
    با اين مدار PI که تو تاپيک هست چطوري ميشه با ADC ميکرو تغييرات رو فهميد؟
    يعني ورودي ADC به کجاي مدار وصل ميشه؟
    ممنون
    2010/08/24
    سرزمين ضامن آهو
    534
    43

خروجي مناسب از فلزياب PI براي ADC

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

فکر کنم توي تصوير همه چيز رو گفتم. اگر سوالي بود در خدمتم.
    همواره يادمان باشد:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11