ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2012/08/11
    36
    0

کنترولر وايرلس <<<

دوستان سلام
    به کمکتون احتياج دارم

ميخوام يه روبات نسبتا بزرگ رو کاملا از طريق وايرلس کنترل کنم مشخصات روبات :
    1- يه ماشين نسبتا کند رو که بايد نزديک به 10 تا فرمان رو از طريق وايرلس بهش بدم و 2 تا web cam هم دارم که ميخوام برام تصوير رو بفرستن
    2- برق ماشين 12 ولت 6 آمپر هست ( اين باتري کلا بي استفاده است و فقط شارژ ميشه و در صورت نياز آمپر بيشتر ميتونم يه سري تقيير بدم که باتري 60 آمپر استفاده کنم )
    3- فضاي 45 در 30 با ارتفاع نا محدود براي اين برنامه در اختيار دارم

ميخوام اگه بشه از ميکروکنترلر و .... استفاده نشه و از يه کامپيوتر استفاده بشه چون اين سيستم رو دستم مونده و دقيقا ميتونم اينجا استفاده کنم ( البته اگه صلاح بدونيد )
    مشخصات کامپيوتر :
    CPU intel 3600
    Ram 2gig DDR2
    MAIN Asus
    VGA 256mb nvidia

براي ابتدا من سيستم رو به ماشين وصل کردم و هيچ مشکلي در هيچ رابطه اي به جز برق که قابل هل هست باهاش ندارم
    يه کارت شبکه وايرلس سري N هم دارم البته Internal هست ولي بردش خيلي خوبه .

حالا به من بگيد چطور من از طريق يه لپتاب يا يه سيستم مجهز به WIFI به اين سيستم دستور بدم ؟؟؟ ( به فرض که شبکه باشن از چه برنامه اي دستور بدم به سيستم ؟ C# ؟)
    اين دستورات از چه طريق و از چه پورت يا درگاهي به موتور ها ميره ؟؟؟ ( باز هم به ميکروکنترلر احتياج هست ؟ با پورت سريال ؟)

ممنون دوستان
    2012/08/11
    36
    0

پاسخ : کنترولر وايرلس <<<

دوستان من هرچي اطلاعات به ذهنم ميرسيد رو نوشتم
    کل مطالب سايت رو در مورد وايرلس سرچ کردم و خوندم ولي مثل اينکه هيچ وقت کسي در موردش دقيق توضيح نداده يا دلشون نميخواد کسي بفهمه
    توي سايت هاي خارجي هم چيزي شبيه به کار من پيدا نکردم
    هرچي بود با استفاده از ماژول هاي آماده بود که اينجا پيدا نميشه

کمکککککککککککک
    2012/08/11
    36
    0

دوستان اگه سوال پيش پا افتاده است من شرمنده ام لطفا فقط 1 سر نخ به من بدين ممنون
    2012/08/11
    36
    0

http://www.instructables.com/id/Diy-How-to-build-a-wifi-robot-spybot/?ALLSTEPS
    http://www.societyofrobots.com/member_tutorials/node/182

همچنان به کمک احتياج دارم
    2011/03/18
    تهران
    574
    3

براي ارتباط با wifi بايد با سوکت پروگرمينگ يه سوکت باز کني به سمت سيستم روي روباتت و با سيستم روي ربات هم اونو بگيري و باهاش تبادل ديتا کني.
    براي کنترل ربات هم ساده تر اينه که يه ميکرو بزاري و با پورت کام سيسم روي روباتت بهش دستور بفرستي و اون هم اجراش کنه.
    ;()((void (*)(void))0x0000))
    2012/08/11
    36
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط SAJAD-G
    براي ارتباط با wifi بايد با سوکت پروگرمينگ يه سوکت باز کني به سمت سيستم روي روباتت و با سيستم روي ربات هم اونو بگيري و باهاش تبادل ديتا کني.
    براي کنترل ربات هم ساده تر اينه که يه ميکرو بزاري و با پورت کام سيسم روي روباتت بهش دستور بفرستي و اون هم اجراش کنه.
    آقا ايني که گفتي رو شفاف سازي کن
    واقعا خيلي خلاصه گفتي
    اين سوکت پروگرمينگ توي سي شارپ هست ؟؟

آقا خيلي خلاصه است
    من از صبح ساعت 5 تاحالا يه ضرب اينجا سر ميزنم خيلي چيزاي ديگه هم خوندم واقعا به يه آموزش درست نياز دارم و جامع

ممنون
    2011/03/18
    تهران
    574
    3

سوکت ساده ترين راه و اصلي ترين راه براي تبادل ديتا تو شبکه بين 2تا سيستم هست.
    براي اين ارتباط يکي از سيستم ها بايد نقش سرور داشته باشه و بقيه سيستم ها نقش کلاينت.
    براي برقراري ارتباط به 2تا پارامتر IP و شماره پورت نياز داريم، که IP فکر نکنم نياز به توضيح داشته باشه و شماره پورت هم يه عدد بين 1024تا 65535 مي تونه باشه (از شماره 0 تا 1023 رزرو سيستم عامل هستن و نبايد استفاده بشن).
    سوکت پروگرمينگ به صورت استاندارد براي ارتباط از طريق شبکه توي همه پلتفرم هايي که قابليت استفاده از شبکه رو دارند توسط همه زبان هاي برنامه برنامه سازي پشتيباني ميشن و توابع و کلاس هاي لازم رو دارند.
    سمت سرور فقط کافيه يه شماره پورت رو ليسن کنه، يعني منتظر اومدن يه درخواست ارتباط از طريق يه شماره پورت باشه تا ارتباط رو بپذيره و اقدام به تبادل ديتا کنه.
    سمت کلاينت هم بايد هم شماره پورت مورد استفاده سمت سرور که داره ليسن ميکنه رو بدونه و هم آدرس IP سرور رو بدونه و با درخواست ارتباط با سرور و بعد از تاييد ارتباط توسط سرور اقدامبه تبادل ديتا کنن.
    اين اصول ارتباط تحت شبکه بين 2تا سيستم هست.
    بعد از دريافت ديتاها هم ميتونيد اونارو از طريق مثلا پورت کام به ميکرو بفرستيد تا دستوري رو اجرا کنه.
    C# هم مثل همه زبونا سوکت پروگرمينگ را ساپورت ميکنه.

2012/08/11
    36
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط SAJAD-G
    سوکت ساده ترين راه و اصلي ترين راه براي تبادل ديتا تو شبکه بين 2تا سيستم هست.
    براي اين ارتباط يکي از سيستم ها بايد نقش سرور داشته باشه و بقيه سيستم ها نقش کلاينت.
    براي برقراري ارتباط به 2تا پارامتر IP و شماره پورت نياز داريم، که IP فکر نکنم نياز به توضيح داشته باشه و شماره پورت هم يه عدد بين 1024تا 65535 مي تونه باشه (از شماره 0 تا 1023 رزرو سيستم عامل هستن و نبايد استفاده بشن).
    سوکت پروگرمينگ به صورت استاندارد براي ارتباط از طريق شبکه توي همه پلتفرم هايي که قابليت استفاده از شبکه رو دارند توسط همه زبان هاي برنامه برنامه سازي پشتيباني ميشن و توابع و کلاس هاي لازم رو دارند.
    سمت سرور فقط کافيه يه شماره پورت رو ليسن کنه، يعني منتظر اومدن يه درخواست ارتباط از طريق يه شماره پورت باشه تا ارتباط رو بپذيره و اقدام به تبادل ديتا کنه.
    سمت کلاينت هم بايد هم شماره پورت مورد استفاده سمت سرور که داره ليسن ميکنه رو بدونه و هم آدرس IP سرور رو بدونه و با درخواست ارتباط با سرور و بعد از تاييد ارتباط توسط سرور اقدامبه تبادل ديتا کنن.
    اين اصول ارتباط تحت شبکه بين 2تا سيستم هست.
    بعد از دريافت ديتاها هم ميتونيد اونارو از طريق مثلا پورت کام به ميکرو بفرستيد تا دستوري رو اجرا کنه.
    C# هم مثل همه زبونا سوکت پروگرمينگ را ساپورت ميکنه.
    ممنون از جواب شما
    آيا يه همچين پروژه اي رو سراغ داريد که در حال اجرا يا به پايان رسيده باشه ؟
    برنامه آماده يه چندتا پيدا کردم ولي با اين تفاسير شما کار نميکنه

در کل من مشکلم از شبکه کردن و ... نيست من مشکل اساسيم کار با ميکرو هست که تاحالا حتي از نزديک هم نديدمش
    شما ميتوني راهنماييم کني براي اين حرکت من چه ميکرويي به درد من ميخوره ؟؟ چون ظاهرا اين ميکرو ها هرکدوم يه سري کار محدود انجام ميدن و مثلا ميتونن 4 تا فرمان رو به موتور هامون بفرستن
    به جز ميکرو و پروگرمر ميکرو من قاعدتا به چه چيز هاي ديگه اي احتياج دارم ؟؟؟

آقا شرمنده من خيلي پرتم از اين ماجرا ها
    2011/03/18
    تهران
    574
    3

خوب اصلا اشکال نداره.
    از همين الآن ميتونيد شروع کنيد. ولي نبايد توقع داشته باشيد که خيلي راحت و سريع نتيجه بگيريد!
    بين ميکروها AVR خيلي خوب کارتونو راه ميندازه، پس اول بريد دنبال ياد گيري اون. مرحله هاي بعد هم خودتون طبق اين اصولي که گفتم ميتونيد انجام بديد.
    نمونه آماده هم نميدونم وجود داره يا نه ولي چيز سختي نيست خودتون اگه حوصله و علاقشو داشته باشيد نتيجه ميگيريد.
    موفق باشيد.
    2012/08/01
    15
    1

حالا اگه بخوای از میکرو اطلاعاتی را دریافت کنی باید چیکار کرد؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13