اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترولر وایرلس <<<

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترولر وایرلس <<<

دوستان سلام
    به کمکتون احتیاج دارم

میخوام یه روبات نسبتا بزرگ رو کاملا از طریق وایرلس کنترل کنم مشخصات روبات :
    1- یه ماشین نسبتا کند رو که باید نزدیک به 10 تا فرمان رو از طریق وایرلس بهش بدم و 2 تا web cam هم دارم که میخوام برام تصویر رو بفرستن
    2- برق ماشین 12 ولت 6 آمپر هست ( این باتری کلا بی استفاده است و فقط شارژ میشه و در صورت نیاز آمپر بیشتر میتونم یه سری تقییر بدم که باتری 60 آمپر استفاده کنم )
    3- فضای 45 در 30 با ارتفاع نا محدود برای این برنامه در اختیار دارم

میخوام اگه بشه از میکروکنترلر و .... استفاده نشه و از یه کامپیوتر استفاده بشه چون این سیستم رو دستم مونده و دقیقا میتونم اینجا استفاده کنم ( البته اگه صلاح بدونید )
    مشخصات کامپیوتر :
    CPU intel 3600
    Ram 2gig DDR2
    MAIN Asus
    VGA 256mb nvidia

برای ابتدا من سیستم رو به ماشین وصل کردم و هیچ مشکلی در هیچ رابطه ای به جز برق که قابل هل هست باهاش ندارم
    یه کارت شبکه وایرلس سری N هم دارم البته Internal هست ولی بردش خیلی خوبه .

حالا به من بگید چطور من از طریق یه لپتاب یا یه سیستم مجهز به WIFI به این سیستم دستور بدم ؟؟؟ ( به فرض که شبکه باشن از چه برنامه ای دستور بدم به سیستم ؟ C# ؟)
    این دستورات از چه طریق و از چه پورت یا درگاهی به موتور ها میره ؟؟؟ ( باز هم به میکروکنترلر احتیاج هست ؟ با پورت سریال ؟)

ممنون دوستان

پاسخ : کنترولر وایرلس &lt;&lt;&lt;

دوستان من هرچی اطلاعات به ذهنم میرسید رو نوشتم
    کل مطالب سایت رو در مورد وایرلس سرچ کردم و خوندم ولی مثل اینکه هیچ وقت کسی در موردش دقیق توضیح نداده یا دلشون نمیخواد کسی بفهمه
    توی سایت های خارجی هم چیزی شبیه به کار من پیدا نکردم
    هرچی بود با استفاده از ماژول های آماده بود که اینجا پیدا نمیشه

کمکککککککککککک

دیدگاه

دوستان اگه سوال پیش پا افتاده است من شرمنده ام لطفا فقط 1 سر نخ به من بدین ممنون

دیدگاه

http://www.instructables.com/id/Diy-How-to-build-a-wifi-robot-spybot/?ALLSTEPS
        http://www.societyofrobots.com/member_tutorials/node/182

همچنان به کمک احتیاج دارم

دیدگاه

برای ارتباط با wifi باید با سوکت پروگرمینگ یه سوکت باز کنی به سمت سیستم روی روباتت و با سیستم روی ربات هم اونو بگیری و باهاش تبادل دیتا کنی.
          برای کنترل ربات هم ساده تر اینه که یه میکرو بزاری و با پورت کام سیسم روی روباتت بهش دستور بفرستی و اون هم اجراش کنه.
          ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
            برای ارتباط با wifi باید با سوکت پروگرمینگ یه سوکت باز کنی به سمت سیستم روی روباتت و با سیستم روی ربات هم اونو بگیری و باهاش تبادل دیتا کنی.
            برای کنترل ربات هم ساده تر اینه که یه میکرو بزاری و با پورت کام سیسم روی روباتت بهش دستور بفرستی و اون هم اجراش کنه.
            آقا اینی که گفتی رو شفاف سازی کن
            واقعا خیلی خلاصه گفتی
            این سوکت پروگرمینگ توی سی شارپ هست ؟؟

آقا خیلی خلاصه است
            من از صبح ساعت 5 تاحالا یه ضرب اینجا سر میزنم خیلی چیزای دیگه هم خوندم واقعا به یه آموزش درست نیاز دارم و جامع

ممنون

دیدگاه

سوکت ساده ترین راه و اصلی ترین راه برای تبادل دیتا تو شبکه بین 2تا سیستم هست.
              برای این ارتباط یکی از سیستم ها باید نقش سرور داشته باشه و بقیه سیستم ها نقش کلاینت.
              برای برقراری ارتباط به 2تا پارامتر IP و شماره پورت نیاز داریم، که IP فکر نکنم نیاز به توضیح داشته باشه و شماره پورت هم یه عدد بین 1024تا 65535 می تونه باشه (از شماره 0 تا 1023 رزرو سیستم عامل هستن و نباید استفاده بشن).
              سوکت پروگرمینگ به صورت استاندارد برای ارتباط از طریق شبکه توی همه پلتفرم هایی که قابلیت استفاده از شبکه رو دارند توسط همه زبان های برنامه برنامه سازی پشتیبانی میشن و توابع و کلاس های لازم رو دارند.
              سمت سرور فقط کافیه یه شماره پورت رو لیسن کنه، یعنی منتظر اومدن یه درخواست ارتباط از طریق یه شماره پورت باشه تا ارتباط رو بپذیره و اقدام به تبادل دیتا کنه.
              سمت کلاینت هم باید هم شماره پورت مورد استفاده سمت سرور که داره لیسن میکنه رو بدونه و هم آدرس IP سرور رو بدونه و با درخواست ارتباط با سرور و بعد از تایید ارتباط توسط سرور اقدامبه تبادل دیتا کنن.
              این اصول ارتباط تحت شبکه بین 2تا سیستم هست.
              بعد از دریافت دیتاها هم میتونید اونارو از طریق مثلا پورت کام به میکرو بفرستید تا دستوری رو اجرا کنه.
              C# هم مثل همه زبونا سوکت پروگرمینگ را ساپورت میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                سوکت ساده ترین راه و اصلی ترین راه برای تبادل دیتا تو شبکه بین 2تا سیستم هست.
                برای این ارتباط یکی از سیستم ها باید نقش سرور داشته باشه و بقیه سیستم ها نقش کلاینت.
                برای برقراری ارتباط به 2تا پارامتر IP و شماره پورت نیاز داریم، که IP فکر نکنم نیاز به توضیح داشته باشه و شماره پورت هم یه عدد بین 1024تا 65535 می تونه باشه (از شماره 0 تا 1023 رزرو سیستم عامل هستن و نباید استفاده بشن).
                سوکت پروگرمینگ به صورت استاندارد برای ارتباط از طریق شبکه توی همه پلتفرم هایی که قابلیت استفاده از شبکه رو دارند توسط همه زبان های برنامه برنامه سازی پشتیبانی میشن و توابع و کلاس های لازم رو دارند.
                سمت سرور فقط کافیه یه شماره پورت رو لیسن کنه، یعنی منتظر اومدن یه درخواست ارتباط از طریق یه شماره پورت باشه تا ارتباط رو بپذیره و اقدام به تبادل دیتا کنه.
                سمت کلاینت هم باید هم شماره پورت مورد استفاده سمت سرور که داره لیسن میکنه رو بدونه و هم آدرس IP سرور رو بدونه و با درخواست ارتباط با سرور و بعد از تایید ارتباط توسط سرور اقدامبه تبادل دیتا کنن.
                این اصول ارتباط تحت شبکه بین 2تا سیستم هست.
                بعد از دریافت دیتاها هم میتونید اونارو از طریق مثلا پورت کام به میکرو بفرستید تا دستوری رو اجرا کنه.
                C# هم مثل همه زبونا سوکت پروگرمینگ را ساپورت میکنه.
                ممنون از جواب شما
                آیا یه همچین پروژه ای رو سراغ دارید که در حال اجرا یا به پایان رسیده باشه ؟
                برنامه آماده یه چندتا پیدا کردم ولی با این تفاسیر شما کار نمیکنه

در کل من مشکلم از شبکه کردن و ... نیست من مشکل اساسیم کار با میکرو هست که تاحالا حتی از نزدیک هم ندیدمش
                شما میتونی راهنماییم کنی برای این حرکت من چه میکرویی به درد من میخوره ؟؟ چون ظاهرا این میکرو ها هرکدوم یه سری کار محدود انجام میدن و مثلا میتونن 4 تا فرمان رو به موتور هامون بفرستن
                به جز میکرو و پروگرمر میکرو من قاعدتا به چه چیز های دیگه ای احتیاج دارم ؟؟؟

آقا شرمنده من خیلی پرتم از این ماجرا ها

دیدگاه

خوب اصلا اشکال نداره.
                  از همین الآن میتونید شروع کنید. ولی نباید توقع داشته باشید که خیلی راحت و سریع نتیجه بگیرید!
                  بین میکروها AVR خیلی خوب کارتونو راه میندازه، پس اول برید دنبال یاد گیری اون. مرحله های بعد هم خودتون طبق این اصولی که گفتم میتونید انجام بدید.
                  نمونه آماده هم نمیدونم وجود داره یا نه ولی چیز سختی نیست خودتون اگه حوصله و علاقشو داشته باشید نتیجه میگیرید.
                  موفق باشید.

دیدگاه

حالا اگه بخوای از میکرو اطلاعاتی را دریافت کنی باید چیکار کرد؟

دیدگاه

یه زاه که شاید هم جالب نیاشه ولی خوب یه راه دیگه اونم اینکه بیای برنامه رو روی همون کامپیوتری که روی ماشین هست بنویسی و بعد هم با ریموت دسکتاب به این کامپیوتر از راه دور وصل بشی . نظزتون چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
                        یه زاه که شاید هم جالب نیاشه ولی خوب یه راه دیگه اونم اینکه بیای برنامه رو روی همون کامپیوتری که روی ماشین هست بنویسی و بعد هم با ریموت دسکتاب به این کامپیوتر از راه دور وصل بشی . نظزتون چیه ؟
                        خیلی هم خوبه ،دردسراش خیلی خیلی کمتر میشه :job:
                        فقط میمونه یه ارتباط با کام و میکرو، ولی روشی که من گفتم اصول انجام این کار هست اما اینجا همین ریموت دسکتاپ هم کافیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eng.electrical
                          حالا اگه بخوای از میکرو اطلاعاتی را دریافت کنی باید چیکار کرد؟
                          وقتی سرور ارتباط کلاینت رو قبول کرد، یه کانال برای تبادل دیتا بین کلاینت و خودش باز میکنه و از طریق این کانال هردو میتونن به هم دیتا بفرستن و بگیرن.
                          شما اون موقع فقط باید با کام از میکرو دیتارو بگیری و به سمت کلاینت بفرستی.
                          البته با استفاده از ریموت دسکتاپ شما هیچ نیازی به درگیر شدن با سوکت پروگرمینگ نداری و اصلا نیاز نیست که برای شبکه کد بزنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X