اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی lcd کاراکتری برای نمایش مقاومت و حالت PID Controller

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی lcd کاراکتری برای نمایش مقاومت و حالت PID Controller

سلام دوستان
    پروژه ی کارشناسی من یک PID Controller هستش که کامل شده و فقط مونده که یک LCD بهش اضافه کنم که باید با برنامه نویسی AVR این کارو بکنم.
    ولی من متاسفانه به AVR تسلط ندارم.
    من تو مدار سه تا ولوم 100 کیلو دارم که باید مقدارشون بره روی LCD
    و سه حالت PD وPI وPID که باید روی LCD نمایش داده بشه که روی کدوم حالت هستیم.
    دوستان میتونن توی برنامه نویسیش بهم کمک کنن ؟
    ممنون و متشکرم

پاسخ : برنامه نویسی lcd کاراکتری برای نمایش مقاومت و حالت PID Controller

با سلام،

اینطور که من متوجه شدم، PID کنترلر شما سخت افزاریه، نه نرم افزاری، پس اول باید شما نقشه رو بدی و دقیقا بگی که کجا ها رو و به چه صورت میخوای سنس کنی ....

توضیح اینکه یه میکرو دارای ورودی های آنالوگ و دیجیتاله، پس شما نقاطی رو معرفی میکنی و با میکرو اون نقاط بصورت آنالوگ و یا دیجیتال ( صفر و یک ) مونیتور میشن روی LCD و یا ارسال میشن به سریال پورت یا هر چیز دیگه ....

احتمالا شما چند تا پ امپ داری، که مقادیر P و I و D رو تولید میکنند و باید خروجی های اونا رو اندازه گیری کنی و با ADC میکرو نشون بدی و مثلا مقادیر Set-Point و Error رو با ADC اندازه گیری کرده و نشوم بدی و این چیزا دیگه. در هر صورت، بدون نقشه اصلا امکان اظهار نظر نیست! :mrgreen:
    مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
      با سلام،

اینطور که من متوجه شدم، PID کنترلر شما سخت افزاریه، نه نرم افزاری، پس اول باید شما نقشه رو بدی و دقیقا بگی که کجا ها رو و به چه صورت میخوای سنس کنی ....

توضیح اینکه یه میکرو دارای ورودی های آنالوگ و دیجیتاله، پس شما نقاطی رو معرفی میکنی و با میکرو اون نقاط بصورت آنالوگ و یا دیجیتال ( صفر و یک ) مونیتور میشن روی LCD و یا ارسال میشن به سریال پورت یا هر چیز دیگه ....

احتمالا شما چند تا پ امپ داری، که مقادیر P و I و D رو تولید میکنند و باید خروجی های اونا رو اندازه گیری کنی و با ADC میکرو نشون بدی و مثلا مقادیر Set-Point و Error رو با ADC اندازه گیری کرده و نشوم بدی و این چیزا دیگه. در هر صورت، بدون نقشه اصلا امکان اظهار نظر نیست! :mrgreen:

ممنون و متشکرم.

بله ، به صورت سخت افزاری هستش
      مقدار پتانسیومتر ها رو چطوری میشه برد روی lcd ؟
      الان نقشه در اختیارم نیست ولی تا شنبه دستم میاد و مدار رو میذارم
      ممنون بابت پاسختون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tubreh
        سلام دوستان
        پروژه ی کارشناسی من یک PID Controller هستش که کامل شده و فقط مونده که یک LCD بهش اضافه کنم که باید با برنامه نویسی AVR این کارو بکنم.
        ولی من متاسفانه به AVR تسلط ندارم.
        من تو مدار سه تا ولوم 100 کیلو دارم که باید مقدارشون بره روی LCD
        و سه حالت PD وPI وPID که باید روی LCD نمایش داده بشه که روی کدوم حالت هستیم.
        دوستان میتونن توی برنامه نویسیش بهم کمک کنن ؟
        ممنون و متشکرم
        سلام
        من عکس مدار رو قرار دادم که داخلش کلید هایی که سه حالت PD وPI وPID که میخواد روی LCD نمایش داده بشه رو توش مشخص کردم
        همچنین کلید هایی که رنج ولوم رو در 10 ضرب میکنن
        دوستان کمک کنید.ممنون از همه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X