ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    2012/06/05
    سبزوار
    116
    1

به وجود آمدن لکه هاي آبي و سبز روي تصوير تلويزيون معمولي(ال جي21)

باسلام
    مدتي هست که روي صفحه تلويزيون لکه هاي آبي و سبز ديده ميشه قبلا کمتر بود حالا بيشتر شده . ميشه تعميرش کرد يا نه ؟ اخه هيچي درست ديده نميشه ...
    2008/03/08
    133
    2

پاسخ : به وجود آمدن لکه هاي آبي و سبز روي تصويž

نقل قول نوشته اصلی توسط yasser2000
    باسلام
    مدتي هست که روي صفحه تلويزيون لکه هاي آبي و سبز ديده ميشه قبلا کمتر بود حالا بيشتر شده . ميشه تعميرش کرد يا نه ؟ اخه هيچي درست ديده نميشه ...
    این عیب مربوط به اسیم کلفتی بنام دکوسینگ مانند کابل دور اون هم معمولا چسب پیچی شده و پشت لامپ تصویر قرار گرفته هست و بوسیله سوکتی دو سوراخ میاد روی برد اصلی .ممکنه سوکت اون از روی برد تلویزیون بیرون اومده باشه اگر قطعه ای بنام PTC هم خرابی جزیی داشته باشه این مشکل پیش میاد. این مشکل جزیی هست.
    اگر نزدیک چسبیده به تلویزیون بلندگوهای بزرگ قوی مربوط به دستگاهای دیگر هم باشه این ایراد پیش میاد
    2009/08/01
    528
    14

پاسخ : به وجود آمدن لکه هاي آبي و سبز روي تصوير تلويزيون معمولي(ال جي21)

در تایید فرمایشات دوستمون باید بگم من با این مورد آخر یعنی میدان مغناطیسی نزدیک لامپ زیاد درگیر بودم چه تلوزیون و چه مانیتور.وقتی منبع تولید مغناطیس مثل بلندگو رو از صفحه دور میکردم اگر قدرت میدان مغناطیسی زیاد بود و مدت زیادی هم نزدیک لامپ مونده بود لکه های رنگی در یک قسمت از صفحه باقی میموند و رفع نمیشد بعد با یک آهنربای ضعیفتر به آرامی در یک جهت خاص روی صفحه میکشیدم لکه ها رفع میشدند.این تجربه شخصیم هست که البته به شما توصیه نمیکنم مگر اینکه دوستان گاه تر به این موضوع، این قضیه رو تایید کنند.
    2012/06/05
    سبزوار
    116
    1

سلام
    ممنون از راهنمايي همگي . حالا بازش كنم ببينم چطوريه . شايد از همون كابل باشه . :cry2:
    2013/03/24
    بندرعباس
    384
    16

قسمت دگوسینگ رو چک کن سوکت یا ptc اگه مشکلی نداشت یه نگاهی به سیم پیچ یوک بنداز
    راه در جهان یکی است و ان راه راستی است
    2012/06/05
    سبزوار
    116
    1

ممنون از راهنماييتون . تست ميکنم .
    2013/08/27
    110
    8

با تشکر از دوستانمون واسه راهنمایی ها شون... اگه رنگ کل صفحه تغییر میکنه همون قضیه ی کابله است، اما اگه لک داره خبر خوبی براتون ندارم! پترن رنگتون خراب شده و سه راه در پیش دارید: اول اینکه بسازید! دوم اینکه بعضی از تعمیر کاران قدیمی میتونن با یک آهن ربا تعمیرش کنن که من نه خودم تونستم و نه کسی رو دیدم که بتونه و لی امتحانش ضرر نداره چون اگه نشد راه سومی هم هست و اون تعویض لامپ تصویره. اما علت این مشکل فقط دو چیز میتونه باشه اولیش نزدیک بودن میدان مغناطیسی قوی چون این پترن نوعی شبکه ی فلزیه که نزدیک صفحه نمایش قرار داره و دومیش گرم شدنه. هردو مورد هم به دلیل خم شدن شبکه به وجود میاد. حالا این گرم شدن که گفتیم میتونه با نور آفتاب باشه یا روشن موندن زیاد و این مشکل گاهی ممکنه به صورت موقتی واسه تمام تلویزیون لامپی ها پیش بیاد. اما پیشنهاد به تعمیر کاران عزیز. اگه تلویزیونی به دفعات زیاد دچار این مشکل میشه و به احتمال زیاد قدیمیه، نوع بلنگو رو عوض کنید و یا خودتون بلندگو رو از نظر میدان مغناطیسی اضافی تا حدی خنثی کنید برای این کار از روکش سربی سرد دور آهنربا استفاده کنید...
    من آن آشفته ماشینم که تایر زیر تن دارم
    و از اسرار بازارم همان قدر زیر و بم دارم
    چنان خسته شدم از گردش چرخان چرخانم
    که امروزه تمنای دویدن بر دو پا دارم
    2011/07/31
    504
    30

به مدت ي ساعت سيم رو از دوشاخه بكش بيرون درست ميشه
    2010/06/16
    14
    0

همون طور که دوستان گفتند تمام اين مشکلات امکان داره باعث اين اشکال بشه ولي بهتر به اين ترتيب عمل کني اول تلويزيون رو کامل از برق بکشي بعد اگر نزديک بلندگوهاي بزرگ يا حتي صفحات اهني هست از اون فاصله بدي بعد از چند دقيقه دستگاه را به برق بزن حالا اگر درست نشد درب پشت را باز کن و به ptc که کنار سيم سيم پيچ ديگوزينگ قرار داره دست بزن اگر گرم بود خودش سالمه و احتمال شل بودن حتي سوکت سيم پيچ روي برد اصلي هم هست با استفاده از يک اهن ربا قوي ميشه تا حدودي از اين لکه ها کم کرد ولي اگر ضربه به صفحه تلويزيون خورده باشداين کار زياد خوب جواب نمي دهد با تشکر از همه کساني که به شما کمک کردند .
    2011/11/27
    1
    0

تلويزون خودم هم همين مشكل روداشت بادسمال لامپ تصوير رو پاك كردم بعد تلويزيون به برق زدم مشكل لكه هاي ابي وسبز برطرف شد
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25