اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به وجود آمدن لکه های آبی و سبز روی تصویر تلویزیون معمولی(ال جی21)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

به وجود آمدن لکه های آبی و سبز روی تصویر تلویزیون معمولی(ال جی21)

باسلام
    مدتی هست که روی صفحه تلویزیون لکه های آبی و سبز دیده میشه قبلا کمتر بود حالا بیشتر شده . میشه تعمیرش کرد یا نه ؟ اخه هیچی درست دیده نمیشه ...

پاسخ : به وجود آمدن لکه های آبی و سبز روی تصوی&#158

نوشته اصلی توسط yasser2000
    باسلام
    مدتی هست که روی صفحه تلویزیون لکه های آبی و سبز دیده میشه قبلا کمتر بود حالا بیشتر شده . میشه تعمیرش کرد یا نه ؟ اخه هیچی درست دیده نمیشه ...
    این عیب مربوط به اسیم کلفتی بنام دکوسینگ مانند کابل دور اون هم معمولا چسب پیچی شده و پشت لامپ تصویر قرار گرفته هست و بوسیله سوکتی دو سوراخ میاد روی برد اصلی .ممکنه سوکت اون از روی برد تلویزیون بیرون اومده باشه اگر قطعه ای بنام PTC هم خرابی جزیی داشته باشه این مشکل پیش میاد. این مشکل جزیی هست.
    اگر نزدیک چسبیده به تلویزیون بلندگوهای بزرگ قوی مربوط به دستگاهای دیگر هم باشه این ایراد پیش میاد

دیدگاه

پاسخ : به وجود آمدن لکه های آبی و سبز روی تصویر تلویزیون معمولی(ال جی21)

در تایید فرمایشات دوستمون باید بگم من با این مورد آخر یعنی میدان مغناطیسی نزدیک لامپ زیاد درگیر بودم چه تلوزیون و چه مانیتور.وقتی منبع تولید مغناطیس مثل بلندگو رو از صفحه دور میکردم اگر قدرت میدان مغناطیسی زیاد بود و مدت زیادی هم نزدیک لامپ مونده بود لکه های رنگی در یک قسمت از صفحه باقی میموند و رفع نمیشد بعد با یک آهنربای ضعیفتر به آرامی در یک جهت خاص روی صفحه میکشیدم لکه ها رفع میشدند.این تجربه شخصیم هست که البته به شما توصیه نمیکنم مگر اینکه دوستان گاه تر به این موضوع، این قضیه رو تایید کنند.

دیدگاه

سلام
        ممنون از راهنمایی همگی . حالا بازش کنم ببینم چطوریه . شاید از همون کابل باشه . :cry2:

دیدگاه

قسمت دگوسینگ رو چک کن سوکت یا ptc اگه مشکلی نداشت یه نگاهی به سیم پیچ یوک بنداز
          راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون . تست میکنم .

دیدگاه

با تشکر از دوستانمون واسه راهنمایی ها شون... اگه رنگ کل صفحه تغییر میکنه همون قضیه ی کابله است، اما اگه لک داره خبر خوبی براتون ندارم! پترن رنگتون خراب شده و سه راه در پیش دارید: اول اینکه بسازید! دوم اینکه بعضی از تعمیر کاران قدیمی میتونن با یک آهن ربا تعمیرش کنن که من نه خودم تونستم و نه کسی رو دیدم که بتونه و لی امتحانش ضرر نداره چون اگه نشد راه سومی هم هست و اون تعویض لامپ تصویره. اما علت این مشکل فقط دو چیز میتونه باشه اولیش نزدیک بودن میدان مغناطیسی قوی چون این پترن نوعی شبکه ی فلزیه که نزدیک صفحه نمایش قرار داره و دومیش گرم شدنه. هردو مورد هم به دلیل خم شدن شبکه به وجود میاد. حالا این گرم شدن که گفتیم میتونه با نور آفتاب باشه یا روشن موندن زیاد و این مشکل گاهی ممکنه به صورت موقتی واسه تمام تلویزیون لامپی ها پیش بیاد. اما پیشنهاد به تعمیر کاران عزیز. اگه تلویزیونی به دفعات زیاد دچار این مشکل میشه و به احتمال زیاد قدیمیه، نوع بلنگو رو عوض کنید و یا خودتون بلندگو رو از نظر میدان مغناطیسی اضافی تا حدی خنثی کنید برای این کار از روکش سربی سرد دور آهنربا استفاده کنید...
              من آن آشفته ماشینم که تایر زیر تن دارم
              و از اسرار بازارم همان قدر زیر و بم دارم
              چنان خسته شدم از گردش چرخان چرخانم
              که امروزه تمنای دویدن بر دو پا دارم

دیدگاه

به مدت ی ساعت سیم رو از دوشاخه بکش بیرون درست میشه

دیدگاه

همون طور که دوستان گفتند تمام این مشکلات امکان داره باعث این اشکال بشه ولی بهتر به این ترتیب عمل کنی اول تلویزیون رو کامل از برق بکشی بعد اگر نزدیک بلندگوهای بزرگ یا حتی صفحات اهنی هست از اون فاصله بدی بعد از چند دقیقه دستگاه را به برق بزن حالا اگر درست نشد درب پشت را باز کن و به ptc که کنار سیم سیم پیچ دیگوزینگ قرار داره دست بزن اگر گرم بود خودش سالمه و احتمال شل بودن حتی سوکت سیم پیچ روی برد اصلی هم هست با استفاده از یک اهن ربا قوی میشه تا حدودی از این لکه ها کم کرد ولی اگر ضربه به صفحه تلویزیون خورده باشداین کار زیاد خوب جواب نمی دهد با تشکر از همه کسانی که به شما کمک کردند .

دیدگاه

تلویزون خودم هم همین مشکل روداشت بادسمال لامپ تصویر رو پاک کردم بعد تلویزیون به برق زدم مشکل لکه های ابی وسبز برطرف شد

دیدگاه

احتمال زیاد PTCخراب است

دیدگاه

یه تلویزیون مدل اسنوا دارم که توش لکه رنگی داره از اهن ربا استفاده کردم فقط مکانشون عوض شد ولی کمتر نشدن لامپ را هم تمیز کردم اتصالات را هم لحیم کاری کردم این ptc که میگید کجاست روش نامش را نوشته یا باید جوری دیگه بشناسمش
                        :cry2:
                        دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                        بانك اطلاعاتي سنسورها
                        ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                        تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                        [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

ptc هم چک شد مشکلی نداشت
                          بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

با کلی حرکت من دراری لکه ها خیلی کمتر شده وباقی مانده جمع شده تو گوشه تصویر یه مشکل دیگه هم هست بدون اینکه دکمه ای روی کنترل را بزنم الکی میری تو منو وواسه خودش تنظیمات عوض میکنه :cry2:
                            بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

با سلام
                              بدون شک مشکل در قسمت دکوسینگ هست دکوسیینگ در ابتدای ورودی برق شهر و قبل از یکسوساز و خازن تغذیه است متشکل از یک کلاف سیم پیچ بزرگ با مقاومت کم و یک ptc یا مقاومت حرارتی مثبت هست که معمولا بشکل یک قطعه مکعبی سیاه رنگ سه پایه است در ابتدا که تلویزیون روشن میشه مقاومتش در حد چند اهمه که ولتاژ 220 AC رو به کلاف سیم پیچ که دور لامپ هست وصل میکنه که تبدیل به مغناطیس قوی میشه و 50 بار درثانیه تغییر قطب میده و هرگونه میدان احتمالی رو از دور و بر لامپ از بین میبره که باعث تمیز شدن تصویر از لکه های رنگی شود .
                              فرسوده شدن کمال ساخته شدن است . کوه فرسوده می شود خاک می شود و از خاک زندگی !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X